GSB 2023 Yılı 1453 Yurt Yönetim Personeli Alımında Başvuru Ekranı Açıldı!

GSB tarafından yayımlanan ilan için başvurular başladı. Başvuru yapmak isteyen adaylar başvurularını online olarak gerçekleştirecekler. Bu kapsamda başvuru için adayların bazı belgeleri sisteme yüklemeleri gereklidir.

GSB 2023 Yılı 1453 Yurt Yönetim Personeli Alımında Başvuru Ekranı Açıldı!
Haber albümü için resme tıklayın

GSB tarafından yayımlanan ilan için başvurular başladı. Başvuru yapmak isteyen adaylar başvurularını online olarak gerçekleştirecekler. Bu kapsamda başvuru için adayların bazı belgeleri sisteme yüklemeleri gereklidir.

Başvuru Tarihleri: 6 - 10 Ekim 2023

Başvuru Ekranı: https://www.turkiye.gov.tr/genclik-ve-spor-kariyer-kapisi-kamu-ise-alim 

Başvuru Ekranı

Yukarıda bulunan adresten başvuru ekranı açıldıktan sonra yeni başvuru sekmesine tıklayıp başvuru işlemlerine başlayabilirsiniz. Mezun olduğunuz bölüme göre grup seçimini yaptıktan sonra başvuru işlemlerini online olarak rahatlıkla yapabilirsiniz.

GSB 2023 Yılı 1453 Yurt Yönetim Personeli Alımında Başvuru Ekranı Açıldı!Yukarıdaki görselde de görüldüğü üzere sağ üst kısımında bulunan '' Yeni başvuru '' butonuna tıklayınız..

GSB 2023 Yılı 1453 Yurt Yönetim Personeli Alımında Başvuru Ekranı Açıldı! Bu ekrandan Başvur butonuna tıklayınız.


Açılan ekranda başvuru şartları ve koşulları onayladıktan sonra devam et butonuna bastığınızda karşınızda mezun olduğunuz bölümün içerisinde olduğu gruba göre rup seçiminini yapınız. Aşağıdaki bölüme göre gruplar görülmektedir.

GSB 2023 Yılı 1453 Yurt Yönetim Personeli Alımında Başvuru Ekranı Açıldı! Grup seçimi ekranı aşağıda görüldüğü gibidir. Örneği Lisans maliye mezunu bir aday 1.grup seçecektir.
BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER

Adayların başvuru yapılan grup ve il için istenilen aşağıda belirtilen belgeleri (çift taraflı belgeler önlü ve arkalı olarak) sisteme yüklemeleri gerekmektedir.
1)    Yükseköğretim kurumlarından mezun olup eşdeğerliğe sahip olan adaylar için YÖK’ten alınmış eşdeğerlik belgesi veya eğitimini yurt dışında tamamlayan adaylar için YÖK’ten alınmış denklik belgesi,
2)    Kamu kurum ve kuruluşlarında 4/B sözleşmeli personel pozisyonlarında tam zamanlı olarak görev yapmakta iken kurumlarınca sözleşmesi feshedilen ya da sözleşmesini tek taraflı fesheden adayların, bir yıllık bekleme süresini doldurdukları ile ilgili önceki kurumlarından alınmış onaylı hizmet belgesi.

IV- BAŞVURULARIN DEĞERLENDİRİLMESİ VE SÖZLÜ SINAVA ÇAĞIRMA

Başvurular, başvurulan grup için aranan niteliklere uygunluk yönünden incelenecek ve başvuru şartlarından herhangi birini taşımadığı tespit edilenlerin başvurusu iptal edilecektir.
KPSS puanı en yüksek adaydan başlanarak her bir grup ve il için ilan edilen kontenjan sayısının üç (3) katı aday sözlü sınava çağrılacaktır. 
Sözlü sınava girmeye hak kazanan son sıradaki aday ile aynı puana sahip birden fazla adayın bulunması halinde, bu adayların tamamı sözlü sınava çağırılacaktır.
Adaylar başvurularına ve sınava ilişkin bilgilerini Kariyer Kapısı üzerinden görüntüleyebilecektir.

V- SINAVIN ŞEKLİ, KONULARI, YERİ VE TARİHİ

Sınav sözlü olarak Ankara’da yapılacaktır.
Sözlü sınavda adaylar; sınav komisyonu üyelerinin her biri tarafından; 
1)    Görevin gerektirdiği mesleki alan bilgisi (Genel mevzuat ile Bakanlığımız mevzuatı vb.) (50 puan),
2)    Bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü (10 puan),
3)    Liyakati, temsil kabiliyeti, tutum ve davranışlarının göreve uygunluğu (10 puan),
4)    Özgüveni, ikna kabiliyeti ve inandırıcılığı (10 puan),
5)    Genel kültürü ve genel yeteneği (10 puan),
6)    Bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı (10 puan),
konularından 100 puan üzerinden değerlendirmeye tabi tutulacaktır.
Komisyon üyelerinin vermiş olduğu puanların aritmetik ortalaması esas alınmak suretiyle sözlü sınav puanı belirlenecektir.
Adaylar sözlü sınava ilişkin bilgilerini, sözlü sınava katılmaya hak kazananlar sınava katılacakları sınav tarihini Kariyer Kapısı üzerinden görüntüleyebilecektir.
Adaylar sözlü sınava gelirken kimlik belgelerinden birini (nüfus cüzdanı veya pasaport) yanlarında bulunduracaklardır. Kimlik belgesi bulunmayan adaylar sınava alınmayacaktır. Nüfus cüzdanı veya pasaport dışında başka bir belge kimlik belgesi olarak kabul edilmeyecektir.
Sözlü sınava girmeye hak kazandığı halde ilan edilen sınav tarihlerinde sınava katılmayan adaylar sınav hakkını kaybetmiş sayılacaktır. Bu durumdaki adaylara ikinci bir sınav hakkı verilmeyecektir. Ancak belge ile ispatı mümkün mücbir sebeplerle (doğum, hastalık, askerlik vb.) sınava katılamayacak olunması halinde belirlenen sınav tarihleri içerisinde olmak kaydıyla adaylar için sınav tarihinde değişiklik yapılabilecektir.
Bakanlık sınav yeri ve tarihleriyle ilgili değişiklik yapma hakkına sahiptir. 
Sözlü sınav esnasında tutulacak tutanaklar dışında sesli veya görüntülü herhangi bir kayıt yapılmayacaktır.

VI- DEĞERLENDİRME VE BAŞARI SIRALAMASI

Sözlü sınavda başarılı sayılabilmek için sınav komisyonu üyelerinin her birinin ayrı ayrı verdikleri puanların aritmetik ortalamasının en az 70 (yetmiş) puan olması gerekmektedir.
Başarı sırasının belirlenmesinde, sözlü sınav puanı esas alınacaktır. Başarı listesi sözlü sınav puanı en yüksek adaydan başlanarak cinsiyete göre her bir grup ve il için ilan edilen kontenjan sayısına göre belirlenecektir.
Cinsiyete göre her bir grup ve il için, sözlü sınav puanı en yüksek olan adaydan başlamak üzere ilan edilen pozisyon sayısı kadar aday asıl ve bir o kadar aday da yedek olarak belirlenecektir. Sözlü sınav puanlarının eşit olması halinde sırası ile KPSS puanı yüksek olan, mezuniyet tarihi ve doğum tarihi önce olan adaya öncelik verilecektir.
Asıl veya yedek sıralamaya giremeyen adaylar için sözlü sınavda 70 (yetmiş) ve üzerinde puan almış olmak, müktesep hak teşkil etmeyecektir.
Yedek sıralamasında yer alan adaylar için yedek listede yer almak daha sonraki alımlar için müktesep hak teşkil etmeyecektir.


Taban puan tahmini ve diğer detaylar; https://www.kpsscafe.com.tr/haber/16827551/gsb-2023-yili-kpss-en-az-60-puan-sartiyla-kadin-erkek-1453-yurt-yonetim-personeli-alimi-basvuru-ekrani-taban-puanlar 

08 Eki 2023 - 21:13 - Sözleşmeli Personelgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.Anket Kamuya Memur Ve Personel Alımlarında Mülakat Kaldırılmalı mı?