Aile Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ( ASHB) KPSS 2023/3 Tercihleriyle 2828 Kanunu Kapsamında 2827 Memur Alımı Yapıyor! Başvuru Ekranı, Son Başvuru Tarihi!

Başvuru şartlarını taşıyan adaylar başvuru işlemlerini 1 Aralık 2023- 15 Aralık 2023 tarihleri arasında yapabileceklerdir. İnternetten tercih işlemleri 15 Aralık 2023 gecesi, saat 23:59’da sona erecektir.

Büyütmek için resme tıklayın

Aile Ve Sosyal Hizmet Bakanlığı tarafından yeni bir memur alımı ilanı yayımlandı. Yayımlanan ilanda farklı unvanlarda olmak üzere toplam 2 Bin 827 memur yapılacağı kamuoyu ile paylaşıldı. KPSS şartının aranmadığı alım 2828 kanunu kapsamında yapılacak. Başvuru süreci turkiye.gov.tr üzerinden online olarak yapılacaktır. Aile Bakanlığı'nın yayımladığı başvuru kılavuzunda başvuru tarihleri, başvuru koşulları ve kadro dağılımı gibi detaylara yer verildi.

2828 Sayılı Kanun Nedir? Bu Kadrolara Kimler Başvuru Yapabilir?

Bu yerleştirme işlemlerine yalnızca 2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanununun ek 1 inci maddesi kapsamında;

a. Haklarında korunma veya bakım tedbir kararı alınmış,

b. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının sosyal hizmet modellerinden en az iki yıl süre ile yararlanmış ve reşit olduğu tarih itibariyle de bu hizmetlerden yararlanmaya devam eden,

c. 18 yaşının dolduğu ve korunma ya da bakım tedbir kararının veya himaye onayının sona erdiği tarihten itibaren beş yıl içinde Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına başvurarak hak sahibi olduğunun tespitini yaptırmış kişilerin katılması mümkündür.

ASHB Personel Alımı Duyurusu!


ASHB resmi web adresi aile.gov.tr adresi üzerinden yayımlanan personel alımı duyurusunda başvuru kılavuzuna ve tüm detaylar yer verildi. ASHB sitesinde yapılan duyuruda şu ifadeler kullanıldı;

2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanununun Ek 1 inci Maddesi kapsamında tanınan istihdam hakkından yararlanacak hak sahipleri için 2023 Yılı II. Dönem tercih işlemleri başlıyor.
Hak sahiplerince E-Devlet Kapısı kullanılarak www.turkiye.gov.tr internet adresi üzerinden tercihte bulunulacaktır. Bu nedenle tercihte bulunmak isteyen hak sahiplerinin E-Devlet Kapısı’na giriş şifrelerine sahip olmaları gerekmektedir. Daha önce bu şifreyi edinen hak sahiplerinin yeniden şifre almalarına gerek bulunmamaktadır. Bu adaylar mevcut şifrelerini kullanmak suretiyle tercihte bulunabilirler. E-Devlet Kapısı giriş şifresi bulunmayan hak sahiplerinin PTT şubelerine giderek şifre almaları gerekmektedir.
Hak sahipleri tercih kılavuzuna Bakanlığımız internet sayfasından ve E-Devlet Kapısını kullanarak www.turkiye.gov.tr internet adresi üzerinden ulaşabilirler.
İlgililere duyrulur.

Tercih kılavuzu için tıklayınız.

Başvuru Ekranı Ve Başvuru Şekli

Bu kılavuzda yer alan kadro ve pozisyonlara hak sahiplerince e-Devlet Kapısı kullanılarak www.turkiye.gov.tr internet adresi üzerinden tercihte bulunulacaktır. Bu nedenle tercihte bulunmak isteyen hak sahiplerinin e-Devlet Kapısı’na giriş şifrelerine sahip olmaları gerekmektedir. Daha önce bu şifreyi edinen hak sahiplerinin yeniden şifre almalarına gerek bulunmamaktadır. Bu adaylar mevcut şifrelerini kullanmak suretiyle tercihte bulunabilirler. eDevlet Kapısı giriş şifresi bulunmayan hak sahiplerinin PTT şubelerine giderek kendilerine ait şifreyi almaları gerekmektedir.

Tercihlerin geçerli olabilmesi için tercihlerin e-Devlet Kapısı üzerinden gönderilebileceği son gün itibariyle, hak sahibi olunan öğrenim düzeyindeki bir okuldan veya programdan mezun olunması zorunludur. Tercihlerin gönderilmesinin son günü (15 Aralık 2023) itibariyle mezun durumda bulunmayan hak sahiplerinin, yerleştirilmeleri yapılmış olsa bile, atamaları yapılmayacaktır. Adayların boş kadrolara ve pozisyonlara yerleştirme işlemlerine alınabilmeleri için tercihlerin kurallara uygun olarak yapılması ve yapılan tercihlerin geçerli olması zorunludur.

KPSS Şartı Var mı?

2828 sayılı kanun kapsamında alımı yapılacak 2827 memur alımı için KPSS şartı aranmayacak.

Eğitim Durumuna Göre Yapılacak Alımlar

Lise Mezunu 1479 Memur Personel Alımı kadrosu ile alımlar, Memur, Teknisyen, Sürekli İşçi, Sağlık Teknisyeni Şoför pozisyonlarında personel alımı yapılacak.

Ön Lisans Mezunu 417 Memur Personel Alımı Kadrosu ile alımlar, Anbar Memuru, Memur, Çocuk Eğitimcisi, Sürekli İşçi, Sağlık Teknikeri, Puantör,Tekniker pozisyonlarında memur alımı yapılacak.

Lisans Mezunu 592 Memur Personel Alımı Kadrosu İle Alımlar, Biolog, Büro Görevlisi, Diş Tabibi, Diyetisyen, Ebe, Fizyoterapist, Grafiker, Memur, Mühendis, Öğretmen, Psikolog, Sosyal Çalışmacı, Sosyolog, Sürekli İşçi pozisyonlarında memur alımı yapılacak.


Başvuru Kılavuzuhttps://www.kpsscafe.com.tr/sites/536/uploads/2023/12/06/ashb-aralik2023.pdf 

06 Ara 2023 - 19:40 - Kamugöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.

01

İbrahim - E devletten nasıl başvuru yapacaz bari onuda yazsaydın

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 10 Aralık 18:56
02

Emelmurat - @İbrahim 01 nolu yoruma cevabı: E devletten arama yerine aile bakanlığı sosyal hizmetler kapsamında işe yerleştirme yazıp o sayfaya girip yeni başvuru denilerek yapılacak

Yanıtla . 0Beğen . 1Beğenme 13 Aralık 19:34


Anket Kamuya Memur Ve Personel Alımlarında Mülakat Kaldırılmalı mı?
Tüm anketler