2022 Zabıt Ve Icra Katibi Klavye Sonuçları Açıklandı! Mülakata Giderken Hangi Belgeler Lazım?

Adalet Bakanlığı 2022 personel alımında klavye sınavına 9 Mayıs 2022 tarihinde giren memur adayları merakla sonuçların açıklanmasını bekliyordu. 16 Mayıs 2022 tarihi itibariyle hemen hemen bütün adliyeler zabıt ve icra katibi klavye sonuçlarını adaylarla paylaştı.

İcra Katibi ve zabıt katibi alımında aşılması gereken en zorlu süreçlerden birisi olan klavye sınavında sonuçlar belli oldu. Birçok aday klavye sınavını geçerek mülakata girmeye hak kazanırken yüzlerce zabıt ve icra katibi adayı ise hayallerini başka alımlara ertelemek zorunda kaldı.

Sonuçların açıklanmasının ardından adayların en çok merak ettiği soruların başında mülakatta giderken hangi belgele4i götürmeliyim? sorusu oldu. Bunun için sözlü sınava gireceğiniz adliyelerin resmi web sayfasını takip etmenizde fayda var. Çünkü bir çok adliyede istenilen belgeler değişkenlik göstermektedir. Örneğin; Batman adliyesi için batman.adalet.gov.tr adresinde yapılan duyuruya baktığımızda istenilen belgeler şu şekilde duyurulmuştur;

           Batman Merkez ve Mülhakat Adliyeleri için Sözleşmeli Zabıt Katipliği ve İcra Katipliği  sözlü (mülakat) sınava girmeye hak kazanan adaylara ilişkin listeler aşağıda ilan edilmiştir.

            Yayın tarihi sonrası sıralamayı etkileyecek veya değiştirecek durumun tespiti halinde yeniden Batman Adliyesine ait internet sitesinde yayınlanacaktır.

            İlan edilen listelerde adaylara ait belirtilen tarih ve saatte mülakat (sözlü sınav) yerinde hazır bulunmaları gerekmektedir.

            Sözlü sınavlar Batman Adliyesi 3.Kat Komisyon Başkanlığında yapılacaktır;

            Sözlü sınavına girecek olan adayların sözlü sınava geldiklerinde yanlarında getirmesi gereken evraklar;

Kimlik fotokopisi (1 Adet arkalı önlü) (Tüm Adaylar için)
Öğrenim durumlarını gösteren belgenin onaylı örneği; (Diploma)-(Noter onaylı veya ilgili öğretim kurumunca onaylı veya barkodlu e devlet çıktısı veya aslı ile birlikte  bir adet fotokopisinin getirilmesi) (Diploma yabancı ülkelerden alınmış ise aslı veya noterden onaylı örneği ile birlikte denkliğinin kabul edildiğine dair yetkili kurumca verilecek onaylı belge) (Başvuruda verilen diploma ve yeni bir öğrenim bitirenlerin yeni öğrenim durumlarını gösterir diploma) (Tüm Adaylar için) (1 Adet),
Bilgisayar sertifikası veya bilgisayar dersi gördüğüne dair onaylı belge (Transkript veya sertifika) 1 Adet ( Zabıt Katibi ve İcra Katipleri için)
Başka kamu kurumunda görev yapan varsa görev yaptığı kurumu gösterir belge (1 adet) (Tüm Adaylar için), (Başka kurumda çalışmıyorsa getirmelerine gerek yoktur.)
KPSS sonuç belgesi (1 adet) (Tüm adaylar için)
           

            İstenilen evraklarda yukarıdaki sıraya göre sözlü (Mülakat) sınav günü teslim etmeleri gerekir, E devlet üzerinden alınan tüm belgeler kabul edilecektir,

Adaylar arasında başka bir kuruma atanan veya feragat etmek isteyenlerin bulunması halinde ivedilikle feragat dilekçelerini yazarak, komisyonumuza getirmeleri veya bulundukları yer Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu aracılığıyla Başkanlığımıza göndermeleri rica olunur.

                        Bu ilan tebliğ niteliğinde olup, adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

            İlanen duyurulur. 16.05.2022

16 May 2022 - 21:16 - Adaletgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.Anket Kamuya Memur Ve Personel Alımlarında Mülakat Kaldırılmalı mı?
Tüm anketler