Ticaret Bakanlığı 2024 Yılı Gümrük Muhafaza Ve Gümrük Muayene Kadrolarına 602 Memur Alımı Başvuru Ekranı

Ticaret Bakanlığı 2024 Yılı memur alımı ilanı yayımladı. Yayımlanan ilana göre Gümrük muhafaza ve gümrük muayene kadrolarında istihdam edilmek üzere toplam 602 memur alımı yapılacağı kamuoyu ile paylaşıldı. Başvuru ekranı ve başvuru şartları gibi detaylar haberimizin devamında...

Büyütmek için resme tıklayın

Ticaret Bakanlığı, kadrosundaki eksikliği gidermek amacıyla 602 Gümrük Muhafaza Memuru ve Muayene Memuru alımı yapacak. Bu alımlar, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4/B fıkrası uyarınca sözleşmeli olarak gerçekleştirilecek.

Başvuru yapacak adaylar, Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza Memuru ve Muayene Memuru pozisyonları için düzenlenecek sözlü sınav sürecine tabi tutulacak. İlanın detayları arasında yer alan kontenjan bilgileri, başvuru şartları ve süreci merak edilen konular arasında bulunmaktadır.

Kimlerin başvuru yapabileceği, başvuruların ne zaman alınacağı gibi önemli detaylar, adayların dikkatini çekecek konular arasında bulunmaktadır. Bu bilgilerin tamamını sizinle paylaşarak, başvuru sürecine ilişkin net ve anlaşılır bir bilgi akışı sağlamaktayız.

602 Memur Alımı Kadro Dağılımı

Ticaret Bakanlığı, Merkez ve Taşra teşkilatlarında istihdam edilmek üzere Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlükleri için toplamda 602 kişilik kadro ile memur alımı gerçekleştirecek. Bu kapsamda, 499'u erkek (450 erkek, 49 kadın) olmak üzere Sözleşmeli Gümrük Muhafaza Memuru için alım yapılacak. Ayrıca, 103 Sözleşmeli Muayene Memuru alımı da planlanmaktadır.

Bu sayede, Ticaret Bakanlığı hem Gümrük Muhafaza Memurları hem de Muayene Memurları aracılığıyla kadrosunu güçlendirerek faaliyetlerini daha etkin bir şekilde sürdürecek.

Başvuru Ekranı

Ticaret Bakanlığı memur alımı başvuru süreci 22 Ocak 2024 tarihi itibariyle başlamış olup, en geç 31 Ocak 2024 tarihine kadar başvuruların tamamlanması gerekmektedir. Başvurular, yalnızca elektronik ortamda kabul edilecektir. Başvuru için alt kısımda bulunan linkten başvuru ekranını açabilirsiniz. Açılan ekrandan Yeni başvuru sekmesine tıklayarak başvuru sürecini başlatabilir ve sonraki adımları tamamlayarak başvurunuzu rahatlıkla yapabilirsiniz.

Başvuru linki; https://www.turkiye.gov.tr/ticaret-kariyer-kapisi-kamu-ise-alim 

Başvuru Şartları

KPSS Şartı: Başvuran adayların 2022 yılında ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı'nda, lisans seviyesinde KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmaları gerekmektedir.

Eğitim Şartı: Adayların en az dört yıllık eğitim veren fakülte ve yüksekokullardan hukuk, uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler, iktisat, ekonomi, kamu yönetimi, siyaset bilimi ve kamu yönetimi, işletme, maliye, ekonometri, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri, istatistik, uluslararası ticaret ve lojistik, uluslararası ticaret ve işletmecilik, uluslararası ticaret ve finans, finans ve bankacılık, gümrük işletme ile muhasebe ve finans yönetimi bölümlerinden mezun olmaları veya bunlara denkliği/eşdeğerliliği Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarının yukarıda belirtilen bölümlerinden mezun olmaları gerekmektedir.

Gümrük Muhafaza Memuru Alımı Şartları:

Giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz yaşını doldurmamış olmak (01.01.1994 ve daha sonra doğanlar başvurabilecektir).
Erkek adaylar için en az 172 cm, kadın adaylar için en az 165 cm boyunda olmak.
Sağlık Bakanlığına bağlı tam teşekküllü Devlet hastanelerinden alınmış, adayın görevini devamlı yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorununa rastlanılmadığını belirten sağlık kurulu raporu almak.
Muayene Memuru Alımı Şartları:

Giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak (01.01.1989 ve daha sonra doğanlar başvurabilecektir).
Başvuru sürecine ilişkin diğer detaylar ve güncel bilgiler, Ticaret Bakanlığı'nın resmi duyuru ve internet sitesi üzerinden takip edilebilir.

İLANIN TAM METNİ.PDF

23 Oca 2024 - 16:34 - Kamugöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.Anket Kamuya Memur Ve Personel Alımlarında Mülakat Kaldırılmalı mı?
Tüm anketler