İLLER Bankası KPSS 2021, 2022 İle Önlisans, Lisans Mezunu 400 Personel Alımında Başvuru Ekranı Açıldı

Kamuya personel alımı için İller Bankası 400 kamu personeli alımı yapacağını duyurdu. Yazılı ve sözlü Sınavla yapılacak alımlar için başvurular KPSS 2021, 2022 puanlarıyla yapılabilecek.

İLLER Bankası'nın yayımlamış olduğu personel alım ilanında en az ön lisans mezunlarının başvuru yapabileceği kadrolara da yer verildi. 400 Kadronun çoğunluğuna ise Lisans mezunu adaylar başvuru yapabilecektir. Mühendis, Tekniker, Büro Personeli ve Yönetim Personeli gibi farklı unvanlarla yapılacak olan alımda kadro dağılımı aşağıda görüldüğü gibidir.

Yönetim Personeli: 108 personel

Büro Personeli: 64 personel

Bilgisayar Mühendisi, Yazılım Mühendisi, Bilgisayar ve Yazılım Mühendisi: 13 personel

Çevre Mühendisi: 14 personel

Elektrik Mühendisi, Elektrik Elektronik Mühendisi, 19 personel

Endüstri Mühendisi: 19 personel

Harita Mühendisi: 5 personel

İnşaat Mühendisi: 69 personel

Jeofizik Mühendisi: 1 personel

Jeoloji Mühendisi: 17 personel

Kimya Mühendisi: 1 personel

Makine Mühendisi: 14 personel

Metalurju ve Malzeme Mühendisi: 2 personel

Mimar: 13 Personel

Peyzaj Mimarı: 2 personel

Şehir Plancısı: 3 personel

Bilgisayar Teknikeri: 2 personel

Elektrik Teknikeri: 4 personel

Harita Teknikeri: 2 personel

İnşaat Teknikeri: 38 personel

Başvuru Ekranı ve Başvuru Şekli

Alım yapılacak kadrolara başvuru yapmak isteyen adayalar başvurularını 19 Aralık 2022-3 Ocak 2023 tarihleri arasında Bankanın web sayfasından ( www.ilbank.gov.tr ) doldurup JPEG formatındaki 4,5x6 ebadında vesikalık fotoğraflarını da ekleyerek elektronik ortamda göndereceklerdir.

e) Bankaca yapılan değerlendirme sonucu aranan şartları taşıyan adaylardan, en yüksek KPSS puanını alandan başlayarak Genel Müdürlük, Uluslararası İlişkiler Dairesi Başkanlığı, Hukuk Müşavirliği ve Yurt İçi Hizmet Birimleri için alınacak olan ve ayrı ayrı belirtilen sayının beş katı kadar aday giriş sınavına alınmak üzere Bankanın web sayfasında ilan edilir.

SINAV TARİHİ VE YERİ

Sınav ANKARA’da yapılacak olup, sınav yerinin tam adresi ve sınav tarihi ileri bir tarihte Bankanın web sayfasında ilan edilecektir.

SINAV ŞEKLİ VE KONULARI

Sınav sözlü olarak yapılacaktır.

Sözlü sınavda adayların; mesleki konulara hâkimiyeti ile kavrayış, ifade ve temsil kabiliyeti, muhakeme gücü, davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu gibi özellikleri değerlendirilir.

Sözlü sınavda başarılı sayılabilmek için yüz (100) tam puan üzerinden en az yetmiş (70) puan almak gerekir.

KAZANANLARIN İLANI VE ATANMASI

Genel Müdürlük, Uluslararası İlişkiler Dairesi Başkanlığı, Hukuk Müşavirliği ve Yurt İçi Hizmet Birimleri itibariyle başarı sıralaması yapılır. Ancak yapılan sıralama sonunda eşitlik olması halinde Kamu Personeli Seçme Sınavı yüksek olana öncelik verilir. Eşitliğin bozulmaması halinde adaylar arasında kura çekilir.

Sınavda başarılı olanların isimleri, başarı sıralamasına göre, her bir alan için öngörülen sayıda asil aday ve asil adayın yarısı kadar yedek aday ile atama için gerekli belgeler Bankanın web sayfasında ilan edilir.

Giriş sınavını kazanan adayların atanmaları için, sınav sonuçlarının ilan edildiği tarihten itibaren 15 günlük süre içinde İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığına atama için gerekli belgeler ile birlikte başvurmaları gereklidir. 15 günlük süre içinde geçerli bir mazereti olmaksızın başvuruda bulunmayanların atama işlemi yapılmaz. Ancak bu süre, adayın belgelendirilmiş geçerli bir mazereti olması ve mazeretin Bankaca kabul edilmesi halinde 15 gün daha uzatılabilir. Bu durumda, süresinde başvurmayan adayların yerine yedek adaylar çağrılır.

İşe başlayan personelin, sınav sonuçlarının açıklanmasından itibaren altı ay içinde işten ayrılmaları halinde, yedek listeden adaylar işe başlamak üzere çağrılabilir. Söz konusu adayların işe başlamalarında da aynı usul izlenir.

Detaylar; https://www.ilbank.gov.tr/sayfa/sinav-ilan-metni 

19 Ara 2022 - 15:23 - Bankacılıkgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.Anket Kamuya Memur Ve Personel Alımlarında Mülakat Kaldırılmalı mı?
Tüm anketler