Jandarma Genel Komutanlığı Muvazzaf /Sözleşmeli Subay Alım İlanı

JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞINDAN DUYURU JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞINDA İSTİHDAM EDİLMEK ÜZERE SINAVLA MUVAZZAF/SÖZLEŞMELİ SUBAY ALINACAKTIR.

JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞINDAN DUYURU JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞINDA İSTİHDAM EDİLMEK ÜZERE SINAVLA MUVAZZAF/SÖZLEŞMELİ SUBAY ALINACAKTIR.

Jandarma Genel Komutanlığının Muvazzaf/Sözleşmeli Subay ihtiyacını karşılamak amacıyla en az 4 yıl süreli lisans programlarından mezun...

JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞINDAN DUYURU JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞINDA İSTİHDAM EDİLMEK ÜZERE SINAVLA MUVAZZAF/SÖZLEŞMELİ SUBAY ALINACAKTIR.

Jandarma Genel Komutanlığının Muvazzaf/Sözleşmeli Subay ihtiyacını karşılamak amacıyla en az 4 yıl süreli lisans programlarından mezun ya da kayıt tarihinden önce mezun olabilecek durumda olanlardan sınavla aşağıda belirtilen sınıflarda muvazzaf/sözleşmeli subay statüsünde erkek/bayan personel alınacaktır.
SÖZLEŞMELİ SUBAY

 

 

MUVAZZAF SUBAY

 SINIF

CİNSİYET

KONTENJAN

SINIF

CİNSİYET

KONTENJANJANDARMA

E

174

DİŞ TABİBİ

E/B

2MUHABERE

E

6

TABİB

E/B

2İSTİHKAM

E

3

SAĞLIK

E/B

1BAKIM

E

3

MÜHENDİS (inşaat)

E

2İKMAL

E

3

MÜHENDİS (BİLGİ SİSTEMLERİ)

E/B

10MALİYE

E

1

PSİKOLOJİ

E/B

3PERSONEL

E

10

BEDEN EĞİTİMİ

E

8MÜHENDİS (BİLGİ SİSTEMLERİ)

E/B

3

HUKUK

E/B

10MÜHENDİS (İNŞAAT)

E

2

İSPANYOLCA

E/B

1ECZACI

E/B

1

İNGİLİZCE

E/B

10 

 

 

BİLGİSAYAR/ BİLGİ ve BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ

E/B

6 

 

 

İNKILAP TARİHİ

E/B

6 

 

 

İNSAN HAKLARI

E/B

6 

 

 

TÜRK DİLİ

E/B

4 

 

 

DAVRANIŞ BİLİMLERİ

E/B

5 

 

 

İSTATİSTİK

E/B

3 

 

 

KRİMİNOLOJİ

E/B

3 

 

 

KRİMİNALİSTİK

E/B

9 

 

 

İTALYANCA

E/B

1 

 

 

FRANSIZCA

E/B

1 

 

 

HALKLA İLİŞKİLER

E/B

4


1. BAŞVURU ŞARTLARI:

a. Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak,

b. Muvazzaf subay adayları için Fakülte ve Yüksek Okullar Askerî Öğrenci Komutanlıkları ve Öğrencileri ile Fakülte ve Yüksek Okullardan Yetişen Subaylara Ait Yönetmeliğin 25 ve 26'ncı maddelerinde düzenlenmiş olan "En az 4 yıl süreli fakülte ve yüksek okulları kendi nam ve hesabına bitirenler ile yedek subaylık hizmetini yaptıkları sırada muvazzaf subay olmak üzere müracaat edenlerde aranacak nitelikleri taşımak."

c. Sözleşmeli subay adayları için 4678 sayılı TSK'da istihdam Edilecek Sözleşmeli Subay ve Astsubaylar Hakkında kanun ve Sözleşmeli Subay ve Astsubay Yönetmeliği'nin 6'ncı maddesinde düzenlenmiş olan "Sözleşmeli subay adaylarında aranacak nitelikleri taşımak."

ç. Tabip ve Diş Tabibi sınıfına başvuracak adaylardan devlet hizmeti yükümlülüğü olanlar için Sağlık Bakanlığının olumlu görüşünü almış olmak,

d. Öğretim elemanına başvuran adaylar için pedagojik formasyon aranmayacaktır.

e. Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak,

f. Cezaları ertelenmiş, seçenek yaptırımlardan birisine çevrilmiş, genel ya da özel af kanunları kapsamına girmiş veya haklarında hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa dahi;

(1) Devletin güvenliğine karşı işlenen suçlar, halkı askerlikten soğutmak, Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Devletin kurum ve organlarını aşağılama ile zimmet, irtikâp, iftira, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, yalan tanıklık, yalan yere yemin, suç uydurma, cinsel saldırı, cinsel taciz, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakmak, fuhuş, gayri tabii mukarenet, hileli iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyet kırıcı suçlar ile kaçakçılık, ihaleye fesat karıştırma! devlet sırlarını açığa vurma suçlarından birisinden,

(2) Firar, amir veya üste fiilen taarruz, emre itaatsizlikte ısrar, üste hakaret, mukavemet, fesat ve isyan suçlarından,

(3) 22.05.1930 tarihli ve 1632 Sayılı Askerî Ceza Kanununun 148'inci maddesinde belirtilen suçlardan birisinden mahkûm olmamak,

g. Daha önceden çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından ahlâk veya disipline aykırı bir nedenle çıkarılmamış olmak,

ğ. Herhangi bir siyasi partiye üye olmamak, siyasi parti organları veya bağlı kuruluşlarında görev yapmamış olmak,

h. içişleri Bakanlığını sorumluluk ve yükümlülük altına sokacak herhangi bif kamu veya özel kuruluşa karşı hizmet yükümlülüğü ile tazminat borcu olmamak ve kazandığı mesleki sıfatı nedeniyle ileride sınıf değişikliği isteğinde bulunmayacağını taahhüt etmek,

ı. Hakkında yedek subay olamaz kararı bulunmamak,

i. Bakaya, yoklama kaçağı veya saklı olarak aranmamak veya bu suçlardan yargılanıyor olmamak, soruşturma altında olmamak veya para cezasına çevrilse dahi bu suçlardan ceza almamış olmak,

2. BAŞVURU ZAMANI VE ŞEKLİ :

Adaylar 04 Mart - 29 Mart 2013 tarihleri arasında, www.jandarma.tsk.tr internet adresinden Personel/Öğrenci Alımı sayfasına girerek başvuru işlemlerini yapabileceklerdir. Başvurular için herhangi bir ücret alınmamaktadır.

3. SINAVLARIN TARİHİ YERİ VE ŞEKLİ:

a. Sınavların birinci aşamasını oluşturan yazılı sınav 27 Nisan 2013 tarihinde Ankara'da yapılacaktır. Sınav merkezi, saati ve sınav ile ilgili diğer açıklayıcı bilgiler 12 Nisan 2013 tarihine kadar sadece www.jandarma.tsk.tr internet adresinde yayımlanacak, adaylara ayrıca yazılı bir bildirimde bulunulmayacaktır.

b. Öğretim Elemanı branşında başvuru yapan adaylardan www.jandarma.tsk.tr internet adresinde yayımlanan yabancı dil yeterlilik notuna sahip olmayan adaylara 25 Mayıs 2013 tarihinde yabancı dil sınavı yapılacaktır.

b. Yazılı sınavda başarılı olan adaylar; Jandarma Eğitim Komutanlığı/Jandarma Okullar Komutanlığı Beytepe/ANKARA'da yapılacak olan Ön Sağlık Muayene, Fizikî Kabiliyet Değerlendirme Testi ve Mülakat sınavlarına alınacaklardır.

4. ÖN SAĞLIK MUAYENE

: Adayların genel fizikî görünümü, yaş, boy uzunluğu, vücut ağırlığı, renk körlüğü, düztabanlık, ağız, çene ve diş yapısı vb. sağlıkla ilgili gerekli ön koşulları taşıyıp taşımadığı kontrol edilerek, ön sağlık muayenesi yapılacaktır Gerekli nitelikleri taşımayan adaylar elenecektir.

5. FİZİKİ KABİLİYET DEĞERLENDİRME TESTİ:

Adayların Fiziki Kabiliyet Değerlendirme Testinde başarılı olabilmeleri için aşağıdaki tabloda gösterilen standartlara ulaşmaları gerekmektedir.

6. MÜLAKAT :

Mülakat komisyonunca adayla yapılacak görüşmede; adayın duygu ve düşüncelerini söz ile ifade edebilme yeteneği, dilinde pelteklik, tutukluk ve kekemelik gibi konuşma özürleri ile askerlik mesleğinin gerektirdiği psikolojik sağlamlık ve ruh haline sahip olup olmadığı vb. özellikler değerlendirilecektir. Gerekli nitelikleri taşımayan adaylar elenecektir.

7.SINAV SONUÇLARI VE DUYURULAR:

a. Yazılı sınav sonuçları 10 Mayıs 2013 ayında www.jandarma.tsk.tr internet adresinde ilan edilecektir.

b. Mülakat sonuçları www.jandarma.tsk.tr internet adresinde yayımlanacak olup sonuçların ne zaman yayımlanacağına ilişkin olarak adaylara mülakat aşamasında açıklama yapılacaktır.

8.İLETİŞİM :

Jandarma Okullar Komutanlığı insan Kaynakları Seçme ve Değerlendirme Merkezi Beytepe/ANKARA

Tel: (0312) 464 51 15 -(0312) 456 31 33

internet Adresi: www.jandarma.tsk.tr

02 Mar 2013 - 10:58 - Askerigöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.Anket 1)2022 UEFA $ampiyonlar Ligi Finali Rusya'dan alınarak hangi ülkeye verilmiştir? ( Günün GÜNCEL bilgi sorusu )