SHÇEK Genel Müdürlüğü Müfettiş Yardımcılığı Alım İlanı

T.

T.C.
BAŞBAKANLIK

SOSYAL HİZMETLER VE ÇOCUK ESİRGEME KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN

Genel Müdürlüğümüz Teftiş Kurulu Başkanlığı'nda açık bulunan 16 adet Müfettiş Yardımcılığı kadrolarına sınavla; Müfettiş Yardımcısı alınacaktır.

l-Sınavın yazılı kısmı...
T.C.
BAŞBAKANLIK

SOSYAL HİZMETLER VE ÇOCUK ESİRGEME KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN

Genel Müdürlüğümüz Teftiş Kurulu Başkanlığı'nda açık bulunan 16 adet Müfettiş Yardımcılığı kadrolarına sınavla; Müfettiş Yardımcısı alınacaktır.

l-Sınavın yazılı kısmı 10.04.2010 Cumartesi günü Ankara'da yapılacaktır.

2- Sınava katılmak isteyenlerin;

a) 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin A bendinde belirtilen genel şartlan taşımaları,

b) Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme,İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri ile Sosyal Hizmetler, Psikoloji ve Çocuk Gelişimi ve Eğitimi alanlarında en az dört yıl eğitim veren ve denkliği Yüksek Öğretim Kurulu tarafından kabul edilen yerli ve yabancı fakülte veya yüksek okullardan birini bitirmiş olmaları,

c) 01 Ocak 2010 tarihi itibariyle 30 yaşını, askerliğini yapanlar için 32 yaşını doldurmamış bulunmaları,

d) Sağlık durumları yurdun her yerinde görev ve yolculuk yapmalarına elverişli olmaları ve denetim elemanlığının gerektirdiği yapı ve niteliklere sahip bulunmaları,

e) Bu sınava daha önce birden fazla katılmamış olmaları,

f) Kamu Personel Seçme Sınavlarında KPSS 109 puan türünde 70 ve üzeri puan almaları gereklidir.(Müracaatın alınacak müfettiş yardımcısı sayısının 20 katı olan 320tan fazla olması halinde en üst puandan başlanmak üzere sıralama yapılıp 320 adaydan fazlası sınava
çağrılmayacaktır)


3-İsteklilerin;

a) Diploma veya bitirme belgesi aslı veya noterce tasdik edilmiş örneği,

b) 2 adet vesikalık fotoğraf,

c) KPSS sonuç belgesi ile birlikte 12.03.2010 Cuma günü mesai bitimine kadar Işıklar Caddesi No:16 Ulus/ANKARA adresindeki Genel Müdürlüğümüz Teftiş Kurulu Başkanlığı'na müracaat ederek Aday Formunu doldurmaları gerekmektedir. Posta ile yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır

4- Yazılı sınav ;

a)Hukuk,

1) Anayasa Hukuku ve TC Anayasası,

2) İdari Hukukunun Genel Esasları, İdari Yargı,

3) Ceza Hukukunun Genel Esasları ve Kamu İdaresinin Güvenilirliğine ve İşleyişine Karşı Suçlar,

4) Medeni Hukuk,

5) Borçlar Hukuku.

b) İktisat,

1) İktisat Teorileri, Mikro-Makro Ekonomi,

2) Güncel Ekonomik Sorunlar.

c) Maliye,

1) Genel Maliye Teorisi ve Maliye Politikası,

2) Kamu Gelir ve Giderleri,

3) Bütçe,

4) Kamu Borçları.

d) Genel Muhasebe,

e) Sosyal Hizmetler,

1) Türkiye'de sosyal hizmet sistemi, politikaları ve kurumlar,

2) Sosyal hizmetin esasları. Konularında yapılacaktır. Sınavda tam not 100 dür. Yazılı sınavda başarılı olmak için, alınacak notun en az 70 olması ve yazılı sınav puan sonuçlarına göre yapılan başarı sıralamasında 48 aday içerisinde bulunmak gerekmektedir.

3-Sınava girilecek yer ve saati gösteren Sınav Giriş Belgesi talepleri halinde elden teslim edilecek almamaları halinde adayların haberleşme adresine gönderilecektir.

4-Sınavda, Sınav Giriş Belgesi ile birlikte, kimlik tespitinde kullanılmak üzere fotoğraflı, onaylı bir kimlik belgesi, (nüfus cüzdanı, ehliye, pasaport vb.) dolma kalem ya da tükenmez kalem bulundurulacaktır.

5-Sınav sonuçları ile sözlü sınav tarihi adayların adresine posta ile gönderilecektir. Ayrıca 12 Nisan 2010 tarihinde Teftiş Kurulu ilan panosunda ilan edilecektir Ayrıntılı bilgi ve sınav başvuru formu Genel Müdürlüğümüz Teftiş Kurulu Başkanlığından alınabilir.

07 Mar 2010 - 16:26 - KPSS


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.
Anket Memur Ve Personel Alımlarında Yaş Şartı Esnetilmeli mi?