Cizre Belediyesi KPSS En Az 60 Puan Şartıyla 40 Zabıta Memuru- 38 İtfaiye Eri Alımı İlanı

Cizre Belediyesi zabıta memuru ve itfaiye eri unvanı ile 2022 KPSS'den en az 60 puan alan lisans, önlisans mezunu adayların başvuru yapabileceği personel alımı ilanı yayımladı.

Haber albümü için resme tıklayın

Cizre Belediyesi 2023 Kasım memur alımı ilanı belediye tarafından duyuruldu. Belediyenin yapacağı alımda zabıta memuru unvanı ve itfaiye eri kadrolarına personel alınacak. 40 Zabıta memuru ve 38 İtfaiye eri alımı ile ilgili ayrıntılara başvuru kılavuzunda yer verildi. 

KPSS puan şartı

Cizre Belediyesi Zabıta memuru ve itfaiye eri alımı için adaylardan 2022 KPSS P93 ve p3 puan türleri istenmektedir. Paylaşılan tabloda detaylara yer verilirken kadro dağılımı ise şu şekilde;

Yaş Şartı

Başvurularda 30 yaş sınırı aranmaktadır. Yaş sınırı yüz binlerce atama bekleyen memur adayını mağdur etmeye devam etmektedir. Bir çok kurumda yaş sınırı 35 iken ve bazı alımlarda da yaş sınırı kaldırılmış iken itfaiye eri ve zabıta memuru kadrolarına yapılan alımlarda en fazla 30 yaş şartı devam etmektedir.

Boy Şartı

657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen genel şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesi ve Belediye İtfaiye Yönetmeliğinin 15/A maddelerindeki özel şartlara göre zabıta memuru ve itfaiye eri kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması, (Boy ve kilo tespitleri Belediyemizce yapılacaktır.)

Başvuru şekli ve başvuru tarihleri

Adaylar, yazılı ve uygulamalı sınava katılabilmek için;
• 18/12/2023-22/12/2023 tarihleri arasında mesai bitimine kadar (mesai saatleri içerisinde 08.00-12.00 ile 13.00-17.00), başvuru formu ve yukarıda sayılan belgeler ile birlikte, sağlık personeli gözetiminde boy ve kilo ölçümü yapmak üzere Cizre Belediye Başkanlığı Cizre Belediyesi Sur Mahallesi Memuzin Bulvarı Belediye Hizmet Binası Cizre/ Şırnak adresine şahsen müracaat ederek başvuru sürecini tamamlayacaklardır.

• Başvurular şahsen yapılacaktır. Posta ile veya diğer şekillerde yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

• Eksik bilgi ve belgelerle ya da nitelikleri uygun olmadığı halde yapılan başvurular Belediyemizce değerlendirmeye alınmayacaktır.

Başvuru İçin Gerekli Belgeler

Başvuru sırasında;

Sınava girmek isteyen adaylar, başvuru formunu Kurumumuzdan veya Belediyemizin www.cizre.bel.trinternet adresi üzerinden temin edeceklerdir. Elektronik ortamda doldurarak çıktısını alıp imzalayacakları başvuru formuna aşağıdaki belgeleri ekleyeceklerdir.

1. Hangi kadroya başvuracağına dair dilekçe, (Adaylar şartlarını sağladığı yalnızca bir kadroya başvuru yapabileceklerdir.)

2. Nüfus cüzdanı veya kimlik kartının aslı veya Kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi ya da barkotlu/karekodlu geçici kimlik belgesi,

3. Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı, noter onaylı örneği veya e-devlet üzerinden alınmış karekodlu mezuniyet belgesi (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri Belediyemizce tasdik edilebilir.)

4. Yabancı okul mezunları için denklik belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri Belediyemizce tasdik edilebilir.)

5. Sürücü belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya barkodlu/karekodlu geçici sürücü belgesi (aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri Belediyemizce tasdik edilebilir),

6. KPSS Sonuç Belgesinin ÖSYM sitesinden alınan doğrulama kodlu bilgisayar çıktısı,

7. Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmadığına dair beyanı,

8. Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyanı,

9. 2 adet vesikalık fotoğraf.

İLANIN TAM METNİ ( https://www.resmigazete.gov.tr/ilanlar/eskiilanlar/2023/11/20231107-4-17.pdf )

08 Kas 2023 - 23:29 - Belediyegöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.Anket Kamuya Memur Ve Personel Alımlarında Mülakat Kaldırılmalı mı?
Tüm anketler