DSİ KPSS 60 Puan Şartıyla 221 Büro Personeli Alımı Yapıyor!

Devlet Su İşleri tarafından yapılacak olan 1273 personel alımı için başvuru ekranı açıldı. 1273 personel alımında 221 Kadro ise Büro personeli unvanı ile yapılan alım olacak.

Devlet Su İşleri (DSİ), merkez ve taşra teşkilatlarında istihdam edilmek üzere 221 büro personeli alımı yapacak. 7 farklı branştan alınacak kadrolar için 2021 veya 2022 KPSS puan şartı gerekiyor.Adaylar başvurularını 2021-2022 KPSS puanıyla yapacak. Başvurular için KPSS P93 puan türünden 60 ve üzeri puan almak gerekiyor. Alımlar KPSS puanıyla yapılacak. KPSS’den yüksek puan alan adaylardan başlanarak yerleştirme yapılacak. Alımlarda yazılı ve sözlü sınav olmayacak. Adaylar ilan edilen pozisyonlardan sadece 1 tanesine başvuru yapabilecektir.

Hangi Branşlardan Alım Yapılacak?

- Muhasebe: 69 personel

- İşletme: 76 personel

- Maliye: 21 personel

- Halkla İlişkiler: 5 personel

- Büro Yönetimi: 10 personel

- İnsan Kaynakları: 6 personel

- Adalet: 34 personel

Eğitim Şartları

Muhasebe
- Muhasebe, Bilgisayar Destekli Muhasebe, Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, İşletme-Muhasebe önlisans programlarının birinden mezun olmak.

İşletme
- Genel İşletme, İşletme, İşletmecilik, İş İdaresi, Ticaret ve Yönetim, Endüstriyel Yönetim, Orta Kademe Yöneticilik, Orta Kademe Yöneticiliği, Girişimcilik ve Proje Yönetim Asistanlığı, İşletme Organizasyonu ve Çiftlik Yönetimi, İşletme Yönetimi, Yönetim, Sevk ve İdare önlisans programlarının birinden mezun olmak.

Adalet
- Adalet Meslek Eğitimi, Adalet önlisans programından veya Adalet Meslek Yüksek okulundan mezun olmak.

Halkla İlişkiler
- Halkla İlişkiler, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, İletişim ve Halkla İlişkiler önlisans programlarının birinden mezun olmak.

Büro Yönetimi
- Büro Yönetimi, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Sekreterlik, Ofis Teknolojileri ve Yönetimi, Büro Hizmetleri ve Yönetici Asistanlığı önlisans programlarının birinden mezun olmak.

İnsan Kaynakları
- İnsan Kaynakları, Personel Yönetimi, İnsan Kaynakları Yönetimi önlisans programlarının birinden mezun olmak.

Maliye
- Maliye önlisans programından mezun olmak.

Başvuru Tarihi ve Şekli

Adaylar başvurularını 11-23 Ocak 2023 tarihleri arasında online olarak “Kariyer Kapısı” https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr adresinden yapabilecektir. Başvuru linkine yazının sonundan ulaşabilirsiniz.

Başvuru İçin İstenen Belgeler
- Adayların KPSS puanı, mezuniyet, adli sicil, askerlik ve kimliğine dair bilgiler e-Devlet üzerinden ilgili kurumların web servisleri aracılığı ile temin edileceğinden adaylardan başvuru aşamasında bu belgeler istenilmeyecektir. Adayların söz konusu bilgilerinde hata mevcut ise başvuru yapmadan önce ilgili kurumlardan gerekli güncelleme/düzeltmeleri yaptırmaları gerekmektedir. Asil olarak kazanan adayların ibraz edecekleri belgeler ayrıca yayımlanacaktır. Mezuniyet bilgileri otomatik olarak gelmeyen adaylar başvuru güncel bilgilerini manuel olarak giriş yapıp, onaylı diploma örneği veya mezuniyet belgelerini pdf formatında e-Devlet üzerinden yükleyeceklerdir.

- Yurt dışındaki veya yurt içindeki öğretim kurumlarından mezun olup bu ilanda aranılan öğrenim durumuna ilişkin Yüksek Öğretim Kurumunca denkliği kabul edilen bölümlerden mezun olan adayların denklik gösterir belgelerini Kariyer Kapısına yapılan başvurusu sırasında “ Diğer Belgeleriniz” aşaması altında bulunan “Denklik Belgesi” alanına ilgili dokümanı mutlaka yüklemeleri gerekmektedir.

Not: Kariyer Kapısı-Kamu İşe Alım Platformu üzerinde “İşleminiz başarıyla gerçekleştirilmiştir…” ibaresi görülmeyen hiçbir başvuru değerlendirilmeye alınmayacaktır.

12 Oca 2023 - 16:31 - Kamugöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.Anket Kamuya Memur Ve Personel Alımlarında Mülakat Kaldırılmalı mı?