Şehit Annesine ve Devlete Çirkin Saldırı

Adana'da skandal bir olay yaşandı. Alınan son bilgilere göre şehit annesi Zübeyde Tura, bindiği otobüste şoförün çirkin saldırılarına uğradı. Yaşanan o anlar ise saniye saniye kameralara yansıdı.

Türkiye 13.02.2018, 12:21 13.02.2018, 13:31
4020
Şehit Annesine ve Devlete Çirkin Saldırı

Önceki gün gelen şehidin maaşına haciz haberinden sonra bir skandal da Adana'da yaşandı.

Hal kotobüsüne binen ve ücretsiz kart basan şehit annesi, otobüs sürücüsü tarafından hakarete uğradı Şehit annesi Zübeyde Tura, "Sürekli sürücüler tarafından böyle davranışlarla karşılaşıyoruz, olaydan sonra rahatsızlandım. Bizi 2 liraya değişiyorlar" ifadelerini kullandı.

Adana'nın merkez Sarıçam ilçesine bağlı Mehmet Akif Ersoy Mahallesi'nde meydana gelen olayda, 1993 yılında Elazığ-Bingöl karayolunda bölücü terör örgütünün kurduğu pusu sonucunda şehit olan 33 askerden biri olan Jandarma Komando 20 yaşındaki Er Mehmet Tura'nın annesi Zübeyde Tura, torunu ile birlikte Kozan Yolu'ndan Burak Mezarlığına gitmek üzere halk otobüsüne bindi. Şehit annesi Tura torunu için kartı okuttuktan sonra kendisinin de şehit annesi olduğunu söyledi. Sürücü Eren G. ise şehit annesinin bastığı karttan iki kişi parası aldı. Şehit annesi buna itiraz ederek, "Neden benden para alıyorsun sen askerliğini yaptın mı ben bu vatana şehit verdim, onun için benden para alamazsın" dedi. Buna rağmen sürücü, "Biz vergimizi veriyoruz, devletin Allah belasını versin" dedi.

Bu sırada halk otobüsünde bulunan vatandaşlar da şoför Tura'nın şehit annesi olduğunu öğrenince tepki gösterdi. Bu anlar saniye saniye güvenlik kameralarına yansıdı. Bu olayın haber yapılaması üzerine sürücü gözaltına alındı.

Adana Emniyet Müdürülüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri bir taraftan da şehit annesini aramaya başladı. Kimliği tespit edilen annenin olaydan sonra hastaneye gittiği öğrenilerek, hastanede tedavisi yaptırılıp ifadesi alınmak üzere emniyete getirildi.

2 LİRAYA..

Şehit annesi Tura, sürekli halk otobüsüne bindiklerinde şehit annesi olduklarını söylediklerinde bu davranışla karşı karşıya kaldıklarını belirterek, "Bu durum ilk değil. Sürekli bize böyle davranıyorlar. O gün de torunla birlikte dolmuşa bindim. Kartı gösterdim bizden iki tane yolcu parası aldı. Ben şehit annesi olduğumu söyledim bana hakaret etti. Parayı ısrarla istedi. Ben tepki gösterdim ama sinirlenince tansiyonum yükseldi rahatsızlandım. Dolmuşta bulunan vatandaşlar da tepki gösterdi. Ben bu vatana bir şehit verdim. Bunlar bizi 2 liraya değişiyorlar. Bana 'devlet size çok şey veriyor' diyor. Tamam ama bu da bize verilmiş bir hak. Allah devletimize zeval vermesin. Devletimiz bize çok iyi bakıyor. Bu tür davranışlar bizi çok üzüyor" dedi.

YAŞANAN SKANDALIN VİDEOSUNA GİTMEK İÇİN TIKLAYIN

EMNİYET MÜDÜRÜ ŞEHİT ANNESİNİN ELİNİ ÖPTÜ

Bu arada, Adana Emniyet Müdürü Selami Yıldız da Tura'nın yanına gelip şehit annesinin elini öptü. Yıldız, vatanı için hiç düşünmeden canını veren şehit yakınlarına yapılan bu davranışa çok üzüldüklerini belirterek, "Şehit annesi şehidin bize emaneti. Biz her zaman onların yanında olacağız. Bu olaydan sonra da sürücü gözaltına alındı. Gerekli işlemler yapılıyor" diye konuştu.

Şehit annesi ifadesi alınmak üzere savcılığa götürüldü. Zanlının sorgusuna ise emniyette devam ediliyor.

Kpsscafe.com.tr  | Ankara

Yorumlar (1)
Omer 2 yıl önce
Yakacaksin bunun gibi soforleri baska çözümü yok

Yeni Nesil Çözümleri için OmniTicaret!

-1°
kapalı