Konya Büyükşehir Belediyesi KPSS 55 Puan Şartıyla Ön lisans Mezunu 200 İtfaiye Eri Alımı

Konya Büyükşehir Belediyesi itfaiye eri alımı için ilan yayımladı. Eylül ayı içerisinde yapılacak başvuru süreci sonrasında Konya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde istihdam edilmek üzere 200 İtfaiye eri alımı yapılacağı ilgililere duyuruldu.

Konya Büyükşehir Belediyesi KPSS 55 Puan Şartıyla Ön lisans Mezunu 200 İtfaiye Eri Alımı
Haber albümü için resme tıklayın

Konya Büyükşehir Belediyesi 2023 Eylül ayı itfaiye eri alımı için ilan yayımladı. Yayımlanan ilanda bölüm, mezuniyet, kpss şartı gibi detaylara yer verilirken alım için KPSS P93 puan türünden en az 55 puan şartı ön başvuru şartı olarak dikkat çekmektedir. KPSS 55 puan şartının yanı sıra başvuru yapacak adayların istenilen diğer koşulları da karşılaması gerekmektedir.

Sözlü Sınav Yapılacak!

Memur adaylarının en çok yakındığı konulardan birisi olan mülakat yani sözlü sınav bu alımda olacak. Konya BB tarafından yayımlanan ilanda adayların KPSS puanına göre sıralanacağı ve alım sayısının 5 katı adayın sözlü sınava davet edileceği vurgulanarak '' T.C. Kimlik numarası ile ÖSYM kayıtlarının uyumunu kontrol etmek suretiyle adaylar KPSS puanlarına göre sıralanarak, en yüksek puanlı adaydan başlamak üzere atama yapılacak boş kadro sayısının beş katı oranında aday sözlü ve uygulamalı sınava çağrılacaktır,'' denildi.

Başvurular 25 Eylül 2023 Tarihinde başlıyor

Adaylar, sözlü ve uygulamalı sınava katılabilmek için; 25/09/2023-29/09/2023 tarihleri arasında, http://www.konya.bel.tr adresi üzerinden
elektronik ortamda doldurarak imzaladıkları başvuru formu ve yukarıda sayılan belgeler ile birlikte tabip gözetiminde boy ve kilo ölçümü yapmak üzere Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı, Konevi Mahallesi, Millet Caddesi Konya Büyükşehir Belediyesi Konevi Ek Hizmet Binası No:14 Meram/KONYA adresine mesai saatleri içinde şahsen müracaat ederek başvuru sürecini tamamlayacaklardır.

Posta ve mail yolu ile veya eksik bilgi ve belgelerle ya da nitelikleri uygun olmadığı halde yapılan başvurular, Belediyemizce değerlendirmeye alınmayacaktır.


Kimler Başvurabilir?

İlan edilen İtfaiye Eri kadroları için, mezun olunan okul itibarıyla öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2022 yılı Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak kadroların karsısındaki puan türünden, belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak,

● 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen şartların yanı sıra Belediye İtfaiye Yönetmeliğinin 15/A maddesinde yer alan özel şartlara göre, İtfaiye Eri kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kg’dan fazla fark olmamak. Boy ve kilo tespitleri Belediyemizce yapılacaktır.

● Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.

● 13.10.1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen ve tablonun nitelik kısmında belirtilen en az (B) veya en az (C) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak,

● Sağlık açısından kapalı mekân, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmaları,

● Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak,

BAŞVURU KILAVUZU.PDF

22 Eyl 2023 - 14:56 - Belediyegöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.Anket Kamuya Memur Ve Personel Alımlarında Mülakat Kaldırılmalı mı?