Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı KPSS Şartsız En Az İlkokul Mezunu Sürekli İşçi Alımı Yapıyor

Hangi Kadrolara Alım Yapılacak?- Ahşap Oyma Ustası: 2 personel - Ahşap Torna Ustası: 1 personel - Çini Sona Onarım Ustası: 2 personel - Mobilya Döşe...

Hangi Kadrolara Alım Yapılacak?
- Ahşap Oyma Ustası: 2 personel

- Ahşap Torna Ustası: 1 personel

- Çini Sona Onarım Ustası: 2 personel


- Mobilya Döşeme Ustası: 2 personel

- Gomalak Cila Ustası: 1 personel

- Halı Onarım Ustası: 4 personel

- Hasır Onarım Ustası: 1 personel

- Mobilya Ustası: 5 personel

- Saat Ustası: 2 personel

- Terzi Perde Ustası: 3 personel

- Cam Ustası: 2 personel

- Boya Badana Ustası: 9 personel

- İnşaat Ustası: 8 personel

- İskele Ustası: 6 personel

- Marangoz: 9 personel

- Motif Taş Ustası: 8 personel

- Parke Cila Ustası: 5 personel

- Sıhhi Tesisat Ustası: 3 personel

- Personel İmal Ustası: 6 personel

Başvuru Genel Şartları1. 18 yaşını tamamlamış olmak.

2. Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucu olumlu olmak.

3. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almaya hak kazanmamış olmak.

4. Herhangi bir kamu kurumunda çalışmakta iken görevden veya meslekten ihraç edilmemiş olmak.


5. Askerlik durumu bakımından; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş olmak.

6. İşini sürekli yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.

7. Adaylar, Başkanlık tarafından ilan edilen sürekli işçi kadrolarından yalnızca birine müracaatta bulunabilecektir.


8. Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak,

9. Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.


10. Meslek koluna ilişkin, ilgili kurumlar tarafından verilmiş çıraklık, kalfalık, ustalık belgesi veya mesleki yeterlilik belgesine sahip olmak veya meslek lisesi, mesleki ve teknik lise, meslek yüksekokulları veya üniversitelerin ilgili dal/bölümlerinden mezun olmak.


11. En az ilkokul mezunu olmak.

Başvuru Özel Şartları


Ahşap Oyma Ustası ve Saat Ustası
Söz konusu alanda zanaatında ustalaşmış ve temayüz etmiş olanlarda 10. Maddedeki belgeler aranmaz. Adayların zanaatında ustalaştığına ve temayüz ettiğine ilişkin bilgi ve belgeleri başvuru esnasında ilgili alana yüklemeleri gerekmektedir.

İskele Ustası
Başvuru tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak.
Başvuru Tarihi ve Şekli
Adaylar başvurularını 3-15 Ocak 2023 tarihleri arasında Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) internet sitesinden eDevlet şifresi ile elektronik ortamda yapacaktır.


Başvuru İçin Gerekli Belgeler
- Yurt içindeki veya yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olup, bu ilanda aranılan öğrenim durumuna ilişkin denkliği olan adayların, diploma veya mezuniyet belgesi yerine denklik gösterir belgelerini pdf ya da jpeg formatında sisteme yüklemeleri gerekmektedir.

- Kişisel bilgiler otomatik olarak ekrana getirilecek bunlarda hata varsa düzeltilmesi gerekiyor.


- Ahşap oyma ustası ve saat ustası meslek kolları için çıraklık, kalfalık, ustalık, belgesi veya mesleki yeterlilik belgesine sahip olmayan ancak zanaatında ustalaşmış ve temayüz etmiş adayların başvuruları esansında, zanaatında ustalaşmış ve temayüz etmiş olduğuna ilişkin bilgi ve belgeleri ilgili alana yüklemeleri gerekmektedir.

10 Oca 2023 - 18:39 - KPSS'sizgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.Anket Kamuya Memur Ve Personel Alımlarında Mülakat Kaldırılmalı mı?
Tüm anketler