Ondokuz Mayıs Üniversitesi ( OMÜ ) Mülakatsız En Az Lise Mezunu 294 Personel Alımı İlanı

Ondokuz Mayıs Üniversitesi KPSS puanı esas alınmak suretiyle mülakat olmaksızın KPSS 50 puan şartıyla başvuru yapılabilecek sözleşmeli personel alımı ilanı yayımladı. Toplam 294 personel alımı yapacak olan OMÜ ilanı ile ilgili detaylar haberimizin devamında..

Büyütmek için resme tıklayın

Lise, Ön lisans ve Lisans mezunlarına uygun ilanların bulunduğu alımda unvanlar için başvuru şartları değişkenlik göstermektedir. Resmi gazetede yayımlanan ilanda öne çıkan başvuru koşulu ise 2022 KPSS'den en az 50 puan almış olmak..

294 Personel Alımı Kadro Dağılımı

Lise, ön lisans ve lisans mezunlarının başvuru yapabildiği alımda kontenjan ve kadro dağılımını incelediğimizde en çok kontenjanın temizlik görevlisi kadrosu için ayrıldığı görülmektedir. Mezuniyete göre ise en çok kadro lise mezunlarına ayrılmıştır. İlanın detayları için OMÜ tarafından yayımlanan başvuru kılavuzuna içeriğimizin sonunda yer verdik. Mezuniyete göre kadro dağılımı şu şekilde;

Lise Mezunu: 20 Hasta bakıcı, 27 Destek Personeli, 135 Temizlik personeli, 1 Teknisyen, 2 Diğer Sağlık Personeli (Acil Tıp Teknisyeni), 

Ön Lisans Mezunu: 3  Büro Personeli, 25 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 23 Sağlık Teknikeri,

Lisans Mezunu: 14 Büro Personeli, 42 Hemşire, 1 Veteriner Hekim,

Mülakat Şartı Yok!

Üniversite tarafından yapılacak alımda mülakatın olmadığı ve alımın KPSS puanı esas alınarak yapılacağı '' Üniversitemiz Rektörlüğüne bağlı birimlerde 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4’üncü maddesinin (B) fıkrasına göre istihdam edilmek ve giderleri özel bütçeden karşılanmak üzere; “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar” uyarınca Lisans mezunları için 2022 KPSS (B) grubu KPSSP3 puanı, Ön lisans mezunları için 2022 KPSS (B) grubu KPSSP93 puanı, Ortaöğretim mezunları için 2022 KPSS (B) grubu KPSSP94 puanı esas alınmak suretiyle aşağıda belirtilen unvanlarda sözleşmeli personel alınacaktır. Ayrıca sözlü sınav yapılmayacaktır. '' ifadeleriyle vurgulanmıştır.

BAŞVURU YERİ, ŞEKLİ VE SÜRESİ

 • 1. Başvurular e-Devlet Kapısı üzerinden “Ondokuz Mayıs Üniversitesi - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım” hizmeti veya “Kariyer Kapısı” https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr internet adresi üzerinden 16/10/2023-30/10/2023 tarihleri arasında alınacaktır.
 • 2. Şahsen başvuru alınmayacak olup posta veya diğer yollarla yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.
 • 3. Adaylar ilan edilen pozisyonlardan sadece birine başvuru yapabilecektir. Birden fazla pozisyona müracaat eden adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır.
 • 4. Adayların KPSS puanı, mezuniyet, adli sicil, askerlik ve kimliğine dair bilgiler e-Devlet üzerinden ilgili kurumların web servisleri aracılığı ile temin edileceğinden adaylardan başvuru aşamasında bu belgeler istenilmeyecektir. Adayların söz konusu bilgilerinde hata mevcut ise başvuru yapmadan önce ilgili kurumlardan gerekli güncelleme/düzeltmeleri yaptırmaları gerekmektedir.

  5. Asıl olarak kazanan adayların ibraz edecekleri belgeler Üniversitemiz web sayfasında duyurulacaktır.

  6. Koruma ve Güvenlik Görevlisi pozisyonlarına müracaat eden adayların; özel güvenlik görevlisi kimlik kartlarını ve Genel Şartlar Bölümünün 12. Maddesinin (ç) ve (d) maddelerinde belirtilen boy/kilo durumlarını gösterir resmi bir sağlık kuruluşundan alacakları güncel tarihli belgeyi “Diğer Belgeleriniz” sekmesi altında bulunan belgeler bölümündeki ilgili alana pdf veya jpg. formatında mutlaka yüklemeleri gerekmektedir. (Koruma ve Güvenlik Görevlisi pozisyonuna yerleşmeye hak kazanan asıl ve yedek adayların boy ve kilo ölçümü kurumumuzca ayrıca yapılacaktır.)

  7. Mezuniyet bilgileri otomatik olarak gelmeyen adaylar başvuru güncel bilgilerini manuel olarak giriş yapıp, onaylı diploma örneği veya mezuniyet belgelerini pdf formatında e-Devlet üzerinden yükleyeceklerdir.

  8. Yurt dışındaki veya yurt içindeki öğretim kurumlarından mezun olup bu ilanda aranılan öğrenim durumuna ilişkin denkliği olan adayların denklik gösterir belgelerini Kariyer Kapısına yapılan başvurusu sırasında “Diğer Belgeleriniz” aşaması altında bulunan “Denklik Belgesi” alanına ilgili dokümanı yüklemeleri gerekmektedir.

  9. Kariyer Kapısı-Kamu İşe Alım Platformu üzerinde “İşleminiz başarıyla gerçekleştirilmiştir…” ibaresi görülmeyen hiçbir başvuru değerlendirilmeye alınmayacaktır. Bu nedenle adaylar, başvuru işlemlerinin tamamlanıp tamamlanmadığını kontrol etmelidirler.

 • 10. Başvuru işleminin süresi içinde hatasız, eksiksiz ve bu ilanda belirtilen hususlara uygun olarak yapılmasından, istenilen belgelerin başvuru aşamasında sisteme yüklenmesinden, başvuruda bulunan adaylar sorumludur. Bu hususlara riayet etmeyen adaylar herhangi bir hak talebinde bulunamayacaktır. Yüklenen belgelerdeki yanlışlıklar ile eksik belgelerden adaylar sorumludur.
 • 11. Adayların verdikleri beyanlar ile sundukları başvuru belgelerinin sorumluluğu kendilerine aittir

İLANIN TAM METNİ.PDF

16 Eki 2023 - 11:30 - Sözleşmeli Personelgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.Anket Kamuya Memur Ve Personel Alımlarında Mülakat Kaldırılmalı mı?