Ankara Üniversitesi Mülakatsız KPSS 50 Puan Şartıyla Büro Personeli, Destek Personeli, Tekniker Unvanlarıyla 952 Personel Alımı Başvuru Ekranı

Ankara Üniversitesi 2023 Yılı personel alımı ilanı yayımlandı. Üniversiteler tarafından yapılan en yüklü alımlardan birisi olan ilanda Büro personeli, destek personeli, koruma ve güvenlik personeli le tekniker gibi unvanlarda olmak üzere toplam 952 Personel alımı yapılacağı kamuoyu ile paylaşıldı..

Büyütmek için resme tıklayın

Kamuya sözleşmeli personel alımı için ilanlar yayımlanmaya devam ediyor. Bir kamu üniversitesi daha bünyesinde bulunan personel eksikliğini gidermek amacıyla ilan paylaştı. Ankara Üniversitesi tarafından paylaşılan 905 kadroluk alımda mülakat şartının olmaması, alım yapılacak sayı ve KPSS puan şartının düşük tutulması memur adayları açısından olumlu gelişmeler olarak göze çarpmaktadır.

Kadro Dağılımı

Kadro dağılımını incelediğimizde kadrolarının çoğunluğunun 4 farklı unvana verildiği göze çarpmaktadır. Buna göre;439 Destek Personeli, 90 Büro personeli, 150 Koruma ve güvenlik görevlisi ve 99 Sağlık teknikeri kadrosunun bulunduğu alımda diğer unvanlar için ayrılan kontenjanlar ise şu şekilde;

4 Mühendis,
1 Mimar,
1 Şehir Plancısı,
2 Spor Uzmanı,
8 Teknisyen,
6 Tekniker,
3 Biyolog,
2 Diyetisyen,
4 Diğer Sağlık Personeli,
1 Teknik Hizmet Personeli,
10 Ebe,
1 Eczacı,
3 Fizyoterapist,
90  Hemşire,
3 Psikolog,
25 Röntgen Teknisyeni,
5 Laborant,

Mülakat Şartı Yok!

KPSS 50 puan şartının başvuru için ön koşul olarak belirtildiği alımda tüm başvuru şartlarına alt kısımda paylaştığımız İlanın tam metni kısmından ulaşabilirsiniz. Öte taraftan Kılavuzda her adayın sadece bir unvan için başvuru yapabileceği ve alımda KPSS puanının esas alınacağı herhangi bir sözlü ya da yazılı sınavın yapılmayacağı da belirtilmiştir. Kılavuzda ilgili konu ile ilgili yer alan maddeler şu şekilde;

  •  Başvuru sonunda, sözleşme yapmaya hak kazanan adaylar, 2022 KPSS (B) grubu puan sıralaması (Eczacı pozisyonu hariç) esas alınarak belirlenecek olup herhangi bir yazılı ve/veya sözlü sınav uygulanmayacaktır. Adayların puanlarının eşit olması halinde mezuniyet tarihi önce olan, bunun da eşit olması halinde doğum tarihine göre yaşça büyük olan adaya öncelik tanınacaktır.

Başvurular Online Olacak!

Birden fazla pozisyona başvuran adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır.

-15.04.2023 tarihinden sonra alınan sertifika, eğitim, katılım, kurs vb. belgeler geçerli sayılmayacaktır.

-Koruma Güvenlik Görevlisi pozisyonları için ilan son başvuru tarihi itibariyle alınan psikoteknik belgesi sisteme yüklenebilecektir.

-Ankara Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığının (https://pbs.ankara.edu.tr/basvuru ) internet sitesinde bulunan başvuru formu 15.04.2023-29.04.2023 tarihleri arası saat: 23:59:59’a  kadar eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulduktan sonra, istenilen belgeler elektronik ortamda başvuru formuna eklenecektir.

Şahsen veya adayların posta yoluyla yapacakları başvurular kabul edilmeyecektir.

İLAN KOŞULLARINDA İSTENEN (sertifika, eğitim, katılım, kurs vb. ) SİSTEME YÜKLERKEN TEK BİR DOSYA HALİNDE PDF veya RAR. DOSYASI OLARAK YÜKLENMESİ GEREKMEKTEDİR. 

Başvuru Ekranı; https://pbs.ankara.edu.tr/basvuru

Başvurularınız hakkında hafta içi 09:00 ile 12:00 – 13:30 ile 17:00 saatleri arasında 0 (312) 212 60 40 nolu numaradan dahili hatlar 2013 / 2059 / 2335 numaralı telefonlardan bilgi alabilirsiniz.

İLANIN TAM METNİ VE DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ.

17 Nis 2023 - 17:56 - Kamugöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.Anket Kamuya Memur Ve Personel Alımlarında Mülakat Kaldırılmalı mı?
Tüm anketler