Gelecekte En Çok Para Kazandıracak Meslekler Hangileri?

Geleceğin meslekleri olarak adlandırılan meslekler belli oldu. Peki geleceğin meslekleri hangileri?

Gelecekte En Çok Para Kazandıracak Meslekler Hangileri?

Geleceğin meslekleri olarak adlandırılan meslekler belli oldu. Peki geleceğin meslekleri hangileri?

29 Ekim 2015 Perşembe 22:17
Gelecekte En Çok Para Kazandıracak Meslekler Hangileri?
 Geleceğin meslekleri neler diye birçok arama yapılsa da insanların karşılarına çıkanlar daima aynı bilgiler olmaktadır. Özellikle 2015 yılında birçok kişinin araştırdığı geleceğin meslekleri başlığı internet üzerinde hep aynı şeyleri karşımıza çıkartıyor. Bilişim, Eğlence, Sağlık ve Eğitim üzerine bilgi veren makalelerin aksine bu makalemizde çok daha farklı bilgiler vereceğiz. Üstelik vereceğimiz bilgileri 2040 2070 gibi yıllara doğru değil daha yakın tarihler için geçerli olacaktır.
SOSYAL MEDYA DANIŞMANLIĞI

Hayatımızın bir parçası haline gelen sosyal medya sadece eğlence amaçlı değil aynı zamanda para kazanma amaçlı da kullanılmaktadır. Bugün sosyal mühendislik dediğimiz olay aslında bir nevi sosyal medyayı iyi okumak ve doğru bir şekilde yorumlamaktır. Sosyal medya üzerinden para kazanan birçok kişinin olduğunu ve şuanda bir ev geçindirebilecek kadar çok para kazanılabildiğini rahatlıkla belirtebiliriz.

Sosyal medya danışmanlığının özelliği ise sosyal medyayı biri şekilde okumak, yorumlamak ve sosyal medya üzerinde büyümek isteyenlere destek vermektir. Sizlerde kendinizi bu alanda geliştirebilir ve firmalara rehberlik yapabilirsiniz. Firmaların sosyal medya hesaplarına daha fazla takipçi veya abone çekmek, paylaşımları artırmak veya başka tarzda destekler verebilirsiniz. 


BİLİŞİM

Bilişim sektörü aslında baş başına hızlı bir sektördür. Milyonlarca insanın her gün içli dışlı olduğu bilişim sektöründen ekmek yemek ise oldukça kolaydır. Sadece bilinen bazı küçük bilgilerle bile para kazanmanın oldukça kolay olduğu bilişim sektöründe gelecek görüldüğü için birçok kişi bu konu üzerine ya şirket kuruyor ya da şirket kurmadan freelancer olarak çalışmalarını yürütüyor. Her ikisi de para kazandırmakta ve her ikisi de geleceğe bir yatırım anlamına gelmektedir.

Bilişim sektörünün en başta katkısı sizlere pek fazla olmayacaktır ancak; zaman geçtikçe ve kendinize kattıklarınızı artırdıkça çok daha fazla para kazanmanızda mümkün olacaktır. Kendinize ait kuracağınız basit bir şahıs şirketi ile belki işlerinizi daha da ileriye taşıyabilirsiniz. Bilişim pazarının çok geniş olduğunu düşünecek olursak, buradaki pastadan herkes bir dilim alabilir. 

EĞİTİM 

Eğitim sektörü asla bitmeyecek bir sektör olmakla birlikte her zaman para kazandıran ve aslan bitmeyecek bir sektör olarak karşımıza gelmektedir. Özellikle Türkiye’de eğitim sektörünün çok gelişmediğini ve bu sektörde ciddi eksikliklerin olduğunu düşünecek olursak, eğitim sektörü uzun yıllar boyunca devam edecektir. Elbette sektör 2050 – 2060’lı yıllarda geçerliliğini yitirecektir ancak; daha önümüzdeki 50 yıla yakın bir süreçte Türkiye’de eğitimin teknoloji iler verilmesi pek mümkün olmayacaktır.

EĞLENCE

Eğlence sektörü asla bitmeyecek olmakla birlikte ilerleyen zamanlarda en çok tercih edilen bir sektör haline gelecektir. Günümüzde bile insanlar eğlence sektörüne çok ciddi paralar harcarken ilerleyen yıllarda bu harcamalar daha da artacaktır. Teknolojinin ilerlemesi insanların farklı zorluklarla karşılaşması ve dünyanın büyümesi maalesef insanları psikolojik olarak etkilemektedir. Bu tip durumlarda da insanlar her zaman kendilerini eğlenceye vermektedirler. 

Eğlence sektörünün her yıl ve hatta her gün gelişmesi ve yeni şeylerin eklenmesi ile çok daha farklı kazanç kapılarının açtığını da rahatlıkla ifade edebiliriz. Bu sebepten dolayı öncelikli olarak eğer imkan var ise eğlence sektörüne giriş yapılmalıdır. Eğlence sektörü her zaman para kazandırdığı gibi kazandırmaya da her daim devam edecektir.

TEKNOLOJİ & BİLGİSAYAR

Teknoloji ve bilgisayar her zaman para kazandıran bir sektör olmakla birlikte birçok kişi tarafından da tercih edilmektedir. Bugün baktığımız zaman mezuniyet oranı oldukça yüksek olan bilgisayar o kadar geniş bir kitleye hitap etmektedir ki, para kazanmanın sonu ve başı bulunmamaktadır. Tamamen sizin becerilerinize kalmış olan bu para kazanma durumu kimilerini tatmin ederken kimilerini ise tatmin edemeyebiliyor. 

Bugün bilgisayar konusunda her türlü bilgiye sahip bir kişi 2 bin lira maaş alıyorsa kendisini geliştirmesi ile bu rakamı 5 binlere kadar çıkartabilir. Teknoloji ve bilgisayar konusunda iş yapmak isteyenlerin kendilerini daha fazla geliştirmeleri elbette onların yararına olurken diğer rakiplerinde de bir adım önde olmuş olurlar. Bu sebepten dolayı kesin suret ile bu alanda çalışmak isteyenlerin kendilerini çok fazlaca geliştirmesi gerekmektedir.

UZAY

Uzay bilimi yıllardan beri gelen bir süreç olmakla birlikte ülkemizde çok fazla ciddiye alınan bir konu olmamıştır ancak; uzay bilimcisi olan herkesin rahatlıkla iş bulabileceği bir çok dünya ülkesi bulunmaktadır. Türkiye henüz uzay yolunda bir mesafe kat edemezken, ilerleyen zamanlarda çalışmaların sık bir şekilde başlayacağını ve bu kişilere ciddi oranlarda ihtiyaç olacağının da altını çizebiliriz. Bu nedenle şuanda kimse bu bölümlerde okumak istemese de bu bölümlerin ilerleyen zamanlarda çok ciddi katkılar yapacağını rahatlıkla ifade edebiliriz. 


Geleceğin meslekleri bunlarla sınırlı olmamakla birlikte daha birçok meslek ve sektör bulunmaktadır. Kendini geliştirenler için çok fazla önemli olmayan meslek ayrımı, para kazanmak içinde aslında bir neden değildir. Kendini kendi alanında geliştiren ve yol kat eden birçok kimse bugün bile güzel paralar kazanırken ilerleyen zamanlarda daha güzel paralar kazanabilir.

kaynak: isbilgisi
Son Güncelleme: 29.10.2015 21:24
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.