29.Dönem POMEM Alımı Başvuru Ücreti Ne Kadar? Boy, KPSS puan şartı, Yaş Şartı Var mı?

Polis Akademisi tarafından 29. Dönem pomem alımı için 12 Bin Polis alımının yapılacağının duyurulmasından sonra Polis olmak isteyen adaylar tarafından bazı soruların cevabı merak edilmektedir.

28. Dönem POMEM 12 Bin Polis alım ilan kılavuzunda;18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde, düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak şartıyla, sınavın yapıldığı yılın 01 Ocak tarihi itibariyle erkek ve kadın adaylar için 30 yaşından gün almamış olmak, (01 Ocak 1991 ve daha sonraki tarihlerde doğmuş olmak şartı aranmıştı ) Bu koşulun 29.Dönem POMEM alımı içinde aynen aranacağını söyleyebiliriz.

POMEM alımlarında BOY şartı

28.dönem POMEM 8 bin polis alımlarında boy şartı; Kadınlar için 162 cm, erkekler için 167 cm’den kısa boylu olmamak, beden kitle endeksi, 18 (dahil) ile 27 (dahil) arasında olmak şartı yer alır.

Söz konusu yönetmeliğin ilgili maddelerinde POMEM’lere alınacak öğrencilerin boy ve kilo   şartları aşağıda belirtilmiş, diğer hususlar için Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğini inceleyiniz.

(Polis Okullarına alınacak erkek öğrencilerin en az 167 cm, bayan öğrencilerin en az 162 cm boy uzunluğu olacaktır.)


(Polis Okullarına alınacak erkek ve bayan öğrencilerin 18.00 BMI -27.00 BMI aralığında Beden Kitle İndeksi olacaktır.)

Lisans - Ön lisans Mezunu 12 Bin Polis Alımı Yapılacak

Polis Akademesi tarafından kamuoyu ile paylaşılan duyuruda '' Polis Akademisi Başkanlığına bağlı Polis Meslek Eğitim Merkezlerine önlisans, lisans veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanlardan 9.600 lisans (8.160 erkek ve 1.440 kadın), 2.400 önlisans (2.040 erkek ve 360 kadın) olmak üzere toplam 12.000 öğrenci alımı yapılacaktır.

Alıma ilişkin esaslar 14.11.2022 tarihinde Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sitesinden (www.pa.edu.tr) açıklanacaktır.

29. Dönem POMEM Giriş Sınavı Aday Belirleme Ön Başvuruları 14.11.2022 tarihinde başlayacak olup Aday Belirleme Ön Başvuru Kılavuzu da aynı tarihte yayımlanacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. '' denildi.

Detaylar; https://www.kpsscafe.com.tr/haber/12516814/polis-akademisi-29-donem-pomem-alimi-ilani-geldi-lisans-on-lisans-mezunu-12-bin-polis-alimi-yapilacak 

29.Dönem POMEM Başvuru Ücreti Ne Kadar?

POMEM başvurusu ücretlidir. 28.Dönem POMEM alımlarında başvuru ücretininde  200 TL olarak belirlenmiştir.. 29. Dönem Pomem alımlarında bu ücretin 250-300 TL arasında olacağını tahmin etmekteyiz. Başvuru ücretini belirtilen tarihler içerisinde yatırmayan adayların başvurusu ise geçersiz sayılmaktadır. POMEM alımlarında bazı adaylardan ise herhangi bir başvuru ücreti alınmaz ve bu adaylar bu ücretten muaf tutulmaktadır. Başvuru ücreti alınmayan adaylar ise şu şekilde;

Şehit veya Vazife Malulü olanların eş veya çocuğu kapsamında bulunan adaylar internet üzerinden müracaatı sırasında bilgisayar ekranında “Şehit veya Vazife Malulü olanların Eş veya Çocukları Kontenjanından Başvuru Yapabilirsiniz” ibaresini göreceklerdir. Şehit veya Vazife Malulü olanların eş veya çocuğu kapsamında bulunup da müracaat sırasında belirtilen ibareyi göremeyen adayların;

Emniyet Teşkilatı Personeli Şehit veya Vazife Malulü olanların eş ve çocuğu kapsamında bulunan adaylar Emniyet Genel Müdürlüğü  Personel Dairesi Başkanlığınca verilen şehitlik veya vazife malullük belgesinin Kurumca onaylı örneğini, Emniyet teşkilatı dışında şehit veya vazife malullerinin eş veya çocukları kapsamında başvuru yapacak adaylar şehit veya vazife malullüğü belgesinin ilgili kurumca onaylı örneğini dilekçesini ve kimlik fotokopisini Polis Akademisi Başkanlığı PMYO ve POMEM Şube Müdürlüğüne faks (0 312 462 87 29) ile göndermeleri ve başvurularını yapabilmeleri için (0 312 462 87 16) numarası ile irtibata geçmeleri gerekmektedir
09 Kas 2022 - 16:26 - Emniyetgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.Anket Kamuya Memur Ve Personel Alımlarında Mülakat Kaldırılmalı mı?
Tüm anketler