MSB Astsubay Alımı Kesin Kayıt Sonuç Duyurusu Yayımlandı

Milli Savunma Bakanlığı tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamada muvazzaf astsubay alımı kesin kayıt duyurusu yayımlandı.

MSB Astsubay Alımı Kesin Kayıt Sonuç Duyurusu Yayımlandı

Milli Savunma Bakanlığı tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamada muvazzaf astsubay alımı kesin kayıt duyurusu yayımlandı.

24 Şubat 2018 Cumartesi 12:52
MSB Astsubay Alımı Kesin Kayıt Sonuç Duyurusu Yayımlandı

Milli Savunma Bakanlığından bir son dakika açıklaması geldi.

MSB resmi sayfası üzerinden yapılan son dakika açıklamasında Türk Silahlı Kuvvetleri Dış Kaynaktan Muvazzaf Astsubay Temini Kapsamında Kesin Kayıt İle İlgili Sonuç yayımlandı.

MSB'den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

1.Türk Silahlı Kuvvetlerine Dış Kaynaktan Muvazzaf Astsubay Alımı seçim aşamaları tamamlanmıştır. Seçim aşamaları sonrasında yapılan değerlendirme sonucunda ASİL olarak sıralamaya giren adayların 26 Şubat – 07 Mart 2018 (hafta sonu hariç) tarihlerinde 08:30-16:30 saatleri arasında ilanın 6’ncı maddesinde belirtilen yerlerde kayıtları yapılacaktır. Bir aday birden fazla Kuvvet K.lığının asil veya yedek listelerinde bulunabilecektir. Asil olarak ilan edilen adaylar, öncelikli olarak tercih ettiği Kuvvet Kayıt Merkezine giderek kaydını yaptıracak, kaydını yaptıran adayların diğer Kuvvet K.lıklarındaki adaylıkları sonlandırılmış olacak, bir Kuvvet Komutanlığına kaydını yaptıran aday daha sonra diğer Kuvvet Komutanlığına geçiş yapamayacaktır. 07 Mart 2018 (dahil) tarihine kadar kayıt işlemi yaptırmayan asil adayların adaylıkları sonlandırılacak, her ne sebeple olursa olsun ilave kayıt süresi verilmeyecek, adayın diğer kuvvet komutanlığındaki yedeklik durumu ise devam edecektir.

2. Türk Silahlı Kuvvetleri Dış Kaynaktan Muvazzaf Astsubay Alımı için YEDEK olarak sıralamaya giren adaylar için ilk çağrı 09 Mart 2017 tarihinde yapılacak ve bu adayların kayıt işlemleri 12 – 16 Mart 2018 tarihlerinde 08:30-16:30 saatleri arasında ilanın 6’ncı maddesinde belirtilen yerlerde yapılacaktır. Bir aday birden fazla yedek listesinde bulunabilecek, önce hangi sınıftan sıra gelirse o sınıf için çağrı yapılacaktır. 17 Mart 2018 tarihinden itibaren eksik kalan kontenjanlar için ayrıca bir ilan yapılmayacak, Kuvvet K.lıkları kayıt merkezlerince kontenjanlar doldurulana kadar sırası gelen aday telefon ile aranarak kayıt için davet edilecektir. Bu nedenle adaylarımızın, sistemde kayıtlı bulunan telefonlarını kayıt faaliyetleri boyunca açık bulundurmaları önem arz etmektedir. Aranıldığında bu telefonlarda bulunmamanız hak kaybına uğramanıza neden olacaktır. Size yapılan tebligattan sonra 3 iş günü içerisinde kayıt işleminizi yaptırmamanız halinde yedeklikten  kayıt hakkınız iptal edilecektir. Tarafınıza kayıt için çağrı yapılması durumunda ilanın 6’ncı maddesinde yapmanız gereken hususlar hakkında bilgi verilmiştir. Kontenjana giremeyen yedek adaylara ayrıca çağrı yapılmayacaktır.

3. Herhangi bir Kuvvet K.lığına asil veya yedek listeden kayıt yaptıran adayın diğer Kuvvet K.lıklarındaki adaylığı sonlandırılacaktır.

4. Türk Silahlı Kuvvetlerine dış kaynaktan muvazzaf astsubay kontenjanlarının %20’si lisans mezunlarından, %80’i ön lisans mezunlarından karşılanacaktır. Bu nedenle yedek aday listeleri lisans ve ön lisans mezunları için ayrı ayrı yapılmıştır. Yedek aday çağrıları; asil listeden kayıt yaptırmayan lisans mezunları için lisans mezunu yedek adaylardan, asil listeden kayıt yaptırmayan ön lisans mezunları için ise ön lisans mezunu yedek adaylardan yapılacaktır.

5. Tüm adayların güvenlik soruşturma ve arşiv araştırmaları devam etmektedir.

6. Kayıt için izlenecek yol:

a.         Kara Kuvvetleri Komutanlığı için;

Seçim Aşamalarını başarı ile tamamlayıp ASİL olarak sıralamaya girmiş bulunanlar,  
26 Şubat – 07 Mart 2018 (hafta sonu hariç)  tarihleri ve 08.30-16.30 saatleri arasında Kara Astsubay Meslek Yüksekokulu Komutanlığı/Balıkesir’e şahsen başvuracaklardır. Kayıt başvurusunda bulunan adayların izlemesi gereken yol/işlemler müteakip maddelerde açıklanmıştır.

(1)       Kesin kayıt için istenen belgeler;

(a)       Noter onaylı Taahhütname (Onaysız belge kabul edilmeyecek, katılış sonrasında noter onayı için birlik dışına çıkılmasına müsaade edilmeyecektir. Taahhütname örneğine ulaşmak için TIKLAYINIZ.)

(b)       Mezun olunan ön lisans/lisans diploma/geçici mezuniyet belgesinin iki adet noter onaylı sureti.

(c)       Mezun olunan ön lisans/lisans transkript (not bildirim cetveli) fotokopisi.

(ç)       Nüfus cüzdanı aslı ve 4 adet A5 boyutunda fotokopisi.

(d)       Yaş düzeltmesi olanlar için nüfus kayıt örneği.

(e)       Askerlik hizmeti yapanlar için onaylı terhis veya geçici hizmet belgesi.

(f)        Adaylar gelmeden önce bağlı bulundukları askerlik şubelerine K.K.K.lığı Temel Askerlik ve Astsubaylık Anlayışı Kazandırma sınavını kazandıklarının bilgisini verecek ve gerekli işlemleri yaptıracaklardır.

 (2)       Kayıt işlemleri için istenen belgeler, mavi plastik telli dosya içerisinde ve yukarıda belirtilen sıraya göre hazırlanarak getirilecektir (Belgeler delinmeyecek her bir belge şeffaf dosyalara konularak mavi plastik telli dosyaya yerleştirilecektir).

(3)       Kursiyer adaylarının kayıt ve katılış işlemleri;

(a)       26 Şubat – 07 Mart 2018 tarihleri arasında Kara Astsubay Meslek Yüksekokulu Komutanlığı/Balıkesir’de sadece asil adayların kayıt işlemleri yapılacaktır. Kayıt işlemlerinin tamamlanmasının ardından adaylar okulu terk edeceklerdir. Katılış işlemlerine kadar hiçbir sebeple adayların okulda kalmasına müsaade edilmeyecektir. Asil adayların katılış işlemleri 08 – 11 Mart 2018 tarihleri arasında yapılacaktır. Katılışlara ilişkin detaylı bilgi Kara Astsubay Meslek Yüksekokulu tarafından kayıt işlemleri sırasında adaylara verilecektir.

(b)       Yedek adayların kayıt işlemleri 12 Mart 2018 tarihi itibariyle başlayacak olup, kaydını yaptıran yedek adayların aynı gün okula katılışları yapılacaktır. Bu nedenle kayda gelen yedek adayların aşağıda belirtilen malzemeleri yanlarında getirmeleri önem arz etmektedir.

(c)       Adayların kesin kayıt işlemine gelirken belgelerin tam olması gerekmektedir. Eksik belge ile kayıt işlemi yapılmayacaktır. Hak kaybının önlenmesi açısından bu husus büyük önem taşımaktadır.

(ç)       Yemin törenine kadar katılış yapan adaylara birlik dışına çıkılmak suretiyle izin verilmeyecektir. Adaylar varsa resmi işlemlerini (banka, noter, hastane vb.) gelmeden tamamlayacaklardır. Bu nedenlerle yapılan izin talepleri kabul edilmeyecektir. Bu nedenle aşağıda belirtilen belge ve kişisel malzemeleri yanınızda getiriniz:

Kişisel malzemeler (pijama takımı, beyaz/desensiz yüz havlusu,  mavi/desensiz banyo havlusu, cep feneri, termal siyah içlik,  yara bandı, düdük, tarak, mendil, ankesörlü telefon kartı, kol saati, tıraş malzemeleri, diş macunu, şampuan, sabun, sabun kutusu, tırnak makası,  pamuk, kolonya, pudra, pişik kremi, kulak çöpü, çengelli iğne vb.),  

Herhangi bir kredi kartı ya da bankamatik kartı (nakit para okuldaki tesislerde kullanılmamaktadır),  

Yeteri kadar siyah/desensiz çorap ve spor için beyaz havlu çorap, 

Yeteri kadar beyaz atlet ve iç çamaşırı,  

4 adet çamaşır yıkama filesi,  

Siyah renkli kurşun kalem, silgi, mavi tükenmez kalem ve mavi renkli pilot kalem,

İğne- iplik seti,

Ayakkabı parlatıcısı ve boyası,

Altı adet siyah düz renkli, reklam içermeyen elbise kılıfı (5 küçük, 1 pardösü boyu büyük),  

Küçük not defteri, A5 boyutunda siyah ajanda ve A5 boyutunda yüz yapraklı defter,

Koşu yapmaya elverişli spor ayakkabısı,

Mevsime uygun sivil kıyafet,

SİYAH RENKLİ kumaş tıraş çantası (diğer renklere müsaade edilmeyecektir).

(d)       Kursa katılacak astsubay adaylarından açık öğretim sınavı olanlar, sınav giriş yerini Balıkesir/  Altıeylül veya Karesi ilçesi olarak güncelleyecektir. Balıkesir ili dışında sınava girmek için izin verilmeyecektir.

(e)       Astsubay adayları eğitim süresince söz, nişan, resmi nikâh ve düğün planlamayacaklardır. 

(f)        Eğitim süresince kendisi veya yakınları için bu tür mazeretler için izin talebinde bulunulmayacaktır.  

(g)       Okula katılış yapmadan önce saç ve sakal tıraşı olunacaktır.  

(ğ)       ASTTASAK Eğitimine katılmaya hak kazanan uzman erbaşlar, birliklerinden ayrılmadan eğitim elbisesi ve bot ihtiyaçlarını karşılayacaklar ve eğitime standart kıyafetle katılacaklardır.                               

(h)       Astsubay adayları okula katılış yaparken aşağıda belirtilen eşya ve/veya malzemeyi yanında getirmeyecektir:  

Motorlu araçlar ve bisiklet,

Bıçak, çakı vb. delici ve kesici aletler,

Sivil tip bot,

Akıllı telefon (Fotoğraf, video ve ses kayıt özelliği bulunmayan ve sadece ASKERCELL hatlı olan telefonlar müsaade edilen zamanlarda kullanılabilmektedir.),

Kamera, masaüstü/dizüstü/tablet bilgisayar, fotoğraf makinesi, herhangi bir veri depolama aygıtı (USB, mikrokart vb.),

Yüzük, küpe, bileklik vb. aksesuarlar.

Başvuru Adresi               : Kara Astsubay Meslek Yüksekokulu Komutanlığı

                                             Çayırhisar Mevki Altıeylül-BALIKESİR

Telefon No                        : 0 266 221 23 50

b.         Deniz Kuvvetleri Komutanlığı için;

Seçim Aşamalarını başarı ile tamamlayıp ASİL olarak sıralamaya girmiş bulunanlar 26 Şubat – 07 Mart 2018 (hafta sonu hariç)  tarihleri 08:30-16:30 saatleri arasında Deniz Eğitim ve Öğretim Komutanlığına (Beylerbeyi/İSTANBUL) şahsen başvuracaklardır. Bu adaylar için bundan sonra izlenmesi gereken yol/işlemler aşağıdaki açıklamalar doğrultusunda yapılacaktır.

(1)       Kesin kayıt için istenen belgeler;

(a)       Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi,

(b)       6 adet vesikalık fotoğraf,

(c)       İkametgah ilmühaberi (e-devlet sisteminden alınmış olabilir),

(ç)       Adli Sicil Raporu (e-devlet sisteminden alınmış olabilir),

(ç)       Terhis Belgesi veya Askerlik Durumu Gösterir Belge (e-devlet sisteminden alınmış olabilir),

(d)       Mezuniyet Belgesi (e-devlet sisteminden alınmış olabilir),

(e)       Varsa Lisansüstü Eğitim Belgesi  (e-devlet sisteminden alınmış olabilir),

(f)        Transkript fotokopisi,

(g)       Varsa Yabancı Dil Sonuç Raporu,

(ğ)       Varsa Şehit/Gazi Yakını Olduğunu Gösterir Belge.

(2)       Kayıt işlemleri için istenen yukarıdaki belgeler mavi plastik telli dosya içerisinde ve yukarıda belirtilen sıraya göre hazırlanarak getirilecektir. (Belgeler delinmeyecek her biri şeffaf dosyalara konularak mavi plastik telli dosyaya yerleştirilecektir).

(3)       Adaylar beyanlarına istinaden kılavuzda belirtilen kaynak okul bilgilerine göre sınıflandırılmış olup, kayıt esasında kabul olduğunuz branşa uygun olmayan bir bölümden mezun olduğunuz tespit edilmesi durumunda Dz.K.K.lığındaki adaylık işleminiz asil olsanız dahi sona erecektir. Bu nedenle kayıta gelmeden önce mezun olduğunuz bölümün kabul olduğunuz branşın kaynak okul bilgilerini karşılayıp/karşılamadığını tekrar kontrol ediniz.

(4)       Asil adayların kayıt ve katılış işlemleri;

(a)       Kayıt işlemlerinin tamamlanmasının ardından adaylar kayıt merkezini terk edeceklerdir. Katılış işlemlerine kadar hiçbir sebeple adayların kayıt merkezinde kalmasına müsaade edilmeyecektir.

(b)       Adayların eğitim için katılış işlemleri, 11 Mart 2018 saat 17.00’a kadar kayıt esnasında bildirilecek okullara yapılacaktır. Hatalı katılışlarda tüm sorumluluk adaylara ait olacaktır. Adayların katılış sırasında yanlarında getirmeleri gereken malzemeler kayıt sırasında kendilerine bildirilecektir.

(c)       Adayların 11 Mart 2018 saat 17.00’a kadar kendilerine tebliğ edilen okula katılış yapması gerekmektedir. Resmi bir mazeret olmaksızın 24 saat içerisinde katılış yapmayan adayların başvuruları sonlandırılacak ve yerine yedek adaylar çağrılacaktır.

(5)       Yedek adayların kayıt ve katılış işlemlerine ilişkin bilgiler 09 Mart 2018 tarihinde yapılacak yedek aday ilanında duyurulacaktır.

Başvuru Adresi                    : Deniz Eğitim ve Öğretim Komutanlığı

                                                 Beylerbeyi - İSTANBUL

Telefon No                            : 0 216 310 72 27 ( Dâhili 3320-3321-3322)

c.         Hava Kuvvetleri Komutanlığı için;

Seçim aşamalarını başarı ile tamamlayıp ASİL olarak sıralamaya girmiş bulunanlar,  26 Şubat – 07 Mart 2018 (hafta sonu hariç)  tarihleri ve 08.30-16.30 saatleri arasında Hava Teknik Okullar Komutanlığına (Gaziemir/İzmir) şahsen başvuracaklardır. Kayıt başvurusunda bulunan adayların izlemesi gereken yol/işlemler müteakip maddelerde açıklanmıştır.

(1)       Ön kayıt için istenen belgeler;

(a)       Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi,

(b)       6 adet biyometrik fotoğraf 50mm-60 mm beyaz fonda desensiz (arkasına isim ve TC numarası yazılmış şekilde),

(c)       İkametgâh ilmühaberi (e-devlet sisteminden alınmış olabilir),

(ç)       Adli Sicil Raporu (e-devlet sisteminden alınmış olabilir),

(d)       Terhis Belgesi veya Askerlik Durumu Gösterir Belge (e-devlet sisteminden alınmış olabilir),

(e)       Lisans/Önlisans Mezuniyet Belgesinin aslı ve fotokopisi (e-devlet sisteminden alınmış olabilir),

(f)        Varsa Lisansüstü Eğitim Belgesinin aslı ve fotokopisi (e-devlet sisteminden alınmış olabilir),

(g)       Transkript belgesinin fotokopisi,

(ğ)       Varsa Yabancı Dil Sonuç Raporu (e-devlet sisteminden alınmış olabilir),

(h)       Varsa Şehit/Gazi Yakını Olduğunu Gösterir Belge,

(ı)         Vukuatlı nüfus kayıt örneği aslı (e-devlet sisteminden alınmış olabilir).

(2)       Kayıt işlemleri için istenen belgeler, mavi plastik telli dosya içerisinde ve yukarıda belirtilen sıraya göre hazırlanarak getirilecektir (Belgeler delinmeyecek her bir belge şeffaf dosyalara konularak mavi plastik telli dosyaya yerleştirilecektir).

(3)       Adayların kayıt işlemine gelirken belgelerinin tam olması gerekmektedir. Eksik belge ile kayıt işlemi yapılmayacaktır. Hak kaybının önlenmesi açısından bu husus büyük önem taşımaktadır.

(4)       Asil adayların kayıt ve katılış işlemleri;

(a)       26 Şubat – 07 Mart 2018 (hafta sonu hariç)  tarihleri ve 08.30-16.30 saatleri arasında Hava Teknik Okullar Komutanlığında (Gaziemir/İzmir) kayıt işlemlerinin tamamlanmasının ardından adaylar kayıt merkezini terk edeceklerdir. Eğitim katılış işlemlerine kadar hiçbir sebeple adayların kayıt merkezinde kalmasına müsaade edilmeyecektir.

(b)       Adayların eğitim için katılış tarihi Hv.K.K.lığınca bilahare bildirilecektir. Hatalı katılışlarda tüm sorumluluk adaylara ait olacaktır.

(5)       Yedek adayların kayıt ve katılış işlemlerine ilişkin bilgiler 09 Mart 2018 tarihinde yapılacak yedek aday ilanında duyurulacaktır.

(6)       Adayların kesin katılış faaliyeti esnasında yanlarında getirmesi gereken malzemeler Hava Teknik Okullar Komutanlığınca (Gaziemir/İzmir) bildirilecektir.

ÖN KAYIT İŞLEMİNİ VERİLEN SÜRE İÇİNDE GERÇEKLEŞTİRMEYEN ADAYLARIN KENDİ İSTEĞİ İLE ADAYLIKTAN VAZGEÇTİĞİ KABUL EDİLECEĞİNDEN İNTİBAK AŞAMASINA DAVET EDİLMEYECEKLERDİR VE ADAYLIKLARI SONLANDIRILACAKTIR.

Başvuru Adresi                    : Hava Teknik Okullar Komutanlığı

                                                 Gaziemir - İZMİR

Telefon No                             : 0 232 251 16 00

ç.         Özel Kuvvetler Komutanlığı için;

Seçim aşamalarını başarı ile tamamlayıp ASİL olarak sıralamaya girmiş bulunanlar,  
26 Şubat – 07 Mart 2018 (Hafta Sonu Hariç) tarihleri ve 08.30-16.30 saatleri arasında MSB Personel Temin Dairesi Başkanlığına (Cebeci/Ankara) şahsen başvuracaklardır. Kayıt başvurusunda bulunan adayların izlemesi gereken yol/işlemler müteakip maddelerde açıklanmıştır.

(1)       Kesin kayıt için istenen belgeler;

                                    (a)       Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi,

                                    (b)       6 adet biyometrik fotoğraf 50 mm-60 mm beyaz fonda desensiz (arkasına isim ve TC numarası yazılmış şekilde),

                                    (c)       İkametgâh ilmühaberi (e-devlet sisteminden alınmış olabilir),

                                    (ç)       Adaya ait vukuatlı nüfus kaydı (aile bilgilerini içerir şekilde, e-devlet sisteminden alınmış olabilir),

                                    (d)       Adli Sicil Raporu (e-devlet sisteminden alınmış olabilir),

                                    (e)       Terhis Belgesi veya Askerlik Durumu Gösterir Belge (e-devlet sisteminden alınmış olabilir),

                                    (f)        Lisans/Önlisans Mezuniyet Belgesinin aslı ve fotokopisi (e-devlet sisteminden alınmış olabilir),

                                    (g)       Varsa Lisansüstü Eğitim Belgesinin aslı ve fotokopisi (e-devlet sisteminden alınmış olabilir),

                                    (ğ)       Transkript belgesinin fotokopisi,

                                    (h)       Varsa Yabancı Dil Sonuç Raporu (e-devlet sisteminden alınmış olabilir),

                                    (ı)         Varsa Şehit/Gazi Yakını Olduğunu Gösterir Belge,

                                   

                                    (i)         Sıralamalı olarak Kuvvet Komutanlığı tercih dilekçesi. (Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerinin üçü de muhakkak dilekçede sıralanacaktır.)

                        (2)       Kayıt işlemleri için istenen belgeler, mavi plastik telli dosya içerisinde ve yukarıda belirtilen sıraya göre hazırlanarak getirilecektir (Belgeler delinmeyecek her bir belge şeffaf dosyalara konularak mavi plastik telli dosyaya yerleştirilecektir).

                       

                        (3)       Kursiyer adaylarının kayıt ve katılış işlemleri;

                                    (a)       26 Şubat – 07 Mart 2018 tarihleri arasında MSB Personel Temin Dairesi Başkanlığında sadece kayıt işlemleri yapılacaktır. Kayıt işlemlerinin tamamlanmasının ardından adaylar Personel Temin Dairesi Başkanlığını terk edeceklerdir. Katılış işlemlerine kadar hiçbir sebeple adayların Personel Temin Dairesi Başkanlığında kalmasına müsaade edilmeyecektir.

                                    (b)       Adayların kesin kayıt işlemine gelirken belgelerinin tam olması gerekmektedir. Eksik belge ile kayıt işlemi yapılmayacaktır. Hak kaybının önlenmesi açısından bu husus büyük önem taşımaktadır.

                                    (c)       Adayların katılış yapacakları okul daha sonra Genel Ağ (internet) üzerinden ilgililere duyurulacaktır.

                                    (ç)       Genel Ağdan (internetten) tebliğ edilen okula resmi bir mazeret olmaksızın 24 saat içerisinde katılış yapmayan adayların başvuruları sonlandırılacak ve yerine yedek adaylar çağrılacaktır.

                                    (d)       Katılış faaliyeti esnasında adayların yanlarında getirmesi gereken malzemeler daha sonra bildirilecektir.

SINAV SONUCUNUZU ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ

KPSSCFE.COM.TR  | ANKARA

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.