Sigma Ne Demek? Sigma Kuralları Nedir?

Sigma ne demek son zamanlarda insanların arama motorlarına en sık sorduğu sorulardan biridir. Toplumda ve sosyal medya platformlarında karşılaştığımız...

Sigma ne demek son zamanlarda insanların arama motorlarına en sık sorduğu sorulardan biridir. Toplumda ve sosyal medya platformlarında karşılaştığımız sigma kavramının ne olduğu ya tam olarak bilinmemekte ya da eksik bilinmektedir. Bu yüzden de insanların sigma kavramına ve sigma kurallarına karşı merakı giderek artmamaktadır.

Sigma Ne Demek?
Sigma; matematikte genellikle uzun ardışık sayıların toplamını ifade etmek için kullanılan bir kısaltmadır. Bunun dışında, sigma sadece matematik değil fizik, astronomi, psikoloji gibi farklı alanlarda birçok anlamı olan bir sözcüktür.

Psikolojide ise sık sık karşılaştığımız sigma, bağımsız ve lider ruhlu kişileri ifade etmek için kullanılan bir terimdir. Sigma, son zamanlarda sosyal medya kullanıcılarının psikolojiye ve karakter özelliklerine göstermiş olduğu büyük ilgi sebebiyle gündemde kalmaya ve dikkat çekmeye devam ediyor.

Muhtemelen duymuş olacağınız alfa, beta gibi ikonik terimler arasında yerini alan sigma da özellikle erkeklerin toplumdaki konumlarını ve hangi özelliklere sahip olduklarını ifade etmekte kullanılır. Sigmanın diğerlerinden ayırt edici olarak belirlediği bazı kuralları da vardır.

Sigma Kuralları Nedir?
Sigma kuralları; alfa erkeğinde üstünü bulmak amacıyla ortaya çıkmış kurallardır. Son zamanlarda özellikle sosyal medya ile popüler olan bu kurallar insanların bunları uygulamaya çalışmaları ile daha da yaygınlaşmıştır.

Sigma kuralları genel olarak belirli bir amaçla sınırlı kalmaz. Kişinin kendine farklı bakış açıları sunarak karakterini analiz edip geliştirebileceği gibi hayatına alacağı insanları da gözden geçirmesini sağlar. Bu yüzden olumlu olumsuz etkileri sadece kişiye özgü değildir.

Sigma kurallarından en önemlisi olarak görülen kural, asla gözünü kaçırmamadır. Bu kural göz teması kurduğunuz kişiden o ayırmadan asla gözünüzü ayırmamaktır. Karşınızdaki kişiye karşı üstünlük belirtmek ya da her şeye hazırlıklı olmak anlamlarında yorumlanır. Sigma kurallarının net bir sayısı yoktur. Bu yüzden insanlar tarafından en çok dikkat çeken 10 kural şu şekildedir:

1)    Asla göz teması kurduğun kişiden gözünü kaçırma.

2)    Asla ikinci hamleni karşı tarafa belli etme.

3)    Her zaman sözlerle değil, eylemlerle cevap ver.

4)    Kendi seviyenden düşük insanları dinleyerek vakit kaybetme.

5)    Çok değil akıllı çalış.

6)    Kendinden başka kimseye tamamen güvenme.

7)    Her zaman dürüst ol.

8)    Hissetmediğin duyguları yansıtmaya çalışma.

9)    Bulunduğun ortamda sosyal statünü belli et.

10)  Her zaman her şeye hazırlıklı ol.

Sigma Erkek Nedir?
Sigma erkek; bağımsızlığına düşkün, egolu, özgüvenli ve manipülatif özellikleri ile ön plana çıkan kişiler için kullanılır. Sigma erkek sosyal hiyerarşiye ihtiyaç duymaz. Eğer isterse zekâsı ve ikna yetenekleriyle de kolayca istediği ilgiyi üzerine çekebilir.

Takım olarak değil tek başına hareket etmeyi tercih eder. Yalnızlığı sever, insanları ve onun hakkındaki düşüncelerini umursamaz. Önceliği her zaman kendisidir. Bunların yanı sıra başka bir lider ile yönetilmektense o ortamda genellikle lider olan kişidir.

Sigma Erkek Kuralları Nedir?
Sigma erkek kuralları, hayatlarında bir sigma erkek olduklarının farkına varan veya olmayı arzulayan insanlar tarafından kullanılan bir dizi kuraldır. Bu kurallar belirli sınırlar içinde belirlenmemiştir. Bir diğer deyişle, sigma erkek olarak tanımladığımız kişilik özelliklerini sadece maddeler olarak sıralamış olur.

Sigma erkek kuralları, genel olarak karıştırılan alfa ve sigma erkekleri arasındaki farklı özellikleri anlamaya da yardımcı olur. Alfa erkek bulunduğu ortamda baskın karakter olup bunu açıkça gösterirken, sigma erkek bunu belli etmeden yapmış olur. Sigma erkek kurallarından bazıları şunlardır:

1)    Yalnızlığı alış ve yalnız olmayı sev.

2)    Özgüvenini asla kaybetme.

3)    Yalnızca ihtiyaç duyduğunda gücünü kullan.

4)    Çaba göstermeden dikkat çek.

5)    Asla yalan söyleme.

Sigma olmak ne demektir?
Sigma olmak, sigma erkek karakterine sahip bireylerin özelliklerine sahip olmak veya öyle olmak için kurallarını benimsemeyi ifade eder. Sigma olmak için alfa, beta ve türevleri gibi diğer karakteristik erkek özelliklerinden hangisi olduğunun farkına varmak gerekir.

Her şeyden önce sigma olmanın temelinde bağımsızlık ve özgürlük yatmaktadır. Aynı zamanda yalnızlığa düşkünlükte ön planladadır. Sigma olmak genel olarak sadece kişinin kendisinin değil, başkaları içinde olduğunu savunur.

 

 

# net

09 Eyl 2023 - 10:07 - Yaşamgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.Anket Kamuya Memur Ve Personel Alımlarında Mülakat Kaldırılmalı mı?
Tüm anketler