Danıştay Zabıt Katibi Alımı Nihai Başarı Listesi Yayımlandı

Danıştay Başkanlığı 60 zabıt katibi alımına ait mülakat sonuçları açıklandı. Açıklanan sonuçlara göre başarılı olan adayların istenen belgeleri teslim etmesi gerektiği belirtildi.

Danıştay Zabıt Katibi Alımı Nihai Başarı Listesi Yayımlandı

Danıştay Başkanlığı 60 zabıt katibi alımına ait mülakat sonuçları açıklandı. Açıklanan sonuçlara göre başarılı olan adayların istenen belgeleri teslim etmesi gerektiği belirtildi.

14 Şubat 2018 Çarşamba 16:26
Danıştay Zabıt Katibi Alımı Nihai Başarı Listesi Yayımlandı

Danıştay Başkanlığı en az lise mezunu adaylar arasından yaptığı 60 zabıt katibi alımının sonuçlarını açıkladı.

Danıştay Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuruda uygulama ve sözlü sınav sonucuna göre Danıştay bünyesinde zabıt katibi olarak işbaşı yapacak adayların listesi yayımlandı. 

Danıştay tarafından yayımlanan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

Başkanlığımızda 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesi, 2575 sayılı Danıştay Kanunu’nun 12’nci maddesi, 06/06/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar ve Danıştay Personeli Atama ve Nakil Yönetmeliği hükümleri uyarınca, sözleşmeli personel pozisyonunda Zabıt Kâtibi olarak çalışmak üzere şahsen başvuru yapan adaylar için yapılan uygulama sınavında başarılı olan adaylara yönelik olarak 13-16-17/10/2017 tarihlerinde yapılan sözlü sınavı sonucunda; Danıştay Personeli Atama ve Nakil Yönetmeliği’nin "Değerlendirme" başlıklı 13 üncü maddesi uyarınca merkezi sınav puanının %40’ı, uygulama sınav puanının %40’ı ve sözlü sınav puanının %20’si alınmak suretiyle oluşturulan Nihai Başarı Listesine göre göreve başlatılmaya hak kazanan adayların, 20/02/2018 Salı gününe kadar Danıştay Başkanlığı Personel ve Eğitim Müdürlüğüne şahsen ve aşağıda istenilen belgelerle birlikte başvurmaları gerekmektedir.

Süresi içerisinde belgelerini teslim etmeyen ve görevine başlamayan asil adayların yerine başarı sırasına göre yedek adaylar çağrılacak olup, göreve başlatılanların şartları taşımadığı sonradan tespit edilenler ile arşiv araştırması sonucu olumsuz olduğu anlaşılanlar göreve başlatılmayacaklardır.

GÖREVE BAŞLATILMAYA HAK KAZANANLARDAN İSTENİLEN BELGELER

  • 6 adet vesikalık fotoğraf (Son 6 ay içinde çekilmiş),
  • Erkek adaylar için askerlik durumunu gösterir belge, askerlik yapmış ise terhis belgesi,
  • Adli Sicil Kaydı ve Adli Arşiv Sicil Kaydı Belgesi (30 gün içerisinde alınmış olmalıdır, e-devlet üzerinden alınan kayıt belgeleri de geçerli olacaktır.)
  • Sağlıkla ilgili olarak görevini devamlı yapmaya engel bir durumunun olmadığına dair yazılı beyanı (Evrak tesliminde Başkanlığımızda imzalattırılacaktır),
  • Diploma aslı veya okul ya da noter onaylı sureti veya e-devlet’ten alınan ve doğrulama kodu bulunan mezuniyet belgesi (Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı görülmek suretiyle fotokopisi Kurumumuzca " aslı gibidir " şeklinde onaylanabilecektir. )
  • Mal bildirim beyanı.

Nihai Başarı Listesi için tıklayınız.

Kpsscafe.com.tr  | Ankara

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Verification: 1ba45668fa4004d3