Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 4175 Memur Alımında Sözlü Sınav Duyurusu Geldi!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 4175 personel alımında sözlü sınavını yedek olarak kazananlar için yerleştirme duyurusu yayımladı.

oş kalan pozisyonlar için sınavı yedek olarak kazanan adaylardan yerleştirme işlemi gerçekleştirilenlerin sonuçları açıklandı.

Puan üstünlüğüne göre adayların yerleştirilmesi sistem tarafından yapıldı.

Adaylar, belirtilen belgeleri 26/10/2022-07/11/2022 (mesai bitimi) tarihleri arasında eksiksiz olarak şahsen ya da kargo/posta ile YERLEŞMİŞ OLDUKLARI AİLE VE SOSYAL HİZMETLER İL MÜDÜRLÜKLERİNE ulaştırmaları gerekmektedir.

TESLİM EDİLECEK BELGELER

1- Atama Başvuru ve Beyan Formu (eksiksiz doldurulup imzalanacaktır.) İndirmek İçin Tıklayınız.

2- E-Devlet Mezun Belgesi (karekodlu),

Mezun belgesini/diplomasını E-Devlet sisteminden alamayan adaylardan; elden teslim edecekler için belgenin aslının yanında bulunması, iadeli taahhütlü posta ile gönderecekler için noter tasdikli sureti,
Yurt dışındaki bir üniversiteden mezun olan adaylar için; diploma, diplomanın Türkçe tercümesi ve denklik belgesinin; elden teslim edecekler için belgenin aslının yanında bulunması, iadeli taahhütlü posta ile gönderecekler için noter tasdikli sureti,
3- Erkek adaylar için Askerlik Durum Belgesi (E-Devlet sisteminden alınabilir, ancak askerlik görevini tamamlamış adayların ayrıca terhis belgesini eklemesi gerekmektedir. Bkz. Açıklama-3)

4- Resmi kuruma ibraz edilmek üzere alınmış Adli Sicil Belgesi (E-Devlet sisteminden alınabilir),

5- Mesleğe İlişkin Belgeler,

Avukat pozisyonuna yerleşen adaylar için Avukatlık Ruhsatı (elden teslim edecekler için belgenin aslının yanında bulunması, iadeli taahhütlü posta ile gönderecekler için noter tasdikli sureti),
20/01/2022 itibarıyla Avukatlık ruhsatına sahip olmayan adaylar için aynı tarihte avukatlık staj bitirme belgesine sahip olup, Türkiye Barolar Birliğine avukatlık ruhsatı için başvurduğuna ilişkin belge,
6- Kimlik fotokopisi,

7- KPSS Sonuç Belgesi,

8- Tercih Formu (Tercih yapıldıktan sonra çıktısı alınıp imzalanan tercih bildirim formu),

9- Çalışma Geçmişine İlişkin Belgeler

E-Devlet SGK Hizmet Dökümü Belgesi (karekodlu),
Kamuda görev yapan/yapmış olan adayların ilgili Kurum tarafından düzenlenen unvan, statü ve ayrılma nedenini gösterir Hizmet Belgesi (işçi, memur, sözleşmeli, ek ders ücretli vb.),
10- Kamu Görevlileri Etik Sözleşmesi İndirmek İçin Tıklayınız.

11- Mal Bildirim Formu (Form eksiksiz doldurulup, ön ve arka sayfaları imzalanarak kapalı zarf içerisinde teslim edilecektir.) İndirmek İçin Tıklayınız.

12- 3 adet vesikalık fotoğraf,

13- Evraklar yarım kapak karton dosyaya yukarıdaki sıra ile takılarak (1 no.lu belge en üstte olmak üzere) teslim edilecektir.

Detaylar; https://www.aile.gov.tr/duyurular/yedek_yerlestirme_duyurusu/ 

22 Eki 2022 - 18:01 - KPSS Rehbergöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.Anket Kamuya Memur Ve Personel Alımlarında Mülakat Kaldırılmalı mı?
Tüm anketler