Naci Ağbal'dan 1 Milyondan Fazla Kişiyi İlgilendiren Açıklama 'Yılbaşından Önce Bitecek'

Türkiye 20.12.2017, 21:26 20.12.2017, 21:56
4575
Naci Ağbal'dan 1 Milyondan Fazla Kişiyi İlgilendiren Açıklama 'Yılbaşından Önce Bitecek'

Maliye Bakanı Naci Ağbal'dan 1 Milyondan Fazla Kişiyi İlgilendiren Açıklama 'Yılbaşından Önce Olacak'

 Maliye Bakanı Naci Ağbal, TBMM'de devam eden 2018 Maliye Bakanlığı bütçe görüşmeleri sırasında 1 milyonun üzerindeki işçiyi doğrudan ilgilendiren taşeron düzenlemesine ilişkin konuştu. Düzenlemenin 2018 yılından önce hayata geçeceğini söyleyen Ağbal, taşeron işçi sayısının 1 milyonun üzerinde olduğunu söyledi.

Bakan Ağbal, "İnşallah bütün taşeron yanında çalışan vatandaşlarımıza bekledikleri, bir an önce hayata geçmesini istedikleri düzenlemeyi yıl başından önce hayata geçireceğiz." dedi. 

Maliye Bakanı an itibariyle taşeron olarak çalışan kişilerin sayısının 1 milyonun üzerinde olduğunu belirterek, "Şu anda yaklaşık bir milyonun üzerindeki personel çalıştırmasına dayalı hizmet alkımı ihalesi çerçevesinde çalışan insanlarımız var. Bu düzenlemenin yılbaşından önce çıkmasını istiyorlar. Şu anda taşerondan kamuya geçişle ilgili Çalışma Bakanımızla birlikte iki Bakanlık yoğun bir şekilde çalışıyor. Hemen hemen çalışmalar teknik olarak tamamlandı. Ana parametrelerle ilgili kararlar oluşturuldu. İnşallah bütün taşeron yanında çalışan vatandaşlarımıza bekledikleri, bir an önce hayata geçmesini istedikleri düzenlemeyi yılbaşından önce hayata geçireceğiz" dedi.

KPSSCAFE.COM.TR - ANKARA

Yorumlar (3)
Bilal 2 yıl önce
TYP ler ne olacak sayın bakanım okullarda Görev e başlayan güvenlikçiler ne olacak
Aylin 2 yıl önce
7 yil güvenlik olarak kamuda calisiyorum ama bölümüm sosyal hizmetler.kendi alanimiza gecis yapmak istiyoruz
6 yıldır fahri hoca 2 yıl önce
Ya yıllardır her eğitim/öğretim döneminde kpss/ dhbt/ mülakatlar yenileyip ve üç kuruş ile 8 günlük sigorta ile Başbakanlığa bağlı en ücra köylere görevlendirilip çalıştırılan ünivetsite mezunu ve hafız olan fahri ve vekil hocaların hayatlarını ve geleceklerinini ailelerini önemsiz gördüğünüz DİB'lığının üvey muamelesi gören yetim hocalarının durumunu kim izah edebilecek.

Yeni Nesil Çözümleri için OmniTicaret!

-1°
kapalı