Tez Düzenleme Aşamasında Profesyonel Destek İhtiyacı

Tez düzenleme işlemi, tezin yazımında kullanılan Tez Yazım Kılavuzu’na uygun hale getirilmesi işlemidir. Tez düzenleme işlemi, tezin ilk taslağının ta...

Tez düzenleme işlemi, tezin yazımında kullanılan Tez Yazım Kılavuzu’na uygun hale getirilmesi işlemidir. Tez düzenleme işlemi, tezin ilk taslağının tamamlanmasından sonra gerçekleştirilir. Yazarlar tezlerini genellikle iki aşamada düzenletme ihtiyacı hissetmektedirler. Tezini düzenleten yazarlara bakıldığında daha çok tez tamamlandıktan sonra ya da son teslimden önce tez düzenleme hizmetine başvurdukları görülmektedir.

Tez düzenleme işlemi bazı becerileri gerektirdiği için tez sahibi için zorluk oluşturmaktadır. Bu noktada profesyonel tez düzenleme hizmeti ortaya çıkmaktadır. Tez düzenleme hizmetleri, özellikle akademik alanda tez yazımı konusunda deneyimli olan kişiler tarafından sunulur. Birçok yazar tezinin kalitesini ve kabul edilebilirliğini artırmak için tezlerini profesyonel kişilere düzenletmektedir. Profesyonel bir tez düzenleme uzmanı, tezinizdeki hataları ve eksiklikleri belirler ve bu hataları düzeltmek için size öneriler sunar. Profesyonel tez düzenleme hizmetleri ayrıca zaman ve stres tasarrufu sağlar. Tez yazma süreci zaten oldukça zorlu ve yoğun bir süreçtir. Profesyonel bir düzenleme uzmanı, tezde düzeltme alma sürecinde sizi rahatlatır. Tezinizi düzenlemek için gereken zamanı ve özeni ayırarak, size zaman kazandırır ve stresinizi azaltır.

Tez Düzenleme Kapsamında Yapılabilecek İşlemler

 1. Sayfa düzeni, tezler genellikle A4 formatında yazılmaktadır. Kâğıt formatının uygun olması gerekmektedir. Kenar boşluklarının ayarlanması, tek yüze ya da kâğıdın çift yüzüne basılmasına göre değişiklik gösterir.
 2. Metin düzeni, metinde kullanılan yazı fontunun, puntosunun uygun şekilde ayarlanmasıdır.  
 3. Paragraf düzeni, paragraf satır aralığının, paragraflar arası boşluklarının ve paragraf hizasının ayarlanmasıdır.
 4. Başlıkların düzenlenmesi, öncesi ve sonrası boşlukların ve başlıkların seviyesine uygun olarak düzenlenmesidir.
 5. Ön sayfaların düzenlenmesi, ön sayfalar diye tabir ettiğimiz kapak sayfaları, onay sayfasının, özet sayfalarının kısaca giriş bölümüne kadar olan sayfaların düzenlenmesini içerir.
 6. Listelerin oluşturulması, İçindekiler varsa tezde kullanılan şekil, tablo, grafik kısaca tüm görsellerin otomatik biçimde listelerinin oluşturulması ve düzenlenmesidir.
 7. Sayfa numaralarının gösterimi, tezde sayfa numaralarının uygun yerde, uygun yazı stili ve büyüklükte gösterilmesi işlemidir.
 8. Görsellerin düzenlenmesi, Tezde kullanılan tabloların uygun yazı stili, puntosu ve çizgilerinin düzenlenmesi, görsellerin yerleştirilmesi, öncesi sonrası boşlukların ayarlanması, başlıklarının düzenlenmesini içerir.
 9. Kaynakların düzenlenmesi, kaynakların kaynakça kısmında uygun referans sistemine göre gösterilmesi, biçimsel olarak uygun hale getirilmesidir.
 10. Kaynaklara atıf, kaynakların tezde metin içi yöntem ya da dipnot yöntemine uygun biçimde gösterilmesi, uygun referans sistemine göre düzenlenmesi.
 11. Eklerin düzenlenmesi, eklerin başlık, metin ve görsellerinin düzenlenmesini içerir.

Tez Düzenleme Merkezi                                                     

Tez düzenleme hizmeti, bu işi profesyonel olarak yerine getiren bir Tez Düzenleme Merkezi tarafından alınmalıdır. Bu hizmeti almadan önce, hangi hizmetleri içerdiğini, fiyatlarını, teslim süresini ve müşteri geri bildirimlerini araştırmanız önemlidir. Ayrıca tez danışmanınız veya jüri üyelerinizin önerilerini dikkate alarak, tezinizi düzenletmek için uygun zamanı belirleyebilirsiniz. https://www.akademikredaksiyon.com/ sitesinden alacağınız tez düzenleme hizmeti; tezinizi daha anlaşılır, tutarlı ve akademik standartlara uygun hale getirerek, yüksek not almanıza (görünümün güzel olması içeriği kaliteli gösterecektir), tezinizin tez format kontrolünden geçmesine yardımcı olacaktır.

05 Nis 2023 - 17:43 - Yaşamgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.Anket Kamuya Memur Ve Personel Alımlarında Mülakat Kaldırılmalı mı?