Ankara Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı

29 Şubat 2016 tarihinde Ankara Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi.

banner396

Ankara Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı

29 Şubat 2016 tarihinde Ankara Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi.

02 Mart 2016 Çarşamba 19:30
Ankara Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı
29 Şubat 2016 tarihinde Ankara Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi. 

Ankara Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu, 29 Şubat Pazartesi günü saat 12.30’da Ankara Valiliği Toplantı Salonu’nda Ankara Valisi Sayın Mehmet Kılıçlar’ın başkanlığında toplandı. 

Toplantıya, Ankara Ticaret Odası Başkanı Salih BEZCİ, Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir, Anadolu Turizm İşletmecileri Derneği Başkanı Seçim Aydın, ODTÜ Teknokent Genel Müdürü Mustafa İhsan Kızıltaş, Muradiye Kültür Vakfı Genel Müdürü Ahmet Hüsrev Ulusoy ile Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif Şayık katıldı. 

Toplantıda dönem içi gelişmeler hakkında kurula bilgi veren Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif Şayık; Avrupa Birliği Sivil Toplum Diyaloğu Programı kapsamında desteklenen "Ankara'da İnovasyonu Kırsala Taşıyoruz Projesi"nin 15 Mart 2016 tarihi itibarıyla başlayacağını söyledi. 

30 Ocak 2015 tarihinde ilan edilen 2015 Yılı 2. Dönem Mali Destek Programları’na ilişkin bilgilendirme toplantılarının 12 ilçede ve merkezde düzenlendiğini ve görüşmelerde yaklaşık 900 kişinin bizzat bilgilendirildiğini, yine 2015 Yılı 2. Dönem Mali Destek Programları kapsamında, yaklaşık 350 kişiye Proje Döngüsü Yönetimi (PCM) ve KAYS-PFD Modülü eğitimlerinin verildiğini söyleyen Ankara Kalkınma ajansı Genel Sekreteri Şayık, sözlerini şöyle sürdürdü; 

“Türkiye Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler, Serbest Meslek Mensupları ve Yöneticiler Vakfı (TOSYÖV) ile işbirliği içinde 30 katılımcıya KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Programı kapsamında eğitimler düzenlendi. Japonya Büyükelçiliği Ekonomi Bölümü yetkilileri ile JETRO temsilcileri, Şili Büyükelçiliği Ticari Temsilcisi ve Fransız Kalkınma Ajansı yetkilileri Ajansımızı ziyaret ettiler. Ayrıca Zimbabwe Hariri Teknoloji Üniversitesi Rektör Yardımcısı Ajansımızı ziyaret ederek bilgi aldı. Ajansımız ise Gürcistan ve Sırbistan büyükelçiliklerinin ekonomi ve ticaret birimlerini ziyaret etti. 

‘Gülümse Ankara Çekiyorum’ temalı 2. Ankara Fotoğraf Yarışması’nda dereceye giren eserler Metro Sanat Galerisi, Beypazarı Belediye Binası ve Beypazarı Halk Evi’nde sergilendi. 

5 yıldır Ankara Kalkınma Ajansı koordinasyonunda EMITT’te yer alan Ankara standı, ‘2016 EMITT En İyi Stant Ödülü’ne ve ‘Turizm Report En İyi Stant Ödülü’ne layık görüldü. 

Sağlık sektörünün en önemli platformlarından olan 2016 Uluslararası Arap Sağlık Fuarı’na katılım sağlandı. 

İhracat pazarlarını geliştirmek isteyen Ankara firmalarına yönelik 2015 yılı sonlarında başlatılan ve 200 kişinin katıldığı Dış Ticaret Seminerleri tamamlandı. 

Güdül ilçesinin Sakin Şehir (CittaSlow) kapsamında değerlendirilebilmesi için Kaymakamlık, Belediye Başkanlığı ve Ajans arasında işbirliği yapılması kararlaştırıldı. 

Ankara’daki firmalar, yerel yönetimler ve kamu kurumlarına yönelik Yenilenebilir Enerji Kaynaklarına Dayalı Lisanssız Elektrik Üretimi Eğitimi,

26-28 Şubat 2016 tarihlerinde 80 katılımcı ile düzenlendi. 

Proje Pazarı 2015’te yer alan girişimcilerimizin, ASO meslek komitelerinde sunum yapmaları sağlandı. 

Devlet Arşivleri Genel Müdürlüğü ve Kızılcahamam Belediyesi işbirliği ile “Osmanlı Döneminde Kızılcahamam” çalışması yayımlandı. 

Ankara Kalkınma Ajansı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Kadının Statüsü Genel Müdürlüğü ve Suriye Dostluk Derneği işbirliğinde, 16 Şubat 2016 tarihinde “Kalkınmada Girişimci Kadınlar ve Sosyal Etkileşim Konferansı” düzenlendi.” 

Ajansın yeni dönem için planlanan faaliyetleri hakkında da yönetim kuruluna bilgi veren Genel Sekreter Şayık, Sosyal sorumluluk projelerine kaynak ayıranlar, proje ortağı arayanlar ve bağışçılar ile sivil toplum kuruluşları arasındaki iletişimi kolaylaştıracak etkileşim platformu oluşturmak amacıyla “Sosyal Sorumluluk Projeleri Paydaş Eşleştirme Günleri” etkinliği hazırlık çalışmalarının devam ettiğini, Türk Patent Enstitüsü (TPE) işbirliğinde yenilikçi fikirleri ve ürünleri olan ancak fikri mülkiyet hakları ve bunların ticarileştirilmesi konusunda yeterli bilgi ve imkâna sahip olmayan bireysel buluşçulara yönelik Mayıs ayı içinde "Buluştur Ankara" etkinliği hazırlık çalışmalarının da devam ettiğini sözlerine ekledi. 

Ankara Bölge Planı 2014-2023’te yer alan “Ankara’nın zengin kültürel, sanatsal ve tarihsel varlıkları kent sosyal hayatına ve turizme kazandırılması” ve “Turizm faaliyetlerinde doğal ve kültürel kaynakların çevresel değerlerinin gözetilmesi” tedbirleri kapsamında; bölgemizin manevi büyüklerinden ve sembol isimlerinden olan Hacı Bayram-ı Veli Hazretlerinin uluslararası bir sempozyumda her yönüyle tanıtılması ve inanç turizmi potansiyelinin artırılması amacıyla Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ile protokol imzalanarak ortak etkinlik düzenlenmesi planlandığını da ifade eden Genel sekreter Şayık, Kalkınma Ajansları Proje ve Faaliyet Destekleme Yönetmeliği ve Ankara Kalkınma Ajansı 2016 Yılı Çalışma Programı ve Bütçesinde öngörüldüğü şekliyle 2016 Yılı Teknik Destek Programı’nın yıl boyunca açık kalmak üzere başlatılmasının planlandığını söyledi. 

Toplantı sonunda bir değerlendirme yapan Vali Kılıçlar; 2016 yılının bu ilk toplantısıyla Ajansın geride kalan 2015 yılı çalışmalarını yönetim kurulu ile birlikte değerlendirme fırsatı bulduklarını, 2016 yılı çalışma programının yönetim kurulu üyelerinin de desteğiyle hayata geçirilerek ilimiz için, ülkemiz için en yararlı bir şekilde uygulanması temennisiyle katkıda bulunan yönetim kurulu üyelerine ve Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri olmak üzere tüm ajans çalışanlarına teşekkür etti. >>2018 LİSE-ÖNLİSANS KPSS'YE GİRECEK ADAYLAR DİKKAT!!!


Son Güncelleme: 02.03.2016 19:40
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner389

banner394