Şeker-İş Sendikası Özelleştirme İdaresi Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu

Şeker-İş Sendikası, Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş'ye ait 14 fabrikanın satışa çıkarılarak ayrı ayrı özelleştirilmesine yönelik Danıştay'da dava açtı.

Türkiye 21.02.2018, 20:53
281
Şeker-İş Sendikası Özelleştirme İdaresi Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu

Şeker-İş Sendikası Özelleştirme İdaresi Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu

Şeker-İş Sendikası, Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş'ye ait 14 fabrikanın satışa çıkarılarak ayrı ayrı özelleştirilmesine yönelik Danıştay'da dava açtı.  Şeker-İş Sendikası Genel Başkanı isa Gök, Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş'ye ait 25 fabrikanın 14'ünün özelleştirilmesine ilişkin Resmi Gazete'de yayımlanan ilana ilişkin açıklamalarda bulundu.

Gök, "Bor, Çorum, Kırşehir, Yozgat, Erzincan, Erzurum, Ilgın, Kastamonu, Turhal, Afyon, Alpullu, Burdur, Elbistan ve Muş şeker fabrikalarının ayrı ayrı özelleştirilecek. Şeker fabrikası işçileri bu kararı üzüntüyle karşıladı.Bugünkü ilanda fabrikaların tek tek özelleştirileceği belirtiliyor. Strateji planına ne oldu? Hangi amaçla söz konusu fabrikalar için ilana çıkıldı, bunu bilmiyoruz.

Daha da önemlisi burada Özelleştirme Yüksek Kurulunun bir kararının olması lazım. Bu nedenle Özelleştirme İdaresi Başkanlığının söz konusu ilanıyla ilgili Danıştayda dava açtık. Ayrıca, Bilgi Edinme Hakkı Kanunu kapsamında yaptığımız başvurunun yanıtsız bırakılması sebebiyle, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı hakkında suç duyurusunda bulunduk." dedi.

KPSSCAFE - ANKARA

Yorumlar (0)

Yeni Nesil Çözümleri için OmniTicaret!

-1°
kapalı