Diyanet İşleri Başkanlığı Kur'an Kursu Öğreticisi Ve İmam-Hatip unvanlarıyla 2450 Personel Alımı İlanı Yapacak

Diyanet İşleri Başkanlığı 2023 yılı kamu personeli alımı ilanı yayımlandı. 657 DMK'YE göre istihdam edilmek üzere Kur’an kursu öğreticisi, imam-hatip ve müezzin-kayyım unvanları ile toplam 2450 personel alımı yapılacağı başkanlık tarafından kamuoyuna duyuruldu.

Diyanet İşleri Başkanlığı Kur'an Kursu Öğreticisi Ve İmam-Hatip unvanlarıyla 2450 Personel Alımı İlanı Yapacak
Haber albümü için resme tıklayın

Türkiye'nin en çok bütçe ayrılan kurumlarından birisi olan Diyanet İşleri Başkanlığı 2023 yılı personel alımı ilanı yayımlandı. 3 Farklı unvanda yapılacak alım ile ilgili detaylara kpsscafe ekibi olarak içeriğimizin devamında yer verdik.

2450 Personel Alımı Kontenjan Dağılımı

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 20 EYlül 2023 tarihli resmi gazetede yayımlanan ilana göre 2450 personel alımı gerçekleştileceği müjdesi alım bekleyen adaylara duyuruldu. İşitme ve Görme Engelli öğrenciler için de Kur'an kursu öğreticisi ile personel alımı yapılacak alımda bu kontenjanlar için özel başvuru şartı şerhi de konuldu.

KKÖ ( Kur’an Kursu Öğreticisi ) 100 Personel,
İH ( İmam-Hatip ) 2300 Personel,
MK ( MüezzinKayyım ) 50 Personel,


Başkanlık tarafından yapılan duyuru metninde

'' Diyanet İşleri Başkanlığımız Taşra Teşkilatında münhal bulunan 4/B sözleşmeli pozisyonlarda istihdam edilmek amacıyla 2022 yılı Kamu Personel Seçme Sınavı ( KPSS) B grubu puan sırası esas alınarak ilan edilen boş pozisyonların üç katı kadar aday arasından Başkanlıkça yapılacak sözlü sınav sonucuna göre Diyanet Akademisine aday din görevlisi (Kur’an kursu öğreticisi, imam-hatip ve müezzin-kayyım) alımı yapılacaktır. Boş pozisyonlara ilişkin bilgiler ile yapılacak sınava ilişkin şartlar aşağıda yer almaktadır. '' denildi.

Başvurular Nasıl Yapılacak?

Müracaatlar, başvuru şartlarını taşıyan adayların bizzat kendileri tarafından 25.09.2023- 06.10.2023 (saat 16:30) tarihleri arasında “sinav.diyanet.gov.tr” adresi üzerinden yapılacaktır.

2. Yükseköğrenim mezunu adayların lisans ve ön lisans öğrenim durumları elektronik ortamda tespit edilecektir. Yükseköğrenim bilgileri elektronik ortamda bulunmayan adaylar, başvuru işlemlerinden önce mezuniyet bilgilerini ilgili kurumlar (üniversiteler) aracılığıyla elektronik ortama kaydettireceklerdir.

3. Elektronik ortamdaki başvuru ekranına öğrenim bilgileri gelen adayların başvuruları otomatikolarak onaylanacağından ayrıca il/ilçe müftülüklerine müracaat etmeyeceklerdir.

KPSS ŞARTI VAR MI?

2022 yılı KPSS’den lisans mezunları için KPSSP124; ön lisans mezunları için KPSSP123; ortaöğretim mezunları için KPSSP122 puan türünden en az 50 puan almış olmak,

Özel Başvuru Şartları


Özel Şartlar
1. Kur’an Kursu Öğreticisi (İşitme Engelli Öğrenciler İçin) kontenjan grubunda başvuruda bulunacak adayalar için işaret dili alanında en az 120 (yüz yirmi) saatlik işaret dili sertifikasına (MEB onaylı veya Üniversiteden alınmış) sahip olmak ve belgelendirmek,

2. Kur’an Kursu Öğreticisi (Görme Engelli Öğrenciler İçin) kontenjan grubunda başvuruda bulunacak adayalar için en az 64 (altmış dört) saatlik Braille Alfabesi alanında sertifikaya (MEB onaylı veya Üniversiteden alınmış) sahip olmak ve belgelendirmek,

3. Kur’an Kursu Öğreticisi (İşitme Engelli Öğrenciler İçin) ile Kur’an Kursu Öğreticisi (Görme Engelli Öğrenciler İçin) kontenjan grubundan başvuruda bulunacak adaylar için Başkanlığımızda geçici öğretici olarak en az bir eğitim-öğretim yılı (180 iş günü) çalışmış olmak. (Görev sürelerinin hesaplanmasında DİBBYS verileri dikkate alınacağından başvuruda bulunacak adayların bu süreleri bağlı bulunduğu birimlere müracaat ederek DİBBYS programına işletmesi gerekmektedir. DİBBYS programına işlenmemiş çalışma süreleri dikkate alınmayacaktır.)

İLANIN TAM METNİ.PDF

21 Eyl 2023 - 22:32 - Sözleşmeli Personelgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.Anket Kamuya Memur Ve Personel Alımlarında Mülakat Kaldırılmalı mı?