MSB 1115 İşçi Alımında İŞKUR Kura Sonuç Sorgulama Ekranı Açıldı!

Millî Savunma Bakanlığına bağlı iş yerlerinde istihdam edilmek üzere 1.115 (bin yüz on beş) sürekli işçi alımı duyurusu Türkiye İş Kurumu (İŞKUR)'nun resmi internet sitesinde yayımlanarak başvurular alınmıştı.

Milli Savunma Bakanlığı 18 farklı ilde personel alımı için ilan yayınladı. İlana göre başvuru işlemleri 21 Kasım-25 Kasım 2022 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

Kura sonrası beklenen açıklama 14 Aralık tarihinde geldi. Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, "Millî Savunma Bakanlığı, Açıktan İşçi Alımı Kura Sonuç Duyurusu yayımlanmıştır. Detaylı bilgiye https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresinden ulaşabilirsiniz." ifadelerine yer verildi.

MSB 1115 İşçi Alımında İŞKUR Kura Sonuç Sorgulama Ekranı

MSB tarafından yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi;

Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik gereği, sözlü ve uygulamalı sınava kabul edilecek adaylar için 08 Aralık 2022 tarihinde noter huzurunda kura çekimi yapılmış, açık iş gücü miktarının 4 katı asil ve 4 katı yedek aday belirlenmiştir.
3. Yönetmelik hükümleri gereği kura çekimi sonucunda listelerde yer alan adayların başvuru şartlarını sağlayıp sağlamadıklarının tespiti maksadıyla belge kontrollerinin yapılması gerekmektedir. Belge kontrolleri adayların başvurmuş oldukları iş yerlerinde yapılacaktır.
4. Kura çekim sonucunda listelerde yer alan adaylar, kontrol edilecek belgelerini isimleri hizasında belirtilen tarihlerde ve başvurmuş oldukları iş yerine şahsen getirerek ibraz edeceklerdir. Posta yoluyla gönderilen ve/veya belirtilen tarihlerin dışındaki tarihlerde ibraz edilecek belgeler dikkate alınmayacaktır.
5. Kurada yedek olarak belirlenen adaylar; belge kontrolü sonucunda başvuru şartlarını taşımayan asil listedeki adayların yerine sınava kabul edilecek (başvuru şartlarını taşımaları halinde) adaylardır.
6. Belge kontrolü sonucunda;
    a. Asil listede yer alan adaylardan yapılan belge kontrollerinde başvuru şartlarını sağladığı tespit edilen adaylar,
    b. Kura çekim sonucuna göre asil listede yer almasına rağmen belge kontrolü esnasında başvuru şartlarını sağlamadığı anlaşılan veya belge kontrollerine gelmeyen adaylardan boşalan kontenjanlara (açık iş gücünün 4 katının tamamlanması maksadıyla), belge kontrollerinde başvuru şartlarını sağladığı tespit edilenden yedek listede yer alan birinci sıradaki adaydan başlayarak eklenen yedek adaylar,
    c. Yönetmelik 5'inci madde kapsamında başvuran adaylar aynı şekilde belge kontrolüne tabi tutulacak ve başvuru şartını taşıyan adaylar, sözlü ve uygulamalı sınava tabi tutulacaktır.
7. Sözlü ve Uygulamalı Sınav tarihi ve yeri ayrıca duyurulacaktır.
8. Getirilecek belgelere Duyuruya İlişkin Dosyalar kısmından ulaşabilirsiniz.
9. Bu duyuru kura çekim sonuçlarının yayımı ve evrak kontrolleri için tebligat niteliğinde olup adaylara posta veya telefon ile başka bir tebligat yapılamayacaktır.
10. Kura sonucunuza, belge kontrollerinin yapılacağı tarih ve yer bilgisine ulaşmak için tıklayınız.


Karşılaştığınız sorunlarla ilgili olarak öncelikle https://personeltemin.msb.gov.tr genel ağ (internet) adresinde yer alan bölüme bakınız.

İlave sorularla ilgili irtibat numarası : 0 (312) 562 05 43
Belgegeçer (Fax)                             : 0 (312) 319 43 67

ADAYLAR TARAFINDAN GETİRİLECEK BELGELER

Adayların talep şartlarını taşıyıp taşımadıkları aşağıda listelenen belgeler üzerinden kontrol edilecektir.

1. Adli Sicil Durum Belgesi (e-Devlet Çıktısı Geçerlidir).

2. Askerlik Durum Belgesi (Askerlik Şubesi Onaylı veya e-Devlet Çıktısı Geçerlidir).

3. Başvurmuş Olduğu Açık İş Pozisyonunda Belirtilen Eğitim/Mesleki Yeterlilik Şartını İspatlayıcı Diploma, Mesleki Yeterlilik Belgesi, Ustalık Belgesi (Diploma ve Ustalık Belgelerinde Alan ve Dallar Açık Olarak Yazılı Olacaktır, Ustalık ve Mesleki Yeterlilik Belgesi İle Başvuranlar Lise Diplomalarını ve Tıpkıçekimi (fotokopi) Beraberinde Getirecektir.).

4. Nüfus Cüzdanı Aslı (2 Adet Tıpkıçekimi ile Beraber).

5. Vukuatlı Nüfus Kaydı Örneği (e-Devlet Çıktısı Geçerlidir. Kayıt Kabul Esnasında Geçerlilik Tarihinin Dolmamış Olması).

6. Adaylar, e-Devlet üzerinden Yükseköğretim Mezun Belgesi Sorgulama Sonucunun Ekran Görüntüsü çıktısını getireceklerdir.

7. Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkındaki Yönetmeliğin 5’nci Maddesinde Sayılan Öncelik Hakkına Sahip Olan Aday Adayları İçin İlave Olarak İstenilen Belgeler;

- 4857 sayılı İş Kanununun 25’inci Maddesinin Birinci Fıkrasinin (II) Numaralı Bendi Gereğince Hizmet Akdinin Feshi Dışında Bir Neden ile İş Akdi Feshedilenler için Fesih İhbarnamesi

(Aslı ve 1 Adet Tıpkıçekimi).
- Terörle Mücadelede Göstermiş Oldukları Üstün Başarıları Nedeniyle Takdire Layık Görülenlerden Asgarî Tugay Komutanlıklarınca, Jandarma Genel Komutanlığı İçin Asgarî Alay Komutanlıklarınca Kendilerine Verilen Takdir Belgesi (Aslı ve 1 Adet Tıpkıçekimi).

- Öncelik Hakkına Sahip Olduğunu İspatlayıcı Diğer Belgeler (Aslı ve 1 Adet Tıpkıçekimi).

8. 4 Adet Vesikalık Fotoğraf (Son 6 ay içerisinde çekilmiş).

9. (1 Adet) Plastik Kapaklı Telli Dosya.

Sonuç Sorgulama ekranı için tıklayınız

15 Ara 2022 - 12:27 - İş-Kurgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.Anket Kamuya Memur Ve Personel Alımlarında Mülakat Kaldırılmalı mı?
Tüm anketler