Tapu Ve Kadastro Müdürlüğü Mülakatsız Ön Lisans Mezunu Büro Personeli Ve Tekniker Alımı Yapıyor!

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü ilan yayınladı. Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü 14 Kasım 2022 tarihinde yayınladığı personel alımı duyurusuna göre açığı kapatmak için 426 kişilik kadro ile sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. Söz konusu duyuruya göre 4/B sözleşmeli personelleri iki farklı unvanla alınacak.

Büyütmek için resme tıklayın

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü taşra hizmet birimlerinde çalıştırılmak amacıyla, ekli listedeyerleştirileceği bölgesi, ili ve birimi belirtilen 1 (bir) adet Sözleşmeli Büro Personeli, 425 (dörtyüzyirmibeş)adet Sözleşmeli Tekniker olmak üzere toplam 426 (dörtyüzyirmialtı) adet sözleşmeli personel pozisyonlarına657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası kapsamında istihdam edilmek üzere, Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek-2 nci maddesinin birinci fıkrasının (b) bendine göre KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle sözleşmeli personel alınacaktır.,

Söz konusu duyuruya göre, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü kadrolarına alınacak adaylarda genel olarak 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. maddesindeki şartlar aranıyor. Buna göre, "Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, kamu haklarından yoksun olmamak, görevini yapmasına engel sağlık sorununun bulunmaması, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucu olumlu olması" gibi şartlar aranacak.

Hangi Adaylar Başvuramaz?

Adayların herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda sözleşmeli olarak çalışmamış olmaları gerekmektedir.

KPSS Puan Şartı Var mı?

Alımlar tekniker ve büro personeli unvanları ile yapılacağından adayların 2022 kamu personeli seçme sınavında önlisans düzeyinde KPSSP93 puan türünden en az 70 puan ve üstü almış olmaları gerekmektedir.

Mezuniyet şartı nedir?

Tapu Ve Kadastro Genel Müdürlüğü Sözleşmeli personel alımı önlisans mezunları arasından yapılacak. Lisans ve lise mezunları bu alıma başvuramamaktadır. sonuç olarak unvana göre başvuru koşulları şu şekilde;

Teknisyen alımı için;

Tapu ve Kadastro Meslek Yüksekokulu, Tapu ve Kadastro, Tapu ve Kadastro bölümlerinden mezun olduktan sonra Tapu Müdürlüklerine başvuru için önlisans eğitimi veren bölümlerde,
Kadastro Müdürlüklerine başvuru için ilgili bölümlerin Harita, Harita Kadastro, Harita ve Kadastro, Harita ve Maden Etüt, Harita Teknisyenliği bölümlerinden önlisans eğitimi almış olmak gerekmektedir.
Ofis personeli işe almak için gayrimenkul yönetimi, gayrimenkul ve gayrimenkul yönetimi, gayrimenkul yönetimi, hayır kurumu yönetimi ve pazarlama alanlarında derece gereklidir.

Sözlü Sınav Olmayacak!

Başvuru işlemlerinin tamamlanmasının ardından adayların KPSS (B) grubu puanları esas alınacak ve uygun görülen adaylar ilan edilen kadrolara ekli listede yer alan pozisyonlara karşı adaydan başlayarak sırasıyla atanacaktır. Puan sıralaması nedeniyle eşitlik olması durumunda; İlk doğum tarihi olan adaya, doğum tarihinin aynı olması durumunda diploma notu en yüksek olan adaya öncelik verilir.

Başvuru Şekli Ve Süresi

Başvurular, 01.12.2022 tarihinden 11/12/2022 tarihi saat: 23:59' a kadar e-devlet üzerinden Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü - Kariyer Kapısı - Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden yapılacaktır. Şahsen, kargo ya da posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Şehir Şehir Kadro Dağılımı Ve Detaylar; https://www.tkgm.gov.tr/tapu-ve-kadastro-genel-mudurlugu-sozlesmeli-personel-alim-ilani-3 

14 Kas 2022 - 19:37 - Sözleşmeli Personelgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.Anket Kamuya Memur Ve Personel Alımlarında Mülakat Kaldırılmalı mı?