Adana'da 4 Yaşındaki Çocuğa Tecavüz Haberlerine Yayın Yasağı Getirildi

Adana'da 4 yaşındaki bir kız çocuğuna cinsel istismarda bulunulmasıyla ilgili soruşturma sona erene kadar yayın yasağı getirildiği bildirildi.

Adana'da 4 Yaşındaki Çocuğa Tecavüz Haberlerine Yayın Yasağı Getirildi

Adana'da 4 yaşındaki bir kız çocuğuna cinsel istismarda bulunulmasıyla ilgili haberlere , soruşturma sona erene kadar yayın yasağı getirildiği bildirildi.

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamada,  soruşturma tamamlanana kadar söz konusu mağdur çocuk ve ailesinin korunması amacıyla yazılı, görsel ve internet medyasındaki her türlü haber, röportaj ve benzeri yayınların yasaklanmasına karar verildiği belirtildi.

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan açıklamada, "Talebi değerlendiren Adana 1. Sulh Ceza Hakimliği tarafından 17 Şubat 2018'de soruşturma tamamlanıncaya kadar soruşturma dosyası kapsamıyla ilgili yazılı, görsel ve internet medyasında her türlü haber, röportaj ve benzeri yayınların yapılmasının yasaklanmasına karar verilmiştir.

Söz konusu tedbir, mağdur çocuğun korunması ve soruşturmanın sağlıklı biçimde ve süratle sonuçlandırılması amacıyla alınmıştır. Bu menfur olaya haklı olarak tepki gösteren herkesin, zaruri ve geçici nitelikteki yasaklama kararına en başta mağduru koruma hassasiyetiyle riayet etmesi beklenmektedir. Cumhuriyet Başsavcılığımızca olayla ilgili büyük bir titizlikle sürdürülen soruşturma, mümkün olan en kısa sürede tamamlanarak tutuklu şüphelinin adalet önüne çıkarılması sağlanacaktır." ifadelerine yer verildi.

KPSSCAFE - ANKARA

18 Şubat 2018 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.