2022 Zabıt Katibi Mülakat Sonuçları Açıklanıyor! İlk Açıklayan Adliye İstanbul Küçükcekmece Adliyesi Oldu..

2022 Adalet Bakanlığı alımlarında mülakat sonuçları açıklanmaya başlayan. İstanbul Küçükçekmece Adliyesi 2022 yılı için sonuçları açıklayan ilk Adliye oldu..

İstanbul Küçükçekmece adliyesinin sonuçlarının açıklaması ile birlikte diğer adliyelerde mülakat'a giren binlerce memur adayı da sonuçları heyecanla beklemeye başladı. Küçükçekmece Adliyesi'nin sonuçları erken açıklaması ise sonuçların bu sene diğer senelere göre daha erken açıklanabileceği anlamına gelmektedir. Bilindiği üzere Mülakatlar 24 Mayıs 2022 tarihinde yapılmıştı.

İlk Açıklayan Adliye İstanbul Küçükçekmece Adliyesi

Adliye tarafından yapılan sonuç duyurusunda atanan adaylardan istenilen belgelere de yer verildi. Bu belgelere bakarak diğer adliyelerin de benzer belgeleri isteyeceğini söyleyebiliriz. Adliye tarafından yapılan duyuru şu şekilde;

      Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü'nün 01.03.2022 tarihli, 6.459 Sözleşmeli Personel Alımı ilanı gereğince; Komisyon Başkanlığımıza verilen sınav izni ile Sözleşmeli Zabıt Katibi alımı için 43 kişi, Sözleşmeli Mübaşir alımı için 20 kişi, Sözleşmeli Koruma ve Güvenlik için 15 kişi, Sözleşmeli Hizmetli için 10 kişi, Sözleşmeli Şoför için 2 kişi, Sözleşmeli Bilgisayar Teknisyeni için 1 kişi, Sözleşmeli Elektrik Teknisyeni için 1 kişi olmak üzere toplam 92 sözleşmeli personel alımı için sınav izni verilmiştir. Verilen sınav izni sonucunda;
             23 Mayıs 2022 tarihinde yapılan sözlü sınav sonucunda BAŞARILI olan adaylar ekte ilan edilmiştir.

Sözlü Sınav sonucunda BAŞARILI olan adaylar için; ilan ekinde bulunan sonuç sorgulama ekranından T.C. kimlik numarası, ad-isim ve doğum yılı ile yapılan sorgulama sonucunda başarı durumu ASİL ve YEDEK olan adayların 08.06.2022 – 23.06.2022 tarihleri arasında ilan ekinde belirtilen evrakları Küçükçekmece Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanlığına (8. KAT, 840 NOLU ODA) teslim etmeleri gerekmektedir.

              Ayrıca;

İstanbul içinde ikamet edenlerin evraklarını elden teslim etmeleri gerekmektedir.

 Evraklarını elden teslim edecek olan adaylar; "Diploma, sertifika, transkript, terhis belgesi, sürücü belgesi, özel güvenlik kimlik kartı gibi belgelerin 2'şer nüsha fotokopileri ile birlikte asıllarını da yanlarında getirmeleri gerekmektedir. (Aslı gibidir kaşesi Komisyon Başkanlığımızca vurularak onay yapılıp belge asılları adaya teslim edilecektir.) Diğer belgelerden birer asıl yani ıslak imzalılarını getirmeleri gerekmektedir.


            İl dışında evrak gönderecek olan adayların ise evraklarını APS aracılığı ile Küçükçekmece Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanlığına göndermeleri gerekmektedir.

Evraklarını APS aracılığı ile gönderecek olan adaylar ise; diploma, sertifika, transkript, terhis belgesi, sürücü belgesi, özel güvenlik kimlik kartı gibi belgelerin 2'şer nüsha fotokopilerine evrakları göndereceği bulunduğu il adliyesinin Komisyon Başkanlığı aracılığı ile aslı gibidir yaptırmaları ya da noterden onaylatarak tarafımıza ulaştırmaları gerekmektedir. (Diploma, sertifika, sürücü belgesi, transkript, terhis belgesi gibi belgelerin asıllarını kesinlikle göndermeyiniz.) Diğer belgeler ıslak imzalı olarak gönderilecektir.

 İlgililere ayrıca tebligat yapılmayacağı ilanen duyurulur. 08.06.2022

                                    

  BAŞARILI (ASİL+YEDEK) ADAYLARDAN İSTENEN BELGELER

2 Adet Kimlik Fotokopisi (A4 kağıdına olacak şekilde)

2 Adet vukuatlı nüfus kayıt örneği (Evli ya da boşanmış kadın adayların 2 adet evlilik öncesi soyadı ve 2 adet de evlilik soyadlarına ilişkin nüfus kayıt belgelerini ayrı ayrı olacak şekilde toplamda 4 adet sunmaları gerekmektedir.)

2 Adet yerleşim belgesi (İkametgah)

2 Adet adli sicil ve arşiv kaydı belgesi (Evli ya da boşanmış kadın adayların 2 adet evlilik öncesi soyadı ve 2 adet de evlilik soyadlarına ilişkin adli sicil ve arşiv kaydı belgelerini ayrı ayrı olacak şekilde toplamda 4 adet sunmaları gerekmektedir.)

2 Adet Eş durum beyanı (tıklayınız)  (Medeni durumu bekar olan adayların da doldurması gerekmektedir) El yazısı ile eksiksiz ve doğru olarak doldurulacaktır.

2 Adet Erkek adaylar için Askerlik Şubesinden alınmış güncel tarihli askerlik durum belgesi (E-Devlet çıktısı kabul edilmeyecektir.)

2 Adet Memur Kılık Kıyafet Yönetmeliğine Uygun biyometrik fotoğraf ile  yine 2 adet 6x9 ebadında Memur Kılık Kıyafet Yönetmeliğine Uygun fotoğraf

2 Adet Sağlıkla ilgili olarak görevini devamlı yapmaya engel bir durum olmadığına dair yazılı beyan (tıklayınız)  el yazısı ile eksiksiz ve doğru olarak doldurulacaktır.

2 Adet Başka kurum ve kuruluşlara karşı mecburi hizmetle yükümlü bulunmadığına dair yazılı beyan (tıklayınız) el yazısı ile eksiksiz ve doğru olarak doldurulacaktır.

2 Adet Mal bildirimi formu (tıklayınız) El yazısı ile eksiksiz ve doğru olarak doldurulacaktır. Çıktı alınırken arkalı önlü çıktı alınmayacaktır.

2 Adet Güvenlik Soruşturması Formu (tıklayınız) bilgisayar ortamında eksiksiz ve doğru şekilde doldurulacak, mavi kalemle imzalanacaktır.

2 Adet KPSS Sonuç Belgesi

2 Adet Öğrenim Durumunu Gösterir Belge (Diploma)

2 Adet Resimli Personel Bilgi Formu (tıklayınız)


Ayrıca;

       Sözleşmeli Zabıt Katibi Alımında BAŞARILI olan Adaylar için;

             ▪ Bilgisayar dersini başarıyla tamamladığını gösteren belge ya da sertifikanın ilgili kurum ya da noterden onaylı bir örneği, Adalet Meslek Lisesi, Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü, Adalet MYO, Adalet Meslek Eğitimi Önlisans Programı (AÖF) ve Bilgisayar Bölümü (Lisans, Önlisans) mezunlarının sertifika veya transkript getirmesine gerek yoktur.

Sözleşmeli Şoför Alımında BAŞARILI olan Adaylar için;

             ▪  Hizmetin özelliğine uygun ehliyet fotokopisi (Aslını ibraz etmek şartıyla)

Sözleşmeli Koruma ve Güvenlik Görevlisi Alımında BAŞARILI olan adaylar için;

             ▪   Koruma ve güvenlik görevlisi kimlik kartı fotokopisi (Aslını ibraz etmek şartıyla)

             ▪ Koruma ve Güvenlik Görevlisi  Adayları için; Adalet Bakanlığı Memur Sınav Atama ve Nakil Yönetmeliği’nin 6-18/c maddesinde belirtilen aşağıdaki şartları kapsayacak şekilde tam teşekküllü Devlet Hastanesinden alacakları “Koruma  ve Güvenlik Görevlisi Olur” ibareli Sağlık Kurulu Raporu,

       a) Psikiyatri: Psikiyatrik bir hastalık veya kişilik bozukluğu (Psikopati); alkol ve uyuşturucu bağımlılığı olmak

       b) Nöroloji: Özel güvenlik hizmetini yerine getirilmesine engel teşkil edebilecek nörolojik rahatsızlığı olmamak,

       c)  Göz: Görme engeli veya gece körlüğü olmamak,

       d) Kulak Burun Boğaz (KBB): Özel güvenlik hizmetini yapmasına engel teşkil edebilecek işitme kaybı olmamak

Adayın görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, bedensel özürlü olmamak, şaşılık, körlük, topallık, işitme kaybı, çehrede sabit eser, uzuv noksanlığı, kekemelik ve benzeri engeller bulunmamak şartlarını taşıdığını gösterir “Koruma ve Güvenlik Görevlisi olur” ibareli sağlık kurulu raporu.

08 Haz 2022 - 17:38 - Adaletgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.

02

Sivaslk - Artık açıklayınız. Herkes sizi bekliyor. Bizimde bir hayatımız var

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 19 Temmuz 20:41
01

Rumuzsuz. - Sonuçlar ne zaman açıklanır. 1 aydan fazla oldu sınava gireli.

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 27 Haziran 15:15


Anket Kamuya Memur Ve Personel Alımlarında Mülakat Kaldırılmalı mı?
Tüm anketler