Verimlilik Arttırıcı Proje Başvuru Tarihleri

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığından yayımlanan bir duyuru da Verimlilik Arttırıcı Proje başvuru tarihleri belirtildi.

banner396

Verimlilik Arttırıcı Proje Başvuru Tarihleri

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığından yayımlanan bir duyuru da Verimlilik Arttırıcı Proje başvuru tarihleri belirtildi.

20 Nisan 2016 Çarşamba 21:27
Verimlilik Arttırıcı Proje Başvuru Tarihleri
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığından yayımlanan bir duyuru da Verimlilik Arttırıcı Proje başvuru tarihleri belirtildi. 

Yayımlanan duyuru Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının resmi internet sitesinde duyurular bölümünde 19 Nisan 2016 tarihinde yayımlandı. Yayımlanan duyuraya göre Verimlilik Arttırıcı Proje başvuruları 2 Mayıs 2016 tarihinde başlayacak ve 31 Mayıs 2016 tarihinde sona erecektir.Yayımlanan duyurunun detaylrı şöyle;

5627 sayı ve 18/4/2007 tarihinde yürürlüğe giren “Enerji Verimliliği Kanunu” ve 28097 sayılı, 27/10/2011 tarihli “Enerji Kaynaklarının ve Enerjinin Kullanımında Verimliliğin Artırılmasına Dair Yönetmelik” kapsamında Endüstriyel İşletmelerde Verimlilik Artırıcı Projelerin(VAP) uygulanmasına yönelik yapılan destekler yer almaktadır.

Endüstriyel İşletmelerde; enerji etüt çalışması ile belirlenen önlemlerin uygulanması ve enerji tasarruf potansiyelinin geri kazanılması için hazırlanan Projeler Verimlilik Artırıcı Proje (VAP) olarak ifade edilmektedir.

VAP endüstriyel işletmelerde enerji atıklarının, kayıpların ve verimsizliklerin giderilmesi için gerekli önlemlerin uygulanması amacıyla hazırlanır.

Verimlilik Artırıcı Proje destekleri işletmelerin enerji verimliliğine yönelik olarak işletmelerinde uygulayacakları projelerin desteklenmesini öngörmektedir. Verimlilik Arttırıcı Projelerinin desteklenmesini isteyen endüstriyel işletmeler, Genel Müdürlük tarafından tebliğ olarak yayımlanan usul ve esaslara uygun olarak şirketlere hazırlattıkları projelerini her yıl Ocak ayı içinde Genel Müdürlüğe sunar. Genel Müdürlük, internet sayfası üzerinden ilan etmek suretiyle, başvuru almayabileceği gibi başvuru dönemini erteleyebilir, uzatabilir veya birden fazla dönemde başvuru alabilir.

Verimlilik Arttırıcı Proje Desteklerine Kimler Başvuruda Bulunabilir?
Elektrik üretim faaliyeti gösteren lisans sahibi tüzel kişiler dışındaki yıllık toplam enerji tüketimleri 1000 TEP ve üzeri olan ticaret ve sanayi odası, ticaret odası veya sanayi odasına bağlı olarak faaliyet gösteren ve her türlü mal üretimi yapan işletmeler VAP desteklerinden yararlanmak için başvuruda bulunabilirler.

2016 Yılı Verimlilik Artırıcı Proje (VAP) Başvuruları
Genel Müdürlüğümüz tarafından Verimlilik Artırıcı Proje (VAP) başvurularının 2016 Yılında iki dönem halinde alınmasına karar verilmiştir. 

2016 Yılı 2. dönem Verimlilik Artırıcı Proje (VAP) Başvuruları 02 Mayıs 2016 ile 31 Mayıs 2016 tarihleri arasında alınacaktır. 

Enerji Verimliliği Destekleri Hakkındaki Tebliğ’e göre Verimlilik Arttırıcı Proje (VAP) destek başvuruları için aşağıdaki Kılavuzlar başlığı altındaki formları (Başvuru Formu, Proje Verimlilik Bileşeni Tablosu) doldurulacaktır.

Doldurulan belgelerin; posta yolu ile 2 Mayıs 2016 günü mesai başlangıcından 31 Mayıs 2016 günü mesai bitimine kadar “Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü Eskişehir yolu 7. km No:166 Posta kodu:06520 Çankaya-ANKARA” adresinde bulunan Genel Müdürlüğümüzün evrak kayıtlarına girmiş olması ve ayrıca EnverMevzuat@yegm.gov.tr adresine mail yolu ile iletilmiş olması gerekmektedir. 

Başvuru Kılavuzu İçin Tıklayınız. >>2018 LİSE-ÖNLİSANS KPSS'YE GİRECEK ADAYLAR DİKKAT!!!


Son Güncelleme: 20.04.2016 21:35
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner389

banner394