İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Stajyer Kontrolörlüğü sınav ilanı

İçişleri Bakanlığı merkez teşkilatında Genel İdare Hizmetleri Sınıfından boş bulunan 30 adet Mahalli İdareler Stajyer Kontrolörü kadrolarına giriş(sözlü) sınavı ile eleman alınacaktır.

İçişleri Bakanlığı merkez teşkilatında Genel İdare Hizmetleri Sınıfından boş bulunan 30 adet Mahalli İdareler Stajyer Kontrolörü kadrolarına giriş(sözlü) sınavı ile eleman alınacaktır. Adaylar; Bakanlığımızın (http://www.icisleri.gov.tr) adresli internet sitesinde yer alan...
İçişleri Bakanlığı merkez teşkilatında Genel İdare Hizmetleri Sınıfından boş bulunan 30 adet Mahalli İdareler Stajyer Kontrolörü kadrolarına giriş(sözlü) sınavı ile eleman alınacaktır. Adaylar; Bakanlığımızın (http://www.icisleri.gov.tr) adresli internet sitesinde yer alan İş Talep Formunu elektronik ortamda doldurarak, 07 – 15 Ekim 2009 tarihleri arasında elektronik ortamdan müracaat edeceklerdir.

İçişleri Bakanlığından :

MAHALLİ İDARELER STAJYER KONTROLÖRÜ

GİRİŞ (SÖZLÜ) SINAV DUYURUSU

İçişleri Bakanlığı merkez teşkilatında Genel İdare Hizmetleri Sınıfından boş bulunan 30 adet Mahalli İdareler Stajyer Kontrolörü kadrolarına giriş(sözlü) sınavı ile eleman alınacaktır.

BAŞVURU ŞARTLARI:

1- 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında sayılan şartları taşımak,

2- Üniversitelerin en az dört yıllık lisans eğitimi veren Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerini veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt içi ve yurt dışındaki öğrenim kurumlarından birisini bitirmiş olmak,

3- Giriş(sözlü) Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak (08.01.1980 tarihinden sonra doğanlar),

4- ÖSYM tarafından 28-29 Haziran 2008 veya 27-28 Haziran 2009 tarihlerinde yapılan “Kamu Personel Seçme Sınavı KPSSP 45” bölümünde en az 70 ve üzerinde KPSS puanı almış olmak kaydıyla başvuruda bulunanlardan en yüksek puanlı 120 kişi içerisinde bulunmak (120 nci aday ile aynı puana sahip diğer adaylar da giriş sınavına alınır).

SINAV BAŞVURU ŞEKLİ VE YERİ

1- Adaylar; Bakanlığımızın (http://www.icisleri.gov.tr) adresli internet sitesinde yer alan İş Talep Formunu elektronik ortamda doldurarak, 07 – 15 Ekim 2009 tarihleri arasında elektronik ortamdan müracaat edeceklerdir.

2- Mahalli İdareler Stajyer Kontrolörü İş Talep Formu, adaylar tarafından elektronik ortamda hatasız ve eksiksiz doldurularak formun çıktısı alınacaktır.

3- Giriş sınavına katılmaya hak kazanan adaylar; daha sonra belirlenecek tarihler arasında istenilecek diğer belgeler ile birlikte İş Talep Formu çıktısını imzalayarak ve resim yapıştırılmış olarak ilgili sınav bürosuna teslim edeceklerdir.

4- Adaylar başvuru formuna bir defa giriş yapabileceğinden, başvuru formunu dikkatli doldurmaları gerekmektedir.

5- Sistemde başvuru formunu doldurup çıktısını aldıktan sonra hatalı giriş yaptığını fark eden adaylar; bir dilekçe ile Personel Genel Müdürlüğü İşlemler Şube Müdürlüğüne (Faks: 0 312 425 61 30, Tel: 0 312 425 72 14/3198-3124) müracaat ederek, yeniden giriş yapabilmek için sistemdeki başvurusunun iptal edilmesini talep edebileceklerdir.

6- İlgili sınav bürosunca, hatalı giriş nedeni ile başvurusunun iptal edilerek, yeniden giriş yapmak isteyen adayların, hatalı başvuruları iptal edilerek talepte bulunan adaya bir gün sonra elektronik ortamda yeniden giriş yapabilme imkanı verilecektir. 15 Ekim 2009 tarihi mesai bitimi itibariyle adayların düzeltme talepleri işleme alınmayacaktır.

7- Müracaatlar tamamlandıktan sonra adayların T.C.Kimlik No, KPSSP45 puanları ve İş Talep Formunda beyan ettikleri mezun oldukları okul/bölümü ÖSYM Başkanlığına kontrol ettirilecektir. KPSS puanı, mezun olunan okul/bölümü ile doğum tarihi beyanı hatalı olan adayların bilgileri, sistemde ilgili sınav bürosunca düzeltilecektir.

8- KPSSP45 puan kontrolü yapıldıktan sonra başarı puan sıralamasına göre kesin olmayan değerlendirme sonucu 23 Ekim 2009 tarihinde Bakanlığımız (http://www.icisleri.gov.tr) adresli internet sitesinde ilan edilerek duyurulacaktır.

9- KPSSP45 puan kontrolü yapıldıktan sonra başarı puan sıralamasına göre ilan edilen kesin olmayan değerlendirme sonuçlarına itirazlar 26 – 27 Ekim 2009 tarihleri arasında ilgili sınav kuruluna yazılı olarak, itirazda bulunulan hususun belgelendirilmesi şartı ile kabul edilecektir. 27 Ekim 2009 tarihinden sonra Bakanlığımız evrak kaydına veya faksına iletilen itiraz dilekçeleri işleme alınmayacaktır.

10- Sınav kurulunca itiraz üzerine yeniden yapılan inceleme sonucu, ilgili adaya en geç üç gün içinde yazılı olarak bildirilecektir. İtiraz üzerine sınav kurulunca verilecek kararlar kesindir.

11- 02 Kasım 2009 tarihinde giriş(sözlü) sınavına katılacaklara ait kesin sonuç listesi Bakanlığımız (http://www.icisleri.gov.tr) adresli internet sitesinde ilan edilerek duyurulacaktır.

12- (KPSSP 45) başarı puan sıralamasına göre ilan edilen boş kadro sayısının dört katı adaydan (120) istenilen belgeleri süresi içerisinde teslim edenler, Mahalli İdareler Stajyer Kontrolörü giriş(sözlü) sınavına çağırılacaktır.

13- Gerçeğe aykırı beyanda bulunanlar Mahalli İdareler Stajyer Kontrolörü giriş(sözlü) sınavını kazanmış olsalar dahi sınavları geçersiz sayılarak atamaları yapılmayacak, ataması yapılmış olanların ise atamaları iptal edilecektir. Bu adaylar hakkında, 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun ilgili hükümleri uygulanmak üzere Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır.

14- Müracaatlar; elektronik ortamdaki iş talep formu ile alınacağından, posta ile veya bizzat müracaatlar kabul edilmeyecektir.

SINAVIN ŞEKLİ VE KONULARI

Giriş Sınavı; sözlü olarak tek aşamada yapılacaktır.

Sözlü sınavda; adayların genel olarak hukuk, iktisat, maliye ve kamu yönetimi bilgileri yanında genel kültürü, ifade kabiliyeti, temsil yeteneği vasıfları da göz önünde bulundurulacaktır.

Sözlü sınav günü, saati ve yeri Bakanlığımızın http://www.icisleri.gov.tr adresli internet sitesinde ve sözlü sınava alınacak adayların İş Talep Formunda gösterdikleri yazışma adreslerine tebligat yapılarak ayrıca bildirilecektir.

SÖZLÜ SINAV SONUÇLARININ DEĞERLENDİRİLMESİ

Sözlü sınavda adaylara; sınav kurulu başkan ve üyelerinin her biri tarafından ayrı ayrı 100 üzerinden puan verilir. Verilen bu puanların aritmetik ortalaması sözlü sınav notunu teşkil eder. Sözlü sınavda başarılı sayılmak için alınan notun 70’den aşağı olmaması gerekir. Sınav Kurulu tarafından, her aday için alınan aritmetik ortalamalar en yüksek puandan başlamak üzere sıralanarak, sözlü sınavının başarı listesi oluşturulur.

GİRİŞ SINAV SONUÇLARININ DUYURULMASI

Giriş(sözlü) Sınavını kazananlar, kesin başarı puanı en yüksek olan adaydan başlanmak suretiyle ilanda yer alan boş kadro sayısı kadar asil ve yeteri kadar yedek olmak üzere açıklanır. Başarılı olan adayların listesi, sınav kurulunca Bakanlığın (http://www.icisleri.gov.tr) adresli internet sitesinde ve Bakanlığımızın doğu ve batı kapılarında bulunan ilan panolarında asılarak duyurulacaktır.

GERÇEĞE AYKIRI BEYAN

1- Giriş (sözlü) Sınavına alınan ve kazananlardan, gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin sınavları geçersiz sayılarak atamaları yapılmayacaktır.

2- Gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenler hakkında 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun ilgili hükümleri uygulanmak üzere Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır.

11 Eyl 2009 - 00:00 - KPSS


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.
Anket En çok KADRO hangi bölüm mezunlarına verilmelidir ?