2022 Zabıt Katibi Mülakat Sonuçları Açıklanmaya Başladı! İşte Sonuç Açıklayan Adliyelerin Listesi

2022 Zabıt katibi alımında mülakat süreci merakla beklenirken, bir çok adliye tarafından sonuçlar açıklandı. Şu ana kadar yaklaşık 50 Adliye sonuçları açıkladı.

2022 Zabıt katibi alımında mülakat sonuçları açıklanmaya devam ediyor. 24 Mayıs 2022 tarihinde yapılan mülakatlar için sonuçlar adaylar tarafından merakla bekleniyordu. Kimlik numarası ve doğum tarihi ile sonuçların sorgulanabildiği alımda listeler yayımlanmıyor. Sonuç açıklayan bazı adliyeler şu şekilde;


-Kilis Adliyesi
-Diyarbakır Adliyesi
-Kocaeli Adliyesi
-Malatya Adliyesi
-Adana Adliyesi
-Antalya Adliyesi
-Gaziantep
-Gaziantep BAM
-Bartın Adliyesi
-Bolu Adliyesi
-Şanlıurfa Adliyesi
-Hınıs Adliyesi
-Fatsa Adliyesi
-Gümüşhane Adliyesi
-Bakırköy Adliyesi
-Elazığ Adliyesi
-Ağrı Adliyesi
-Manisa Adliyesi
-Erzurum BAM
-Rize Adliyesi
-Burdur Adliyesi
-Çarşamba Adliyesi
-İzmir Adliyesi
-Bitlis Adliyesi
-Bursa BİM
-Cizre Adliyesi
-Adana BAM
-Alanya Adliyesi
-Akhisar Adliyesi
-Isparta Adliyesi

Zabıt Katibi Olarak Atananlardan İstenen Belgeler

Her adliye atanan adaylardan farklı belgeler istemektedir. Atanılan adliyeye ait resmi web adresinden istenilen belgeleri net olarak görebilirsiniz. Genel olarak istenen belgeler şu şekilde;

 Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğünün 01/03/2022 tarihli ilanları  gereğince  Sözleşmeli Zabıt Katibi, Sözleşmeli Hizmetli ve Sözleşmeli Şoför adaylarından Başkanlığımızca oluşturulan nihai başarı listesi  aşağıda yayınlanmıştır.

            Başarılı  olan Zabıt Katibi, Hizmetli ve Şoför  adaylarından istenilen belgeler.

 •             1- Nüfus Cüzdan Fotokopisi ( 1 Adet )
 •             2- Erkek Adayların  askerlik durumlarını gösterir  belgenin  aslı veya onaylı örneği ( E Devlet üzerinden veya  Askerlik Şubesinden  alınabilir.)
 •             3- Üç Adet biyometrik  fotoğraf ( Fotoğrafların  Devlet Memurları  Kılık Kıyafet  Yönetmeliğine  uygun ve  son 3 ay içinde çekilmiş  olması gerekmektedir. )
 •          4- Adli Sicil ve Arşiv Kaydı  ( Bayanlar için   evlilik ve boşanma durumunda, evlilik ve kızlık soyadlarında, ad ve soyad değişikliği  durumunda eski ve yeni ad ve soyadlarında  ayrı ayrı gösterir şekilde  Adli Sicil ve Arşiv Kaydının Çıkarılması )
 •             5- En son öğrenim durumlarını gösterir öğrenim (diploma, geçici mezuniyet belgesi vs.) belgesi (aslı ile birlikte 1 adet fotokopisi veya noter onaylı örneği),
 •             6-Adaylar içinde kamu kurumunda  görev yapan varsa  görev yaptığı kurumu  gösterir belge.
 •             7- Başka kurum ve kuruluşa karşı  mecburi hizmetle yükümlü bulunmadığına dair bildirim dilekçesi,
 •             8- Sağlık Beyanı Dilekçesi,
 •             9- Mal Beyanı Dilekçesi,
 •             10- Eş Beyanı Dilekçesi,
 •             11- Şoför Adaylar için Sürücü Belgesi Sureti ( Aslı İle Birlikte )
 •             Yukarıda istenilen belgelerin eksiksiz bir şekilde 08/09/2022 tarihi mesai bitimine kadar  bizzat getirmeleri, il dışında oturan adayların  bulundukları Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanlığı  aracılığı ile  Başkanlığımıza gönderilmesi gerekmektedir.
 •             Aksi takdirde  Adalet Bakanlığı  Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliğinin 16. maddesinin 3. fıkrası uyarınca  “ kanuni bir mazereti  olmaksızın  süresinde başvurmayanlar  veya istenilen  belgeleri süresinde ibraz etmeyenlerin  atamaları yapılmaz “ hükmü gereğince  atamaları yapılmayacaktır.
 •             Bu tarihten sonra gönderilecek dilekçeler dikkate alınmayacaktır.
 •             NOT : Yedekte Bulunan adaylar da istenilen evrakları  göndereceklerdir.

25 Ağu 2022 - 21:59 - KPSS Rehbergöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.Anket Kamuya Memur Ve Personel Alımlarında Mülakat Kaldırılmalı mı?
Tüm anketler