GSB 1200 Yurt Yönetim Personeli Başvuru Sonuçları Ve Taban Puanlar Açıklandı! Sözlü Sınav Konuları Belli Oldu!

Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımı için geçtiğimiz haftalarda ilan yayımlamış ve başvuru süreci sona erdikten sonra adaylar tarafından sonuçlar merakla beklenmekteydi. Yurt Yönetim Personeli unvanı ile 1200 personelin alınacağı ilana rekor sayıda başvuru oldu.

Büyütmek için resme tıklayın

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapılan duyuru ile 81 il ve taşra teşkilatına atanacak yurt müdürlüklerine yurt yönetim personeli unvanı ile memur alımı yapılacak. Başvuru sonrasında adaylar kpss puanına göre sıralandu ve sözlü sınava davet edilen adaylar belli oldu.

Sözlü Sınava 3600 Aday Davet Edildi!

Daha önce de belirttiğimiz gibi GSB, KPSS değerlendirme sıralamasına sahip alım sayısının 3 katı kadar oy alarak sözlü sınava davet edildi. Bu yöndeki personel sayısı 1200 iken sözlü sınava 3600 aday katılacak. Her şehir için ayrı değerlendirme yapılıyor.

Bakanlık tarafından sonuç açıklama duyurusu şu şekilde;

Bakanlığımız taşra teşkilatı yurt müdürlüklerinde istihdam edilmek üzere, boş bulunan sözleşmeli Yurt Yönetim Personeli pozisyonları için 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4’üncü maddesinin (B) fıkrası ile 06/06/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar çerçevesinde 2020 yılı KPSS B grubu P3 puan sırası esas alınarak boş kontenjan sayısının üç (3) katına girerek sözlü sınava katılmaya hak kazanan adayların başvuruları Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı kariyer kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) üzerinden onaylanmıştır.
Başvuruları onaylanan ve 2022 Yılı Yurt Yönetim Personeli Alımı sözlü sınavına katılmaya hak kazanan adayların sınavları 21 – 26 Kasım 2022 tarihleri arasında Ankara’da gerçekleştirilecektir. Sözlü sınava girmeye hak kazanan adayların sınav tarihleri ve yerleri Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı kariyer kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) üzerinden Sınavlarım/Mülakatlarım başlığı altından ilan edilmiş ayrıca başvuru sırasında beyan etmiş oldukları e-posta adreslerine [email protected] adresi üzerinden sınav tarihi ve yerlerine ilişkin bilgiler içeren mail gönderilmiştir.
Adaylar, kendileri için belirlenen sözlü sınav tarihi ve saatinde aşağıda belirtilen adreste sözlü sınava katılabilecektir. Belirlenen tarihte sözlü sınava katılmayan adaylar sınav hakkını kaybetmiş sayılacaktır. Bu durumdaki adaylara ikinci bir sınav hakkı verilmeyecektir. Ancak mücbir sebeple sözlü sınava katılamayacak olunması halinde belirlenen sınav tarihleri içerisinde olmak kaydıyla adaylar için sözlü sınav tarihinde değişiklik yapılabilecektir. Mücbir sebepler ile belirlenen tarih ve saatte sözlü sınava katılamayacak adayların, mücbir sebeplerini kanıtlar nitelikte belge (sağlık raporu, resmi yazı vb.) ile birlikte durumlarını anlatır ad-soyad, iletişim bilgilerinin bulunduğu ıslak imzalı dilekçelerini en geç kendileri için belirlenen sözlü sınav tarihine kadar [email protected] mail adresine e-posta ile göndermeleri gerekmektedir.
Adaylar sözlü sınava gelirken kimlik belgelerinden birini (Nüfus cüzdanı veya pasaport) yanlarında bulunduracaklardır. Kimlik belgesi bulunmayan adaylar sınava alınmayacaktır. Nüfus cüzdanı veya pasaport dışında başka bir belge kimlik belgesi olarak kabul edilmeyecektir.
İlgililere ilanen duyurulur.

Başvuru sonuçları Kariyer Kapısında!

Yurt Yönetim memuru başvurusu 10-14 Ekim 2022 tarihleri ​​arasında alındı. Merakla beklenen başvuru sonuçları açıklandı ve sözlü sınava girecek adayların listesi Gençlik Ve Spor Bakanlığı Tarafından açıklandı. Başvuru sonuçları Cumhurbaşkanlığı kariyer kapısı ( https://kariyerkapisi.cbiko.gov.tr/ ) üzerinden sorgulanabilmektedir.


Sözlü sınava girmeye hak kazanan adayların sınav tarihleri ​​ve yerleri Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi kariyer portalında (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) Sınavlarım/Mülakatlarım başlığı altında paylaşılmıştır. Adaylara ayrıca başvuru sırasında verdikleri e-posta adreslerine de sözlü sınav bilgilerini içeren mailin gönderileceği belirtilmiştir.

Yurt  Yönetim memuru sözlü sınav konuları

GSB Yurt Yönetim Personeli Sözlü Sınav Konuları Nelerdir?
2) Sözlü sınavda adaylar; sınav komisyonu üyelerinin her biri tarafından;

a) Görevin gerektirdiği mesleki alan bilgisi (Genel mevzuat ile Bakanlığımız mevzuatı vb.) (50 puan),
b) Bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü (10 puan),
c) Liyakati, temsil kabiliyeti, tutum ve davranışlarının göreve uygunluğu (10 puan),
d) Özgüveni, ikna kabiliyeti ve inandırıcılığı (10 puan),
e) Genel kültürü ve genel yeteneği (10 puan),
f) Bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı (10 puan),
konularından 100 puan üzerinden değerlendirmeye tabi tutulacaktır.
3) Komisyon üyelerinin vermiş olduğu puanların aritmetik ortalaması esas alınmak suretiyle sözlü sınav puanı belirlenecektir.
4) Adaylar sözlü sınava ilişkin bilgilerini, sözlü sınava katılmaya hak kazananlar sınava katılacakları sınav tarihini Kariyer Kapısı üzerinden görüntüleyebilecektir.

DEĞERLENDİRME VE BAŞARI SIRALAMASI

1) Sözlü sınavda başarılı sayılabilmek için sınav komisyonu üyelerinin her birinin ayrı ayrı verdikleri puanların aritmetik ortalamasının en az 70 (yetmiş) puan olması gerekmektedir.
2) Başarı sırasının belirlenmesinde, sözlü sınav puanı esas alınacaktır. Başarı listesi sözlü sınav puanı en yüksek adaydan başlanarak cinsiyete göre her bir pozisyon ve grup için ilan edilen kontenjan sayısına göre belirlenecektir.
3) Başarı puanı en yüksek olan adaydan başlanmak suretiyle ilan edilen kontenjan sayısı kadar asıl aday ve kontenjan sayısı kadar yedek aday tespit edilecektir.
4) Sözlü sınav puanların eşit olması halinde sırasıyla KPSS puanı yüksek olana, mezuniyet tarihi önce olana, doğum tarihi önce olana öncelik verilecektir
5) Asıl veya yedek sıralamaya giremeyen adaylar için sözlü sınavda 70 (yetmiş) ve üzerinde puan almış olmak, müktesep hak teşkil etmeyecektir.

15 Kas 2022 - 13:58 - KPSS Rehbergöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.

03

Emir - Sosyoloji 78.5 çağrılmadik Sivas'a bakalım bakım taban puanlar nasil

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 30 Kasım 13:05
01

Yüksel - lisans yurt yönetimi memurluğu Kacla kapadı bilen var mi

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 17 Kasım 12:19
02

Leyli - @Yüksel 01 nolu yoruma cevabı: Yok kardeşim aciklamiyorlar torpil dönecek ya

Yanıtla . 0Beğen . 1Beğenme 22 Kasım 00:28


Anket Kamuya Memur Ve Personel Alımlarında Mülakat Kaldırılmalı mı?