Bingöl Üniversitesi Personel Alım İlanı!

Bingöl Üniversitesi Rektörlüğünden yayınlanan ilanda 5 Öğretim Görevlisi alınacağı duyuruldu. İşte detaylar...

+3
Haber albümü için resme tıklayın

Bingöl Üniversitesi Rektörlüğünden yayınlanan ilanda 5 Öğretim Görevlisi alınacağı duyuruldu. İşte detaylar...

Bingöl Üniversitesi Rektörlüğünden

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine; Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun
48. maddesi hükümleri uyarınca personel alınacaktır.
İlan olunur.

İLAN NOBİRİM/BÖLÜM/ABD/PROGRAMKADRO ADEDİDERECEUNVANALESYDS
veya Eşdeğeri
ÖZEL ŞARTLAR 19021 Bingöl Sosyal Bilimler MYO Hukuk
Adalet 1 6 Öğretim Görevlisi 70

Hukuk veya Kamu Yönetimi bölümü lisans mezunu olup alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak.

19022 Bingöl Sosyal Bilimler MYO Seyahat-Turizm ve Eğlence Hizm.
Turist Rehberliği 1 6 Öğretim Görevlisi 70

Turist Rehberliği veya Seyahat İşletmeciliği veya Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği veya Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği Öğretmenliği bölümü lisans mezunu olup bu
alanlarda tezli yüksek lisans yapmış olmak.

19023 Bingöl Teknik Bilimler MYO Bitkisel ve Hayvansal Üretim
Tarla Bitkileri 1 6 Öğretim Görevlisi 70

Tarla Bitkileri Bölümü lisans mezunu olup Tarla Bitkileri alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak.

19024 Bingöl Teknik Bilimler MYO Elektrik ve Enerji
Elektrik 1 6 Öğretim Görevlisi 70

Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü lisans mezunu olup Elektrik-Elektronik Mühendisliği Elektronik Programında tezli yüksek lisans yapmış olmak ve lisans mezuniyeti sonrasında Yükseköğretim Kurumlarında en az 3 yıl deneyime
sahip olmak.

19025 Solhan Sağlık Hizmetleri MYO Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Odyometri 1 6 Öğretim Görevlisi 70

Odyoloji Bölümü lisans mezunu olup alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak veya lisans mezunu olup Odyoloji veya Odyoloji ve Konuşma Bozuklukları veya Odyoloji ve Konuşma Ses Bozuklukları veya Dil ve Konuşma Terapisi Yüksek
Lisans mezunu olmak.

BAŞVURU/ÖN DEĞERLENDİRME/SINAV TARİHLERİ ve BAŞVURU YERİ
Duyuru Başlama Tarihi : İlanın Resmi Gazete’de yayımlandığı tarihtir.
Başvuru, Değerlendirme ve Sınav ve Sınav Takvimi : Son Başvuru Tarihi, Ön Değerlendirme Tarihi, Sınav Giriş Tarihi ve Sonuç Açıklama Tarihi Üniversitemizin
www.bingol.edu.tr adresinden duyurulacaktır.
Kabul Edilecek Başvuru Şekli : Şahsen veya Posta ile
Başvuru Adresi : Bingöl Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı / Selahaddin-i Eyyubi Mah. Üniversite Cad. No: 1
Merkez/Bingöl
Sonuçların Açıklanacağı
İnternet Adresi : www.bingol.edu.tr
GENEL ŞARTLAR
1 - 657 Sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak
2 - ALES’ten en az 70, Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 50 puan veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak gerekir. Merkezi sınav muafiyetinden yararlanmayı talep edenlerin ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında ALES puanı 70 olarak kabul edilir.
3 - Ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak 4’lük ve 5’lik not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu kararıyla belirlenir. Diğer not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliğine Üniversitemiz senatosu karar verir.

4 - Yabancı dille eğitim ve öğretim yapılan programlardaki öğretim görevlisi kadrolarına yapılacak atamalarda atama yapılacak programın eğitim dilinde; bilim alanı yabancı dille ilgili kadrolara yapılacak öğretim görevlisi atamaları ile 4/11/1981 tarihli ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 5 inci maddesinin birinci fıkrasının (ı) bendi uyarınca zorunlu yabancı dil dersini vermek üzere öğretim görevlisi kadrolarına yapılacak atamalarda ilgili dilde; yükseköğretim kurumlarının uluslararası ilişkiler ile yabancı dille ilgili uygulamalı birimlerinde istihdam edilecek öğretim görevlisi atamalarında, en az bir dilde Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 80 puan veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puana sahip olma şartı aranır.
ÖZEL ŞARTLAR
1 - Araştırma görevlisi kadrosuna başvurabilmek için ilana ilk başvuru tarihi itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak gerekir.
2 - Araştırma görevlisi kadrolarına başvurularda tezli yüksek lisans, doktora veya sanatta yeterlik eğitimi öğrencisi olmak gerekir.
3 - Öğretim görevlisi kadrosuna başvuracak adaylarda en az tezli yüksek lisans derecesine sahip olmak şartı aranır. Ancak Meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacak olanlarda en az tezli yüksek lisans derecesine sahip olmak ya da lisans mezunu olup belgelendirmek kaydıyla alanında en az iki yıl tecrübe sahibi olmak şartı aranır.
İSTENEN BELGELER ve ÖNEMLİ NOTLAR
Başvuruda İstenen Belgeler:
1 - Adayın başvuracağı Fakülte/MYO/Y.Okulu’nu, kişisel yazışma adresini ve telefon numaralarını belirten dilekçesi, (http://www.bingol.edu.tr/tr/ idari/daire-baskanliklari/personel-daire-baskanligi/dokumanlar adresinden Öğretim Elemanı İlanına Başvuru Formu)
2 - Özgeçmiş,
3 - Erkek adaylar için askerlikle ilgili terhis, tecil veya muaf olduğunu belirten belge
4 - Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora mezuniyet belgelerinin fotokopisi veya E-Devlet çıktısı (Yurtdışından alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir.)
5 - Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora transkript fotokopileri,
6 - ALES Belgesi,
7 - Yabancı Dil Belgesinin fotokopisi (YDS, KPDS, ÜDS veya muadili),
8 - Nüfus Cüzdanı Fotokopisi,
9 - Fotoğraf (1 adet)
10 - Onaylı Hizmet/Tecrübe Belgesi (Önemli Notlar kısmında ayrıntıları yer almaktadır.)

Önemli Notlar:
1 - Posta ile yapılacak başvuruların son başvuru tarihine kadar başvuru yapılacak birime ulaşması gerekmektedir.
2 - Adaylar ilan edilen kadrolardan ancak birine başvuru yapabilir, aynı ilan dönemi içinde birden fazla kadroya başvuran adayların başvuruları değerlendirilmez.
3 - Onaylı Hizmet/Tecrübe belgesi; hizmetin yerine getirildiği kamu kurum ve kuruluşu/şirket/firmadan hizmet belgesi veya onaylı bir yazıyla belgelendirilmelidir.
4 - Onaylı Hizmet/Tecrübe belgesi ile birlikte çalışılan sürelere ait SGK çıktısının da gönderilmesi gerekmektedir. Yalnızca SGK çıktısı kabul edilmeyecektir.
5 - Yüksek Lisans veya Doktora yapıyor olmak şartı yer alan ilanlarda, öğrenci belgesi ve ilgili transkriptinde gönderilmesi zorunludur.
6 - Yüksek Lisans ve Doktora yapıyor veya yapmış olmak şartı yer alan ilanlarda, ilanda belirtilen anabilim dalının/bilim dalının/alanın mezuniyet belgesinde/öğrenci belgesinde/transkriptte veya onaylı resmi yazıda belirtilmiş olması gerekmektedir.
7 - İlan özel şartında sertifika/belge istenmiş ise bu belge ve/veya sertifikalarında gönderilmesi gerekmektedir.
8 - Süresi içinde yapılmayan başvurular ve eksik belgeli dosyalar değerlendirmeye alınmayacaktır.
9 - Postadaki gecikmelerden Üniversitemiz sorumlu değildir.
10 - Üniversitemiz sınav takviminde zorunlu hallerde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Üniversite web sayfasından yapılan tüm duyurular tebligat mahiyetindedir. Kişilere ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.
MUAFİYET
1 - Doktora veya tıpta, diş hekimliğinde, eczacılıkta ve veteriner hekimlikte uzmanlık ya da sanatta yeterlik eğitimini tamamlamış olanlarda, meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacak olanlarda, yükseköğretim kurumlarında öğretim elemanı kadrolarında çalışmış veya çalışmakta olanlarda merkezi sınav şartı aranmaz.
2 - Genel Şartlar Başlığı altında yer alan 4. madde kapsamındaki öğretim görevlisi kadroları haricindeki Meslek yüksekokullarının öğretim elemanı kadrolarına yapılacak başvurularda yabancı dil şartı aranmaz

KPSSCAFE.COM.TR | ANKARA

16 Nis 2019 - 15:57 - Akademik


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.
Anket En çok KADRO hangi bölüm mezunlarına verilmelidir ?