64. Hükümet 2016 Yılı Eylem Planı

Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık resmi internet sitesinden yayınlanan 2016 yılı eylem planı icraatlar ve reformlar.

banner396

64. Hükümet 2016 Yılı Eylem Planı

Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık resmi internet sitesinden yayınlanan 2016 yılı eylem planı icraatlar ve reformlar.

21 Şubat 2016 Pazar 22:22
64. Hükümet 2016 Yılı Eylem Planı
Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık resmi internet sitesinden yayınlanan 2016 yılı eylem planı icraatlar ve reformlar. 

2002 yılından günümüze iş başında olan AK PARTİ Hükümetleri, insan onurunu korumayı, insana saygıyı, adaleti, halka hizmeti ve evrensel demokratik değerleri önceleyerek ve istisnasız bütün vatandaşlarımızı kucaklayarak temel alanlarda büyük reformlar ve sessiz devrimler gerçekleştirmiştir. Temel hak ve hürriyetler alanını genişleten, sosyal yapıyı ve ekonomiyi güçlendiren, bürokrasiyi azaltan ve her alanda insanların gündelik hayatını kolaylaştıran bu reformlardaki temel hareket noktası, “daha adil, güçlü ve demokratik bir Türkiye” ideali olmuştur.

Anayasal, yasal ve kurumsal düzeyde yapılan reformlarla ülkemizin demokratik düzeyi ve refah seviyesi 
artmıştır. Devlet toplum ilişkilerinin düzelmesiyle Türkiye normalleşmiştir. Geçmişten kalan birçok kronik soruna neşter vurulmuş, hantal bir ekonomi ve devlet yapısından üretimi esas alan, dinamik ve rekabetçi bir ekonomi ile daha etkin ve hızlı bir kamu idaresine geçilmiştir. Yasaklayıcı politikalara ve uygulamalara son verilmiş, demokratik irade üzerindeki vesayet düzeni tasfiye edilerek demokratik siyaset kurumu güçlendirilmiş ve Türkiye’nin özlemini çektiği özgürlükçü demokrasiye geçiş sağlanmıştır. Böylece uzun seneler çözülemeyen birçok temel sorun çözüme kavuşturulmuştur. AK PARTİ yönetiminde “dokunulmaz” tabulara dokunulmuş ve vatandaş ile devlet arasındaki ihtilaf alanları büyük ölçüde bertaraf edilmiştir. 

Hiç kuşkusuz, sosyal, ekonomik ve siyasi reformlar, süreklilik arz eden bir yönetimi gerektirir. Vatandaşlarımızın refah ve huzurunu, beklenti ve talepleri istikametinde daha da artırmak ve bütün vatandaşlarımızı memnun ve mutlu edecek şekilde toplumsal adaletin sağlanmasını temin etmek, hiç kuşkusuz yeni reformlar gerektirmektedir. Demokratik istikrarı kurumsallaştırmak ve rekabetçi ekonomimize dinamizm katarak ülkemizi güçlendirmek için yeni reformlar yapmak durumundayız.

AK PARTİ, geçmişte hayal bile edilemeyen büyük projeleri gerçekleştirmiş, söz verdiği her sözü hayata 
geçirmiştir. Verdiğimiz her sözü yerine getirdiğimiz içindir ki, AK PARTİ her gün artan bir teveccühle milletin ilgi, alaka ve tercihine mazhar olmuştur. 1 Kasım seçimlerinde halkımızın AK PARTİ’ye gösterdiği güvenin bir gereği olarak Hükümetimiz, yeni dönemde Seçim Beyannamemizde ve Hükümet Programımızda yer alan taahhütlerimiz başta olmak üzere, ülkemizin ihtiyaç duyduğu yeni reformları süratle hayata geçirecektir. 64. Hükümet bir reform hükümeti olacaktır. 2016 yılı için üç, altı ve on iki aylık dönemleri içeren kapsamlı bir Eylem Planı hazırladık. Bu Eylem Planımızı ilan ettiğimiz takvim içinde adım adım hayata geçireceğimizden kimsenin endişesi olmasın.

Bu Eylem Planı vatandaşlarımızın talep ve ihtiyaçları esas alınarak hazırlanmıştır. Hiç kuşkusuz birinci 
önceliğimiz, demokrasimizi güçlendirmektir. Temel hak ve hürriyetler alanını genişletmek, sosyal devlet ilkesini tam olarak hayata geçirmek ve bütün alanlarda toplumu güçlendirmek; reformlarımızı kalıcı ve sürekli kılmak, kamu idaresinde vatandaşa hizmet odaklı bir yapılanmayı esas almak, yatırım ortamını iyileştirmek, çalışanlarımızın hayat standartlarını yükseltmek ve ekonomimizin rekabetçi karakterini güçlendirmek, hükümetimizin öncelikli hedefleridir. Kararlı siyasi irademizle bu hedeflerimize ulaşacak, reformcu bir hükümet olarak ülkemizi çok daha güçlü bir konuma taşıyacağız.

Eylem Planımızın ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum.

Başbakan

Ahmet DAVUTOĞLU

2016 Yılı Eylem Planı İcraatlar ve Reformlar İçin Tıklayınız.
64. Hükümet 2016 Yılı Eylem Planı

>>2018 LİSE-ÖNLİSANS KPSS'YE GİRECEK ADAYLAR DİKKAT!!!


Son Güncelleme: 21.02.2016 22:40
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner389

banner394