Ticaret Bakanlığı 2500 Memur Alımında ( Gümrük Muhafaza, Gümrük Muayene, Büro Personeli ) Başvuru Ekranı Açıldı!

Ticaret Bakanlığı geçtiğimiz günlerde bir alım ilanı yayımlamış ve Gümrük Muhafaza, Gümrük Muayene ve Büro personeli unvanlarında olmak üzere toplam 2500 Memur alımı yapılacağını bilgisini ilgili adaylarla paylaşmıştı.

Büyütmek için resme tıklayın

Ticaret Bakanlığı tarafından yayımlanan kamu personeli alımından detaylarına kpsscafe ekibi olarak yer vermiş ve alım yapılacak unvanlarla ilgili genel bilgileri ele almıştık. Alımda başvuru ekranının açılması için ise adaylar merakla beklemekteydi. Beklenen an geldi ve 2022 KPSS puanı ile yapılan ilk yüklü alım olan Ticaret Bakanlığı 2500 memur alımı için başvuru ekranı açıldı ve başvuru süreci başladı.

Ticaret Bakanlığı 2500 Memur alımı başvuru ekranı

Adaylar başvurularını online olarak yapacaklardır. .Başvurular dijital ortamda 21.11.2022-30.11.2022 tarihleri arasında son başvuru tarihi itibarıyla saat 17:00’a kadar alınacaktır. Sınava başvurmak isteyen adaylar, Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) üzerinden başvurularını gerçekleştirecektir. Posta ile veya diğer şekillerde yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.
Aranan şartlardan herhangi birini taşımadığı tespit edilen adayların başvurusu değerlendirmeye alınmayacaktır.
Başvuru, yerleştirme ve fiziki yeterlilik sınav sonuçları ile sözlü sınav tarihi, saati ve yeri daha sonra www.ticaret.gov.tr internet adresinin Duyurular bölümünde ilan edilecektir. Ayrıca adaylar sınavlarına ilişkin tüm bilgileri daha sonra Kariyer Kapısı üzerinden görüntüleyebilecektir.

Başvuru Ekranı; https://www.turkiye.gov.tr/ticaret-kariyer-kapisi-kamu-ise-alim 

2500 Memur Alımı Kadro Dağılımı

1.Sözleşmeli Muayene Memuru
Teşkilatı: Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlükleri
Öğrenim Durumu: Lisans
KPSS Puanı: P3
Sayısı: 200

2.Sözleşmeli Gümrük Muhafaza Memuru
Teşkilatı: Gümrükler Muhafaza Genel Müdürlüğü (Merkez Birimi)
Öğrenim Durumu: Lisans
KPSS Puanı: P3
Sayısı:50

3.Sözleşmeli Gümrük Muhafaza Memuru
Teşkilatı: Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlükleri
Öğrenim Durumu: Lisans
KPSS Puanı: P3
Sayısı: 1250

4.Sözleşmeli Büro Personeli
Teşkilatı: Merkez Birimleri, Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğü, Ticaret İl Müdürlükleri ve Serbest Bölge Müdürlükleri
Öğrenim Durumu: Ön Lisans
KPSS Puanı: P93
Sayısı: 1000

Detaylar; https://www.kpsscafe.com.tr/haber/12553953/ticaret-bakanligi-lisans-on-lisans-mezunu-kpss-70-puan-sartiyla-2500-memur-alimi-yapiyor 

SINAVIN ŞEKLİ VE DEĞERLENDİRİLMESİ

Sözlü sınava, KPSS başarı sırasına göre atama yapılacak pozisyon sayısının üç katı aday çağırılacaktır. Son sıradaki adayla aynı puana sahip olan birden fazla aday bulunması halinde, bu adayların tümü sözlü sınava çağrılacaktır. Sözlü sınava girmeye hak kazanan adayların ad ve soyadları, sınav yerleri ve sözlü sınav tarihlerine ilişkin bilgileri www.ticaret.gov.tr internet sitesinde ilan edilmek suretiyle ayrıca duyurulacaktır. Sınav sözlü olarak gerçekleştirilecek olup, sınava girmeye hak kazanan adaylar; “kavrama, muhakeme ve ifade yeteneği; liyakati, temsil kabiliyeti, davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu; özgüveni, ikna kabiliyeti ve inandırıcılığı; mezun olduğu öğrenim dalı itibarıyla bilgi düzeyi, genel yeteneği ve genel kültürü; bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı” yönlerinden puan verilmek suretiyle 100 (yüz) tam puan üzerinden değerlendirilecektir.Sözlü sınavda en az 70 (yetmiş) puan alan adaylar başarılı sayılacak ve adayların başarı puanı, KPSS puanı ile sözlü puanının aritmetik ortalaması alınarak hesaplanacaktır. Başarı puanı en yüksek adaydan başlamak suretiyle, atama yapılacak olan pozisyon sayısını geçmeyecek kadar asıl aday belirlenebilecektir. Adayların başarı puanının eşit olması halinde; KPSS puanı yüksek olana, bunun eşit olması halinde aynı puanı alan adaylar arasından diploma tarihi itibariyle önce mezun olmuş olana, bunun aynı olması halinde de yaşı büyük olan adaya öncelik verilecektir. Sınav komisyonu ayrıca, giriş sınavı ilanında belirtilen pozisyon sayısının en fazla yarısına kadar yedek aday belirleyebilir. Aynı pozisyonda yeni bir sınav ilan edilinceye kadar ve her hâlükârda 3 (Üç) ayı geçmemek kaydıyla, belirlenen yedek listeden en yüksek başarı puanı alan adaydan başlamak üzere atama yapılabilir. Giriş sınavında 70 (yetmiş) ve üzeri puan almış olmak, asıl ve yedek sıralamasına giremeyen adaylar için müktesep hak teşkil etmez. 

21 Kas 2022 - 15:09 - Kamugöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.Anket Kamuya Memur Ve Personel Alımlarında Mülakat Kaldırılmalı mı?