Gençlik Ve Spor Bakanlığı KPSS 60 Puan Şartıyla 1200 Yurt Yönetim Personeli Alımı Başvuru Ekranı Açılıyor

Gençlik Ve Spor Bakanlığının merakla beklenen ilanı nihayet yayımlandı. Yayımlanan ilan özellikle 2020 KPSS puanıyla atanamayan ve atama bekleyen lisans mezunu memur adayları için büyük bir fırsat olarak görünüyor. Bu alım 2020 KPSS puanıyla yapılan son yüklü alım diyebiliriz. Başvurular 10 Ekim -14 Ekim 2022 tarihleri arasında olacak.

Gençlik Ve Spor Bakanlığı KPSS 60 Puan Şartıyla 1200 Yurt Yönetim Personeli Alımı Başvuru Ekranı Açılıyor
Gençlik Ve Spor Bakanlığı KPSS 60 Puan Şartıyla 1200 Yurt Yönetim Personeli Alımı Başvuru Ekranı Açılıyor
Haber albümü için resme tıklayın

GSB tarafından yayımlanan ilana 2022 KPSS lisans sınav sonuçları henüz açıklanmadığı için 2020 KPSS puanıyla başvuru yapılacak. Eğer 2022 KPSS lisans sınavı iptal edilip 1 ay sonraya ertelenmeseydi bu alım 2022 KPSS puanıyla yapılacaktı. Bilindiği üzere 2020 KPSS puanının geçerliliği 2022 KPSS lisans sınav sonuçlarının açıklanmasıyla sona erecek. Bu nedenle bu alım özellikle 2020 puanıyla bekleyen memur adayları için son bir fırsat diyebiliriz. Toplam 1200 Kişilik alımda lisans mezunları başvuru yapabilmektedir.

Kadın- Erkek 1200 Yurt Yönetim Personeli Başvuru Ekranı

Alımda Kadın ve Erkek adaylar için ayrı kontenjanlar belirtilirken 1200 Kişilik yurt yönetim personeli alımının 722 Kişilik kadrosu Kadın adaylar için ve geri kalan 478 kişilik kadro ise Erkek adaylar için ayrılmış durumdadır. Alıma 2020 KPSS lisans düzeyinden en az 60 puan almış ve diğer şartları taşıyan lisans mezunları başvuru yapabilecektir. Başvurular online olarak İşe Alım kariyer kapısı üzerinden olacak. Grublara ve bölümlere göre kadro dağılımı şu şekilde;


Alımda her şehir için farklı kadro sayısı bulunurken Adaylar sadece 1 Grub için ve 1 Şehir için başvuruda bulunabilecek. Bu husus '' Adaylar, öğrenim durumları itibarıyla şartlarını taşıdığı ve ilan edilen farklı gruplardan sadece 1 (bir) grup ve 1 (bir) il için başvuru yapabilecektir. '' şeklinde ifade edilmiştir. Şehir şehir kadro dağılımı şu şekilde;

Sözlü Sınava Kadro Sayısının 3 Katı Aday!

Sözlü sınava alım sayısının 3 katı aday çağrılacaktır. Bu husus kılavuzda '' Başvurular, başvurulan grup için aranan niteliklere uygunluk yönünden incelenecek ve başvuru şartlarından herhangi birini taşımadığı tespit edilenlerin başvurusu iptal edilecektir.
KPSS puanı en yüksek adaydan başlanarak her bir grup ve il için ilan edilen kontenjan sayısının üç (3) katı aday sözlü sınava çağrılacaktır. 
Sözlü sınava girmeye hak kazanan son sıradaki aday ile aynı puana sahip birden fazla adayın bulunması halinde, bu adayların tamamı sözlü sınava çağırılacaktır.
Adaylar başvurularına ve sınava ilişkin bilgilerini Kariyer Kapısı üzerinden görüntüleyebilecektir. '' şeklinde belirtilmiştir.

2022 GSB Yurt Yönetim Personeli Taban Puanları Nasıl Oluşur?

Gençlik Ve Spor Bakanlığı tarafından geçtiğimiz aylarda sonuçları tamamlanan ve KPSS 60  puan ile başvuruların yapıldığı 652 Yurt Yönetim personeli alımında  taban puanlar açıklanmıştı.  652 Kişilik alım olmasına rağmen taban puanlar birçok şehirde 60 puanı görmüştü. Bu alımda alım sayısının daha yüksek olduğunu da göz önüne alırsak taban puanlar şehirden şehire değişkenlik göstermekle birlikte yine 60'ı bulacaktır.

652 Kişilik alımında taban puan listesi için; https://www.kpsscafe.com.tr/haber/9826508/gsb-652-yurt-yonetim-personeli-aliminda-taban-puanlar-ve-basvuru-sonuclari-aciklandi 


Sözlü Sınav Konuları Belli mi?


Yayımlanan Kılavuzda sözlü sınav konularına da yer verildi. Buna göre sözlü sınav konuları ve değerleme aşaması şu şekilde olacak;

Sınav sözlü olarak Ankara’da yapılacaktır.
Sözlü sınavda adaylar; sınav komisyonu üyelerinin her biri tarafından; 
1)    Görevin gerektirdiği mesleki alan bilgisi (Genel mevzuat ile Bakanlığımız mevzuatı vb.) (50 puan),
2)    Bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü (10 puan),
3)    Liyakati, temsil kabiliyeti, tutum ve davranışlarının göreve uygunluğu (10 puan),
4)    Özgüveni, ikna kabiliyeti ve inandırıcılığı (10 puan),
5)    Genel kültürü ve genel yeteneği (10 puan),
6)    Bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı (10 puan),
konularından 100 puan üzerinden değerlendirmeye tabi tutulacaktır.
Komisyon üyelerinin vermiş olduğu puanların aritmetik ortalaması esas alınmak suretiyle sözlü sınav puanı belirlenecektir.
Adaylar sözlü sınava ilişkin bilgilerini, sözlü sınava katılmaya hak kazananlar sınava katılacakları sınav tarihini Kariyer Kapısı üzerinden görüntüleyebilecektir.
Adaylar sözlü sınava gelirken kimlik belgelerinden birini (nüfus cüzdanı veya pasaport) yanlarında bulunduracaklardır. Kimlik belgesi bulunmayan adaylar sınava alınmayacaktır. Nüfus cüzdanı veya pasaport dışında başka bir belge kimlik belgesi olarak kabul edilmeyecektir.
Sözlü sınava girmeye hak kazandığı halde ilan edilen sınav tarihlerinde sınava katılmayan adaylar sınav hakkını kaybetmiş sayılacaktır. Bu durumdaki adaylara ikinci bir sınav hakkı verilmeyecektir. Ancak belge ile ispatı mümkün mücbir sebeplerle (doğum, hastalık, askerlik vb.) sınava katılamayacak olunması halinde belirlenen sınav tarihleri içerisinde olmak kaydıyla adaylar için sınav tarihinde değişiklik yapılabilecektir.
Bakanlık sınav yeri ve tarihleriyle ilgili değişiklik yapma hakkına sahiptir. 
Sözlü sınav esnasında tutulacak tutanaklar dışında sesli veya görüntülü herhangi bir kayıt yapılmayacaktır.

DEĞERLENDİRME VE BAŞARI SIRALAMASI

Sözlü sınavda başarılı sayılabilmek için sınav komisyonu üyelerinin her birinin ayrı ayrı verdikleri puanların aritmetik ortalamasının en az 70 (yetmiş) puan olması gerekmektedir.

Başvuru Ekranı; https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/sf_IlanDetay.aspx?id=f2590637-3470-4b06-8cad-6079724fa1d9 

08 Eki 2022 - 19:13 - Kamugöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.Anket Kamuya Memur Ve Personel Alımlarında Mülakat Kaldırılmalı mı?
Tüm anketler