Hava koşulları yurdu olumsuz etkiliyor

Yoğun kar yağışı ve hava koşulları pek çok ilde yaşamı olumsuz etkiliyor. Şu ana kadar 36 ilde kar yağışı nedeniyle okullar tatil edildi. İşte o iller...

Güncel Haberler 06.01.2015, 09:09 06.01.2015, 09:15
273
Hava koşulları yurdu olumsuz etkiliyor
Yoğun kar yağışı ve hava koşulları pek çok ilde yaşamı olumsuz etkiliyor. Şu ana kadar 36 ilde kar yağışı nedeniyle okullar tatil edildi. İşte o iller...

ÇOK SAYIDA İLDE OKULLAR TATİL
 
Kar yağışı sonrası çok sayıda ilde okullar tatil edildi. Şu ana kadar tatil olan iller şöyle: Çankırı, Erzurum (Karayazı), Sakarya (taşımalı sistem) Samsun (Bazı ilçeler), Çankırı, İstanbul, Kastamonu (Kent merkezi ve tüm köyler 2 gün) Bursa (Keles), Kars (Bazı ilçeler), Ordu (Bazı ilçeler) Afyon, Kocaeli, Sakarya (Taşımalı eğitim yapan okullar) Isparta, Kütahya, Denizli, Manisa, Balıkesir, Uşak, Bingöl, Bitlis, Burdur, Malatya (Arapgir-Arguvan), Konya (Merkez ve 27 ilçe), Tunceli, Elazığ (33 köy), Gümüşhane (Taşımalı eğitim yapan okullar)
 
SAMSUN (BAZI İLÇELER)
 
Olumsuz hava şartları nedeniyle Vezirköprü, Ayvacık, Canik ve  Salıpazarı ilçelerindeki ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara  verildi.
 
SAKARYA (TAŞIMALI SİSTEM)
 
Sakarya'da olumsuz hava şartları nedeniyle taşımalı  eğitim verilen okullar bugün tatil edildi. 
 
Valilikten yapılan açıklamada, kentte etkili olan kar yağışından  dolayı il genelindeki resmi taşımalı eğitime tabi öğrenciler için eğitime bugün  ara verildiği kaydedildi. 
 
ERZURUM (KARAYAZI)
 
Karayazı ilçesinde kar yağışı ve fırtına nedeniyle ilçe  genelinde ve bağlı köylerde eğitime bir gün ara verildi. Karayazı Kaymakamlığından yapılan açıklamada, ilçe genelinde yoğun kar  yağışı ve fırtınanın devam ettiğini belirtildi. Açıklamada, kar yağışı dolayısıyla ilçe genelinde ve bağlı köylerde  ilk ve ortaöğretim kurumlarının 1 gün tatil edildiği kaydedildi. 
 
ÇANKIRI
 
Çankırı'da olumsuz hava şartları nedeniyle eğitime  bugün ara verildi. Çankırı Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada,  kentteki kar  yağışının etkisini yoğun şekilde sürdürmesi dolayısıyla il genelindeki tüm  okulların bugün tatil edildiği kaydedildi. 
 
KONYA MERKEZ VE 27 İLÇEDE OKULLARA KAR TATİLİ
 
Konya'da etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle il merkezi ve 27 ilçede okullar 1 gün süreyle tatil edildi. Engelli ve hamile kadınlarında 1 gün idari izinli sayılacağı belirtildi.
 
Konya Valiliği, merkez Karatay, Meram ve Selçuklu ilçeleriyle Ahırlı, Altınekin, Beyşehir, Bozkır, Çumra, Derbent, Derebucak, Doğanhisar, Güneysınır, Hadim, Taşkent Ilgın, Kadınhanı, Sarayönü, Seydişehir, Akören, Çeltik, Hüyük, Tuzlukçu, Yalıhüyük, Yunak, Kulu, Akşehir, Cihanbeyli ilçelerinde ilkokul, ortaokul ve lise düzeyindeki okulların tatil edildiği, Ereğli, Karapınar, Halkapınar ve Emirgazi ilçelerinde ise eğitim-öğretime devam edileceği belirtildi. Ayrıca engelli ve hamile kadınlarında 1 gün idari izinli sayılacağı belirtildi.  Kötü hava koşulları nedeniyle bugün yapılması planlanan Konya-İstanbul uçak seferlerinin de iptal edildi.

ISPARTA’DA  EĞİTİME BİR GÜN ARA  
 
Isparta’da beklenen kar yağışı akşam saatlerinde başladı. Kar yağışının özellikle Yenişarbademli ve Şarki karaağaç ilçelerinde etkili olduğu belirtilirken, tüm il genelinde okullarda eğitim öğretime bir gün ara verildi. Karar, Isparta Milli Eğitim Müdürlüğü’nün internet sitesinden duyuruldu.
 
ELAZIĞ'DA 33 KÖYDE OKULLARA KAR TATİLİ
 
Elazığ'ın Karakoçan ilçesi'ne bağlı 33 köyde kar nedeniyle taşımalı eğitim yapılamayacağı için okullar 1 gün tatil edildi.  
 
Elazığ'ın Karakoçan ilçesi'ne bağlı köylerde yoğun kar yağışı nedeniyle 33 köyde valilik kararıyla okulların 1 gün tatil edildiği açıklandı. Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada," Yoğun kar yağışı sebebiyle Elazığ'ın Karakoçan ilçesine bağlı  Akpınar, Doğanoğlu, Çalıkaya, Doğanyolu, Sarıbaşak, Çıtak, Hamurkesen, Keklik, Pilavtepe, Demirtaş, Bazlama, Yeşilbelen, Kavalcık, Gümüşakar, Kocadayı, Çelebi, Sarıhan, Kuşbayırı, Korudibi, Alabal, Okçular, Koçyiğitler, Akarbaşı,  Balcalı, Pamuklu, Pembelik, Akkuş, Akçiçek, Çayırgülü, Üçbudak, Akdüven, Kızılpınar, Yenikaya, köyleri ile bağlı mezralarında salı günü Valilik Oluru ile eğitime bir gün ara verilmiş olup, belirtilen tarihte taşımalı eğitim yapılmayacaktır" denildi.
 
BALIKESİR
 
Balıkesir'de akşam saatlerinde başlayan kar sebebiyle okullar 1 gün süreyle tatil edildi.
Balıkesir genelinde devam eden yoğun kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle, merkez ve tüm ilçelerde okul öncesi, temel eğitim, orta öğretim kurumları ile yaygın, özel öğretim ve özel eğitim kurumları Valilik tarafından bugün itibariyle 1 günlük tatil edildi. Ayrıca kar birikintileri ve buzlanma nedeniyle, araç trafiği ve yaya ulaşımında meydana getirebileceği olumsuz etkiler göz önüne alınarak tedbir amacıyla kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan özürlü personel ve hamilelerin de 1 gün süreyle idari izinli sayılmasına karar verildi.
 
GÜMÜŞHANE
 
Gümüşhane'de dün sabah saatlerinden itibaren başlayan ve yer yer etkili olan kar yağışının ardından taşımalı eğitim yapılan okullarda bir günlüğüne eğitime ara verildi.
İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle il genelinde taşıma kapsamına alınan resmi ilköğretim, ortaöğretim, özel eğitim okulları ve öğrencisi taşıma ile okula erişen özel eğitim okullarının 6 Ocak Salı günü bir gün süreyle tatil edildiği duyuruldu.
 
BURSA / KELES

Bursa’nın dağ ilçelerinden Keles’te eğitime bir gün ara verildi.

Keles Kaymakamlığı tarafından gece saatlerinde yapılan açıklamada "İlçemizde görülen yoğun kar yağışının, köylerdeki mahallelerdeki taşımalı öğrenci hizmetlerinin gerçekleştirilmesinde yaşatacağı muhtemel riskler nedeniyle 05 Ocak Pazartesi günü ilçe genelinde eğitime bir gün ara verilmiştir" denildi.

KOCAELİ
 
Kocaeli Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, meteoroloji  yetkililerince, kentte sabah saatlerinden itibaren başlaması beklenen kar  yağışının ilerleyen saatlerde yoğun şekilde etkisini arttırarak devam edeceğinin  tahmin edildiği belirtildi.
Açıklamada, şunlar belirtildi:
 
"Yoğun kar yağışı ile mevsim normallerinin altında seyredecek düşük  sıcaklıkların araç trafiğinde ve yaya ulaşımında yol açacağı olumsuzluğa ve  mağduriyete yer vermemek amacı ile anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerde  eğitim ve öğretime 06 Ocak Salı günü ara verilmesi uygun görülmüştür. Aynı gün  kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personel idari izinli  sayılacak."
 
KOÜ'de de eğitime ara verildi

Ayrıca, Kocaeli Üniversitesinin (KOÜ) internet sitesinden yapılan açıklamada, üniversitede eğitime bir gün ara verildiği bildirildi.

Açıklamada, "Meteorolojik uyarılar doğrultusunda, mağduriyete meydan vermemek amacıyla 06 Ocak'ta Kocaeli Üniversitesi'nde eğitime bir gün ara verilecektir" ifadesine yer verildi.
 
KÜTAHYA (TAŞIMALI EĞİTİM)

Kütahya Valiliği, yoğun kar yağışı sebebiyle il genelinde taşımalı olarak eğitim gören ilk ve orta dereceli okullarda, eğitime 1 gün (Salı) ara verildiğini duyurdu.

Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, "Yoğun kar yağışı nedeniyle 6 Ocak 2015 tarihinde İlimiz genelinde sadece taşımalı öğrenim gören İlköğretim ve Ortaöğretim öğrencileri ile birleştirilmiş sınıflı köy ilkokullarında eğitime 1 gün süreyle ara verilmiştir.Engelli Kamu görevlileri bu tatil kapsamı dışındadır" denildi.

BURDUR
 
Burdur'da etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle Valilik kararıyla eğitime bir gün süreyle ara verildi.
Burdur’da akşam saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı merkez ve ilçelerde etkisini sürdürüyor. Kar yağışı nedeniyle yaşanabilecek olumsuzluklara karşı Valilik tarafından Burdur merkez ve ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullarla liselerde eğitime bir gün süreyle ara verildiği açıklandı.
 
Burdur Valisi Hasan Kürklü kararı resmi Twitter hesabından duyururken, "Yoğun kar yağışı nedeni ile okullar salı günü tatil edilmiştir" dedi.
 
MANİSA
 
MANİSA’nın Kula İlçesi’nde, kar yağışı nedeniyle ilköğretim okulları, 1 gün süreyle tatil edildi. Yoğun kar yağışı nedeniyle Kula Kaymakamı Murat Güven,  ilçe ve bağlı köylerdeki ilköğretim okullarında eğitim ve öğretime 1 gün ara verildiğini açıkladı.
 
AFYONKARAHİSAR
 
Afyonkarahisar il merkezinde ise etkili olan şiddetli yağış nedeniyle Valilik kararıyla il merkezi ve merkeze bağlı belde ve köylerde yarın eğitime 1 gün süreyle ara verildiği açıklandı.
 
DENİZLİ
 
Denizli’de akşam saatlerinde başlayan kar yağışı nedeniyle ilk, orta ve lise dengi okullar 1 gün tatili edildi.
Denizli’de akşam saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı okulları tatil ettirdi. Yoğun kar yağışından dolayı Sarayköy ilçesi dışında merkez ve tüm ilçelerde okulların tatil edildiği duyuruldu.
 
KASTAMONU
 
İl Mili Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, bölgede devam edem kar yağışı sebebiyle Gölköy, Gürgentepe, Korgan ve Mesudiye ilçelerinin tamamı, Kabadüz ilçesinin Yokuşdibi ve Derinçay, İkizce ilçesinin Özpınar, Devecik, Yoğunoluk, Kaynartaş,Şenbolluk Mahalleleri, Çaybaşı ilçesinin merkez hariç tüm mahalleleri ile Akkuş ilçesinde Akkuş Yatılı Bölge Ortaokulu hariç merkez ve tüm mahallelerde eğitime 6 Ocak Salı günü ara verildi.
Uşak genelinde Valilik kararıyla Salı günü tüm okullar tatil olurken, Kamu Kurum ve Kuruluşlarında görev yapan hamile ve engelli personel idari izinli olacak.
 
MALATYA
 
Arapgir ve Arguvan ilçelerinde yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verildi. Malatya Milli Eğitim Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, akşam saatlerinde başlayan kar yağışı nedeniyle Arapgir ve Arguvan ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 06 Ocak Salı ara verilmesi kararlaştırıldı. Arapgir'de yatılı bölge okullarının tatil edilmediği öğrenildi.
 
UŞAK
 
Uşak'ta olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde eğitime bir gün ara verildi. Uşak Valiliğinden yapılan açıklamada, Uşak Meteoroloji Müdürlüğünün hava tahmin raporlarında bildirilen mevcut hava şartları, yağış durumu ve en son meteorolojik veriler nedeniyle il genelinde tüm yaygın ve örgün eğitim kurumlarında 06 Ocak Salı eğitime bir gün ara verildiği bildirildi. Açıklamada ayrıca, kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan hamile ve engelli personelin de yarın bir gün süreyle idari izinli sayılacağı belirtildi.

ORDU

Ordu'da kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerde eğitime bir  gün ara verildi.
 
İl Mili Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, bölgede devam  edem kar yağışı sonucu Gölköy, Gürgentepe, Korgan ve Mesudiye ilçelerinin  tamamında, Kabadüz ilçesinin Yokuşdibi ve Derinçay, İkizce ilçesinin Özpınar,  Devecik, Yoğunoluk, Kaynartaş, Şenbolluk mahallelerinde, Çaybaşı ilçesinin merkez  hariç tüm mahalleleri ile Akkuş ilçesinde Akkuş Yatılı Bölge Ortaokulu hariç  merkez ve tüm mahallelerde eğitime 6 Ocak Salı günü ara verildiği belirtildi.
 
BİNGÖL

Bingöl'de, kar yağışı nedeniyle kent merkezindeki ilk ve orta dereceli okulların yarın tatil edildiği bildirildi.
 
Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, kentte yoğun kar yağışı nedeniyle il merkezi ile bağlı köylerdeki ilk ve orta dereceli okulların 06 Ocak Salı tatil edildiği belirtildi.
 
Öte yandan, Bingöl'de dün akşam saatlerinde başlayan ve aralıksız devam eden kar yağışı kent merkezi ile yüksek kesimlerde etkili oldu.
 
TUNCELİ

Tunceli merkez ve ilçelerde, bugün sabah saatlerinden itibaren başlayan kar yağışı nedeniyle okullar tatil edilirken, 350 köy yolu da kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapandı.
 
Tunceli ve bağlı ilçelerde bugün sabah saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı nedeniyle okullar tatil edildi. Kar yağışı nedeniyle Nazimiye, Pülümür ve Hozat İlçeleri’nde okullar yarından itibaren 2 gün, Ovacık ve Mazgirt’te 1 gün, il merkezi ve Çemişgezek İlçesi’nde de taşımalı eğitim yapılan okullar 1 gün valilik kararı ile tatil edildi.
 
Ayrıca Tunceli merkez ve ilçelere bağlı 350 köy yolu da kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapandı.
 
BİTLİS

Bitlis'teki olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime iki gün ara verildiği bildirildi.
 
Valilikten yapılan yazılı açıklamada, kent merkezinde etkili olan yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle, il merkezi ile bağlı köylerde okulların salı ve çarşamba günleri tatil edildiği belirtildi.
 
Öğrencilerin herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmaması amacıyla eğitime ara verildiği kaydedilen açıklamada, ilçelerde okulların tatil edilmesi kararının kaymakamlıklar tarafından alınacağı ifade edildi.

BİTLİS'İN TATVAN İLÇESİNDE DE EĞİTİME ARA VERİLDİ

Bitlis Valiliği, yoğun kar yağışı sonucu Bitlis merkezinin ardından Tatvan İlçesinde de ilk orta ve liselerde Salı ve Çarşamba günü eğiteme arala verildiğini bildirdi. Kar yağışının etkisini sürdürdüğü Bitlis merkezdeki kar kalınlığı ise yarım metreyi buldu.
 
KARS / SARIKAMIŞ

Kars'ın Sarıkamış ilçesinde etkili olan kar yağışı dolayısıyla ilçe  merkezi ve tüm köylerdeki okulların bugün öğleden sonra ve yarın tatil edildiği  bildirildi.    Kaymakam Muhammed Gürbüz, kar yağışı  ve tipi nedeniyle ilçe merkezi ile köylerde eğitime bugün öğleden sonra ve yarın  ara verildiğini söyledi. 
Yorumlar (0)
Yeni 2020 Sezonu Tesettür Abiye Modelleri
-1°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Yerli Otomobili Beğendiniz mi?
Yerli Otomobili Beğendiniz mi?
Namaz Vakti 07 Nisan 2020
İmsak 06:25
Güneş 07:51
Öğle 13:07
İkindi 15:49
Akşam 18:13
Yatsı 19:34
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 26 53
2. Başakşehir 26 53
3. Galatasaray 26 50
4. Sivasspor 26 49
5. Beşiktaş 26 44
6. Alanyaspor 26 43
7. Fenerbahçe 26 40
8. Göztepe 26 37
9. Gaziantep FK 26 32
10. Denizlispor 26 31
11. Antalyaspor 26 30
12. Gençlerbirliği 26 28
13. Kasımpaşa 26 26
14. Konyaspor 26 26
15. Malatyaspor 26 25
16. Çaykur Rizespor 26 25
17. Ankaragücü 26 23
18. Kayserispor 26 22
Takımlar O P
1. Hatayspor 28 53
2. Erzurum BB 28 47
3. Bursaspor 28 46
4. Adana Demirspor 28 45
5. Akhisar Bld.Spor 28 45
6. Fatih Karagümrük 28 43
7. Altay 28 43
8. Ümraniye 28 40
9. Giresunspor 27 38
10. Keçiörengücü 28 35
11. Balıkesirspor 28 35
12. Menemen Belediyespor 28 35
13. İstanbulspor 27 33
14. Altınordu 28 31
15. Boluspor 28 25
16. Osmanlıspor 28 24
17. Adanaspor 28 20
18. Eskişehirspor 28 17
Takımlar O P
1. Liverpool 29 82
2. Man City 28 57
3. Leicester City 29 53
4. Chelsea 29 48
5. M. United 29 45
6. Wolverhampton 29 43
7. Sheffield United 28 43
8. Tottenham 29 41
9. Arsenal 28 40
10. Burnley 29 39
11. Crystal Palace 29 39
12. Everton 29 37
13. Newcastle 29 35
14. Southampton 29 34
15. Brighton 29 29
16. West Ham 29 27
17. Watford 29 27
18. Bournemouth 29 27
19. Aston Villa 28 25
20. Norwich City 29 21
Takımlar O P
1. Barcelona 27 58
2. Real Madrid 27 56
3. Sevilla 27 47
4. Real Sociedad 27 46
5. Getafe 27 46
6. Atletico Madrid 27 45
7. Valencia 27 42
8. Villarreal 27 38
9. Granada 27 38
10. Athletic Bilbao 27 37
11. Osasuna 27 34
12. Real Betis 27 33
13. Levante 27 33
14. Deportivo Alaves 27 32
15. Real Valladolid 27 29
16. Eibar 27 27
17. Celta de Vigo 27 26
18. Mallorca 27 25
19. Leganés 27 23
20. Espanyol 27 20
Yeni Sayımız
Günün Karikatürü Tümü