Orman Kanunun Bazı Uygulama Maddelerinde Değişiklik Yapıldı

Resmi Gazete' de ilgili kanunda değişiklik yapacak yönetmelik yayımlandı.

Orman Kanunun Bazı Uygulama Maddelerinde Değişiklik Yapıldı

Resmi Gazete' de ilgili kanunda değişiklik yapacak yönetmelik yayımlandı.

18 Mayıs 2016 Çarşamba 09:13
Orman Kanunun Bazı Uygulama Maddelerinde Değişiklik Yapıldı
Orman Kanunun Bazı Uygulama Maddelerinde Değişiklik Yapıldı

18.05.2016 tarihli ve 29716 sayılı Resmi Gazete kapsamında, Orman Kanunu' nun bazı uygulama maddelerine değişiklik yapacak yönetmelik yayımlandı. Yayımlanan yönetmelik Orman Kanununun 17/3 ve 18 inci Maddelerinin Uygulama Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik başlığıyla kamuoyuna duyuruldu. İlgili değişikliği uygulayacak yönetmelik kapsamında, tüm detaylara ve bilgilere haberimiz aracılığıyla erişim sağlayabilirsiniz.

Orman ve Su İşleri Bakanlığından:

ORMAN KANUNUNUN 17/3 VE 18 İNCİ MADDELERİNİN UYGULAMA YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1 – 18/4/2014 tarihli ve 28976 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Orman Kanununun 17/3 ve 18 inci Maddelerinin Uygulama Yönetmeliğinin 15 inci maddesinin birinci fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.


“(1) Uygun görülen taleplere yirmi dört aya kadar ön izin verilebilir. Ön izin sahibinin ön izin süresi son günü mesai bitimine kadar bölge müdürlüğüne süre uzatımı talebinde bulunması ve mevcut taahhüt senedi hükümlerini kabul ettiğine dair ek taahhüt senedi vermesi halinde, ön izin süresinin bitim tarihinden itibaren on iki ay süreyle ön izin ve sorumlulukları devam eder. Ön izin süresi nükleer tesis izinlerinde toplam altmış ay, diğerlerinde ise toplam otuz altı aydır.
Ancak, nükleer tesis izinlerinde mevcut ön izin süresinin yetmemesi ve talep edilmesi halinde Bakanlıkça uygun görülecek süre kadar ön izin uzatılabilir.”


MADDE 2 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.


MADDE 3 – Bu Yönetmelik hükümlerini Orman ve Su İşleri Bakanı yürütür.

Yukarıda yayımlanan yönetmelik kapsamındaki tüm hükümler Orman ve Su İşleri Bakanı tarafından yürütülecek olup, ilgili yönetmelik yayımlandığı tarih itibariyle yürürlükte bulunmaktadır.
Son Güncelleme: 18.05.2016 09:19
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.