Türk Havayolları Depremzedelere Yönelik Personel Alımı İlanları Yayımlandı!

THY tarafından yapılan duyuruda ''Millî Bayrak Taşıyıcı Havayolu olarak ülkemizin yaşadığı büyük felaketin ardından her bir vatandaşımızın acısını derinden hissediyoruz. Depremden etkilenen vatandaşlarımıza tam zamanlı çalışma fırsatı sunan Afetzede ilanına başvuruda bulunulduğu takdirde Türk Hava Yolları ailesinin değerli bir parçası olabilirsiniz. '' denildi.

THY tarafından depremzede vatandaşlara yönelik yayımlanan personel alımı ilanında istenilen başvuru koşulları ise aşağıdaki gibi sıralandı.


• T.C. vatandaşı olan,
• Adli Sicil ve Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmayan,
• 01.01.1985 ve sonrasında doğmuş olan,
• En az 4 yıllık eğitim veren üniversitelere bağlı lisans bölümlerinden mezun olan,
*Yurt dışı üniversitelerden mezun olan adaylardan YÖK Denklik Belgesi istenmektedir.
*Lisans eğitimlerine devam eden adaylarımızın Temmuz 2023 tarihine kadar mezuniyetlerini belgelemeleri beklenmektedir.
• İyi derecede İngilizce bilen,
*İngilizce sınavları THY AO tarafından yapılacaktır.
• Daha önce THY AO veya diğer kuruluşlardaki görevlerinden disiplinsizlik nedeniyle ayrılmamış olan,
• Daha önce THY AO veya THY AO’nun iştirak şirketlerinden fesih yoluyla ayrılmamış olan,
• 2935 sayılı Olağanüstü Hal Kanunu'na göre depremden etkilenen iller olarak kabul edilen Kahramanmaraş, Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Kilis, Malatya, Osmaniye, Şanlıurfa ve Elâzığ illerinde kendisi ve/veya 1. dereceden yakını (anne, baba, kardeş eş ya da çocuk) “afetzede” olarak değerlendirilen adaylarımız sürece başvuru yapabilir. 

Başvuru Şekli ve Değerlendirme Süreçleri


•Başvurular 24.04.2023 Pazartesi günü saat 23:55’e kadar alınacaktır. 
•Değerlendirme süreçleri; ilan kriterlerine uyum kontrolü, online genel yetenek ve İngilizce sınavı, video mülakat, kişilik envanteri, belge kontrolü ve online İnsan Kaynakları mülakatı, yüz yüze birim ve İngilizce mülakatından oluşmaktadır. İhtiyaç duyulması halinde ek değerlendirme araçları uygulanabilir.
•Çalışma yeri İstanbul’dur.
•Çalışma düzeni; normal düzende çalışan birimlerimiz ofisten esnek saatler ile çalışmakta olup bazı birimlerimiz vardiyalı çalışmaktadır.
•Tüm değerlendirme süreçlerini başarıyla tamamlayan adaylarımızdan 0-6 yıl arasında tecrübeye sahip kişiler “Uzman Yardımcısı” unvanıyla, 6 yıl üzeri tecrübeye sahip olan kişiler ise “Uzman” unvanı ile istihdam edilecektir.
• Süreçler ve sosyal imkanlarla ilgili detaylı bilgi almak için kariyer sayfamıza  göz atabilirsiniz.
• Başvuru şartlarını taşıyan adaylarımız sürece devam edebilecektir. Bu nedenle ilan şartlarını sağladığınızı belgeleyebilmek için aşağıda yer alan bilgiler doğrultusunda E-Devlet üzerinden alacağınız güncel tarihli belgeleri başvuru sisteminde "Özgeçmiş Eklentileri" sekmesine tıklayarak PDF formatında yüklemeniz beklenmektedir. 
        o Not Dökümü Belgesini (Transkript), 
        o Adli Sicil ve Adli Sicil Arşiv Kaydı Belgesini (“Adli Sicil Sorgulama” ekranında kurum türü “Resmi” seçilmelidir.),
        o SGK Tescil ve Hizmet Dökümü Belgesini (“SGK” başlığı altındaki “SGK Tescil ve Hizmet Dökümü” kısmı seçilerek barkodlu belge oluşturulmalıdır.), 
        o Tarihçeli Yerleşim Yeri ve Diğer Adres Belgesini,
        o Kendiniz ve Anne/Babanız üzerinden alacağınız Nüfus Kayıt Örneği Belgesini (Belge hazırlama ekranında Vukuatlı Belge türü “Evet” seçilmelidir.) sisteme yükleyebilirsiniz.
- 1. dereceden yakınında (anne, baba, kardeş eş ya da çocuk) can kaybı olan adaylarımızın belge kontrolü Nüfus Kayıt Örneği Belgesi üzerinden gerçekleştirilecektir. 
- Maddi kaybı olan adaylarımızın belge kontrolü Tarihçeli Yerleşim Yeri ve Diğer Adres Belgesi ve Türkiye Cumhuriyeti Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Hasar Tespit Sistemi üzerinden yapılacaktır.

Çalışma Fonksiyonları

Dünyada en fazla uluslararası noktaya uçan havayolu firması olan Türk Hava Yolları, Afetzede ilanı ile kariyerine devam etmek isteyenlere birbirinden farklı alanlarda çalışma imkânları sunuyor.
İlana başvuru yaparken sadece bir çalışma fonksiyonu seçebilirsiniz. Bu sebeple fonksiyon tanımlarını dikkatlice incelemenizi ve yalnızca size uygun fonksiyonu seçmenizi tavsiye ederiz.

Başvuru Ekranıhttps://careers.turkishairlines.com/acik-pozisyonlar/afetzede-adaylarimiza-yonelik-istihdam-ilani-tekyurek/e7c269f1-9742-42c3-a818-bbb056758acd 

04 Nis 2023 - 15:56 - KPSS'sizgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.Anket Kamuya Memur Ve Personel Alımlarında Mülakat Kaldırılmalı mı?