2015 Genel Seçim Sonuçları ve İl İl Milletvekili Listeleri

7 Haziran 2015 genel seçim sonuçları ve AK Parti, CHP, MHP ve HDP'nin il il milletvekili listeleri belli oldu. AK Parti, CHP, HDP, MHP milletvekili adaylarının hangileri milletvekili olmayı başardı?

banner396

2015 Genel Seçim Sonuçları ve İl İl Milletvekili Listeleri

7 Haziran 2015 genel seçim sonuçları ve AK Parti, CHP, MHP ve HDP'nin il il milletvekili listeleri belli oldu. AK Parti, CHP, HDP, MHP milletvekili adaylarının hangileri milletvekili olmayı başardı?

08 Haziran 2015 Pazartesi 11:10
6594 Okunma
2015 Genel Seçim Sonuçları ve İl İl Milletvekili Listeleri

7 Haziran 2015 genel seçim sonuçları ve  AK Parti, CHP, MHP ve HDP'nin il il milletvekili listeleri belli oldu. AK Parti, CHP, HDP, MHP milletvekili adaylarının hangileri milletvekili olmayı başardı?

Genel Seçim sonuçları artık netleşti. Genel Seçim sonuçlarına göre Ak Parti birinci parti olmasına rağmen tek başına iktidar olacak sayıyı bulamadı. Seçim sonuçlarından çıkan diğer önemli sonuç ise HDP'nin barajı geçmiş olması. CHP ise seçim sonuçlarına göre istediğini alamamış gibi gözüküyor.


 



2015 Genel Seçimleri'ne göre Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) %40.8 oy alarak 258 milletvekiliyle temsil edilmeye hak kazandı.

Meclis'te 2. parti olarak %25 oy oranı ve 132 milletvekiliyle Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) yer aldı.

CHP'nin ardından %16.4 oy oranıyla 80 milletvekili kazanan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ve %13.1 oy oranıyla 80 milletvekili kazanan Halkların Demokratik Partisi (HDP) geldi.

SEÇİM SONUÇLARINDA DEĞİŞİKLİK

Kocaeli'de son sayımlara göre, 1 milletvekilliği el değiştirerek MHP'den HDP'ye geçti. Türkiye genelinde HDP'nin milletvekili sayısı 80'e yükselirken, MHP'nin ise 80'e düştü

Kocaeli'nde sabaha karşı yapılan son sayımlara göre  milletvekili dağılımında değişiklik oldu. Resmi olmayan sonuçlara göre, MHP 163 bin 612 oy, HDP 82 bin 422 oy  aldı. Sabah saatlerine kadar önde giden MHP'nin 2. sıra milletvekili adayı Lütfü Türkkan'ın yerine, açılan son sandıklardaki sonuçlara göre HDP 1. sıra adayı Ali  Haydar Konca TBMM'ye girmeye hak kazandı. Buna göre, Kocaeli'de milletvekili dağılımı AK Parti 6, CHP 3, MHP ve  HDP 1'er olarak gerçekleşti. Öte yandan, MHP ve HDP Türkiye genelinde 80'er milletvekili çıkarmış  oldu.


İŞTE İL İL PARTİ PARTİ İSİM İSİM MİLLETVEKİLLERİ TAM LİSTESİ:

ADANA 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ ADANA MİLLETVEKİLLERİ: Necdet Ünüvar, Fatma Güldemet Sarı, Sadullah Kısacık, Talip Küçükkan, Mehmet Şükrü Erdinç

CHP ADANA MİLLETVEKİLLERİ: Elif Doğan Türkmen, Zülfikar İnönü Tümer, İbrahim Özdiş, Aydın Uslupehlivan

MHP ADANA MİLLETVEKİLLERİ: Mevlüt Karakaya, Muharrem Varlı, Seyfettin Yılmaz

HDP ADANA MİLLETVEKİLLERİ: Rıdvan Turan, Meral Danış Beştaş

ADIYAMAN 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ ADIYAMAN MİLLETVEKİLLERİ: Ahmet Aydın, Adnan Boynukara, İbrahim Halil Fırat, Salih Fırat

HDP ADIYAMAN MİLLETVEKİLLERİ: Behçet Yıldırım

AFYONKARAHİSAR 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ AFYONKARAHİSAR MİLLETVEKİLLERİ: Halil Ürün, Ali Özkaya, Remziye Sıvacı

MHP AFYONKARAHİSAR MİLLETVEKİLLERİ: Mehmet Parsak

CHP AFYONKARAHİSAR MİLLETVEKİLLERİ: Burcu Kayıkcı

AĞRI 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

HDP AĞRI MİLLETVEKİLLERİ: Leyla Zana, Berdan Öztürk, Dirayet Taşdemir, Mehmet Emin İlhan

AKSARAY 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ AKSARAY MİLLETVEKİLLERİ: İlknur İnceöz, Nevzat Palta

MHP AKSARAY MİLLETVEKİLLERİ: Turan Yaldır

AMASYA 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ AMASYA MİLLETVEKİLLERİ: Mehmet Naci Bostan, Sait Yüce

CHP AMASYA MİLLETVEKİLLERİ: Mustafa Tuncer

ANKARA 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ ANKARA MİLLETVEKİLLERİ: Yalçın Akdoğan, Ahmet Gündoğdu, Ali İhsan Arslan, Jülide Sarıeroğlu, Murat Alparslan, Ertan Aydın, Tülay Selamoğlu, Emrullah İşler, Ahmet İyimaya, Lütfiye Selva Çam, Vedat Bilgin, Aydın Ünal, Ayhan Yılmaz, Mahmut Sami Mallı, Nevzat Ceylan

CHP ANKARA MİLLETVEKİLLERİ: Ayşe Gülsün Bilgehan, Necati Yılmaz, Tekin Bingöl, Aylin Nazlıaka, Levent Gök, Ali Haydar Hakverdi, Bülent Kuşoğlu, Şenal Sarıhan, Murat Emir, Ahmet Haluk Koç, Nihat Yeşil

MHP ANKARA MİLLETVEKİLLERİ: Yıldırım Tuğrul Türkeş, Zühal Topcu, Mustafa Erdem, Şefkat Çetin, Mustafa Mit

HDP ANKARA MİLLETVEKİLLERİ: Sırrı Süreyya Önder

ANTALYA 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ ANTALYA MİLLETVEKİLLERİ: Lütfi Elvan, Mustafa Köse, Hüseyin Samani, Gökcen Özdoğan Enç, Sena Nur Çelik

CHP ANTALYA MİLLETVEKİLLERİ: Niyazi Nefi Kara, Deniz Baykal, Çetin Osman Budak, Mustafa Akaydın, Devrim Kök

MHP ANTALYA MİLLETVEKİLLERİ: Mehmet Günal, Ahmet Selim Yurdakul, Tarkan Akıllı

HDP ANTALYA MİLLETVEKİLLERİ: Hakkı Saruhan Oluç

ARDAHAN 25. DÖNEMİ MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

HDP ARDAHAN MİLLETVEKİLİ: Taşkın Aktaş

AK PARTİ ARDAHAN MİLLETVEKİLİ: Orhan Atalay

ARTVİN 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ ARTVİN MİLLETVEKİLİ: İsrafil Kışla

CHP ARTVİN MİLLETVEKİLİ: Orhan Atalay

AYDIN 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

CHP AYDIN MİLLETVEKİLLERİ: Bülent Tezcan, Metin Lütfi Baydar, Hüseyin Yıldız, Mehmet Fatih Atay

AK PARTİ AYDIN MİLLETVEKİLLERİ: Mehmet Sadım Atay, Abdurrahman Öz

MHP AYDIN MİLLETVEKİLİ: Ali Uzunırmak

BALIKESİR 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ BALIKESİR MİLLETVEKİLLERİ: Mahmut Poyrazlı, Sema Kırcı, Ali Aydınlıoğlu

CHP BALIKESİR MİLLETVEKİLLERİ: Mehmet Tüm, Ahmet Akın, Namık Havutça

MHP BALIKESİR MİLLETVEKİLLERİ: İsmail Ok, Recep Çetin

BARTIN 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ BARTIN MİLLETVEKİLİ: Yılmaz Tunç

CHP BARTIN MİLLETVEKİLİ: Muhammet Rıza Yalçınkaya

BATMAN 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

HDP BATMAN MİLLETVEKİLLERİ: Ali Atalan, Saadet Becerikli, Ayşe Acar Başaran

AK PARTİ BATMAN MİLLETVEKİLİ: Ziver Özdemir

BAYBURT 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ BAYBURT MİLLETVEKİLİ: Naci Ağbal

MHP BAYBURT MİLLETVEKİLİ: Karabey Kadri Karaoğlu

BİLECİK 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ BİLECİK MİLLETVEKİLİ: Halil Erdemir

CHP BİLECİK MİLLETVEKİLİ: Yaşar Tüzün

BİNGÖL 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ BİNGÖL MİLLETVEKİLLERİ: Şebnem Koçakelçi, Enver Fehmioğlu

HDP BİNGÖL MİLLETVEKİLİ: Hişyar Özsoy

BİTLİS 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

HDP BİTLİS MİLLETVEKİLLERİ: Mizgin Irgat, Mahmut Celadet Gaydalı

AK PARTİ BİTLİS MİLLETVEKİLİ: Vedat Demiröz

BOLU 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ BOLU MİLLETVEKİLLERİ: Ali Ercoşkun, Fehmi Küpçü

CHP BOLU MİLLETVEKİLLERİ: Tanju Özcan

BURDUR 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ BURDUR MİLLETVEKİLİ: Reşat Petek

CHP BURDUR MİLLETVEKİLİ: Mehmet Göker

MHP BURDUR MİLLETVEKİLİ: Alparslan Ahmet Dursun

BURSA 25. DÖNEMİ MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ BURSA MİLLETVEKİLLERİ: Mehmet Müezzinoğlu, Emine Yavuz Gözgeç, Cemalettin Kani Torun, Hüseyin Şahin, İsmet Su, Hakan Çavuşoğlu, Önder Matlı, Zekeriya Birkan, Bennur Karaburun

CHP BURSA MİLLETVEKİLLERİ: Lale Karabıyık, Ceyhun İrgil, Orhan Sarıbal, Erkan Aydın, Nurhayat Altaca Kayıoğlu

MHP BURSA MİLLETVEKİLLERİ: İsmet Büyükataman, Kadir Koçdemir, Tevfik Topçu

HDP BURSA MİLLETVEKİLİ: Asiye Kolçak

ÇANAKKALE 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

CHP ÇANAKKALE MİLLETVEKİLLERİ: Muharrem Erkek, Bülent Öz

AK PARTİ ÇANAKKALE MİLLETVEKİLİ: Bülent Turan

MHP ÇANAKKALE MİLLETVEKİLİ: İbrahim Kürşat Tuna

ÇANKIRI 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ ÇANKIRI MİLLETVEKİLLERİ: Muhammet Emin Akbaşoğlu, Hüseyin Filiz

ÇORUM 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ ÇORUM MİLLETVEKİLLERİ: Salim Uslu, Cahit Bağcı, Lütfiye İlksen Ceritoğlu Murt

CHP ÇORUM MİLLETVEKİLİ: Tufan Köse

DENİZLİ 25. DÖNEMİ MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ DENİZLİ MİLLETVEKİLLERİ: Nihat Zeybekci, Mehmet Yüksel, Bilal Uçar

CHP DENİZLİ MİLLETVEKİLLERİ: Melike Basmacı, Kazım Arslan, Gülizar Biçer Karaca

MHP DENİZLİ MİLLETVEKİLİ: Emin Haluk Ayhan

DİYARBAKIR 25. DÖNEMİ MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

HDP DİYARBAKIR MİLLETVEKİLLERİ: İdris Baluken, Nursel Aydoğan, Nimetullah Erdoğmuş, Feleknas Uca, Altan Tan, Çağlar Demirel, Ziya Pir, İmam Taşçıer, Sibel Yiğitalp, Edib Berk

AK PARTİ DİYARBAKIR MİLLETVEKİLİ: Cevdet Yılmaz

DÜZCE 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ DÜZCE MİLLETVEKİLLERİ: Faruk Özlü, Fevai Arslan, Ayşe Keşir

EDİRNE 25. DÖNEMİ MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

CHP EDİRNE MİLLETVEKİLLERİ: Okan Gaytancıoğlu, Erdin Bircan

AK PARTİ EDİRNE MİLLETVEKİLİ: Şemsettin Emir

ELAZIĞ 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ ELAZIĞ MİLLETVEKİLLERİ: Şuay Alpay, Metin Bulut, Serpil Bulut

MHP ELAZIĞ MİLLETVEKİLİ: Yavuz Temizer

ERZİNCAN 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ ERZİNCAN MİLLETVEKİLİ: Talha Erol Durmaz

CHP ERZİNCAN MİLLETVEKİLİ: Erdoğan Özyalçın

ERZURUM 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ ERZURUM MİLLETVEKİLLERİ: Efkan Ala, Adnan Yılmaz, Zehra Taşkeneslioğlu, İbrahim Aydemir

MHP ERZURUM MİLLETVEKİLİ: Kamil Aydın

HDP ERZURUM MİLLETVEKİLİ: Seher Akçınar Bayar

ESKİŞEHİR 25. DÖNEMİ MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

CHP ESKİŞEHİR MİLLETVEKİLLERİ: Gaye Usluer, Utku Çakırözer, Cemal Okan Yüksel

AK PARTİ ESKİŞEHİR MİLLETVEKİLLERİ: Nabi Avcı, Salih Koca

MHP ESKİŞEHİR MİLLETVEKİLİ: Ruhsar Demirel

GAZİANTEP 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ GAZİANTEP MİLLETVEKİLLERİ: Mehmet Şimşek, Abdülhamit Gül, Şamil Tayyar, Canan Candemir çelik, Abdullah Nejat Koçer, Mehmet Erdoğan

MHP GAZİANTEP MİLLETVEKİLLERİ: Ümit Özdağ, Ertuğrul Tolga Orhan

CHP GAZİANTEP MİLLETVEKİLLERİ: Mehmet Şeker, Mehmet Gökdağ

HDP GAZİANTEP MİLLETVEKİLLERİ: Celal Doğan, Mahmut Toğrul

GİRESUN 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ GİRESUN MİLLETVEKİLLERİ: Turhan Alçelik, Adem Tatlı

CHP GİRESUN MİLLETVEKİLİ: Bülent Yener Bektaşoğlu

MHP GİRESUN MİLLETVEKİLİ: Orhan Erzurum

GÜMÜŞHANE 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ GÜMÜŞHANE MİLLETVEKİLİ: Kemalettin Aydın

MHP GÜMÜŞHANE MİLLETVEKİLİ: Mustafa Canlı

HAKKARİ 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

HDP HAKKARİ MİLLETVEKİLLERİ: Selma Irmak, Nihat Akdoğan, Abdullah Zeydan

HATAY 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ HATAY MİLLETVEKİLLERİ: Adem Yeşildal, Orhan Karasayar, Mehmet Öntürk, Mehmet Alğan, Hacı Bayram Türkoğlu

CHP HATAY MİLLETVEKİLLERİ: Hilmi Yarayıcı, Mevlüt Dudu, Serkan Topal, Birol Ertem

MHP HATAY MİLLETVEKİLİ: Adnan Şefik Çirkin

IĞDIR 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

HDP IĞDIR MİLLETVEKİLİ: Mehmet Emin Adıyaman

MHP IĞDIR MİLLETVEKİLİ: İsa Yaşar Tezel

ISPARTA 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ ISPARTA MİLLETVEKİLLERİ: Süreyya Sadi Bilgiç, Recep Özel

MHP ISPARTA MİLLETVEKİLİ: Nuri Okutan

CHP ISPARTA MİLLETVEKİLİ: İrfan Bakır

İSTANBUL 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ İSTANBUL MİLLETVEKİLLERİ: İdris Güllüce, Mihrimah Belma Satır, Erol Kaya, Ahmet Berat Çonkar, Osman Can, Berat Albayrak, İsmet Uçma, Metin Külünk, Ravza Kavakcı Kan, Erkan Kandemir, Alev Dedegil, Mehmet Ali Pulcu, Hasan Sert, Hüseyin Yayman, Volkan Bozkır, Ayşe Nur Bahçekapılı, Ekrem Erdem, Aziz Babuşçu, Durmuş Alı Sarıkaya, Ethem Tolga, Şirin Ünal, Fatma Benli, Hüseyin Bürge, Sevim Savaşer, Haydar Ali Yıldız, Marka Eseyan, Mustafa Şentop, Özlem Zengin, Feyzullah Kıyıklık, Mehmet Muş, Mehmet Doğan Kubat, Tülay Kaynarca, Abdürrahim Boynukalın, Harun Karaca, Uğur Işılak, Mustafa Yeneroğlu, Mustafa Afşin Yazıcıoğlu, Mehmet Metiner, Halis Dalkılıç

CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLLERİ: Şafak Pavey, Gamze Akkuy İlgezdi, Gürsel Tekin, Barış Yarkadaş, Mehmet Akif Hamzaçebi, Mahmut Tanal, İlhan Kesici, Oğuz Kaan Salıcı, İhsan Özkes, Onursal Adıgüzel, Ali Özcan, Selina Doğan, Aykut Erdoğdu, Mustafa Sezgin Tanrıkulu, Dursun Çiçek, Süleyman Sencer AYata, Gülay Yedekci Arslan, Kadri Enis Berberoğlu, Didem Engin, Bihlun tamaylıgil, İlhan Cihaner, Engin Altay, Ali Şeker, Erdoğan Toprak, Eren Erdem, Murat Özçelik, Zeynel Emre, Mehmet Bekaroğlu

MHP İSTANBUL MİLLETVEKİLLERİ: Edip Semih Yalçın, İzzet Ulvi Yönter, Uygar Suphi Aktan, Ekmeleddin Mehmet İhsanoğlu, Celal Adan, Murat Başesgioğlu, Meral Akşener, Atila Kaya, İsmail Faruk Aksu, Arzu Erdem

HDP İSTANBUL MİLLETVEKİLLERİ: Selahattin Demirtaş, Hüda Kaya, Erdal Ataş, Turgut Öker, Filiz Kerestecioğlu, Sezai Temelli, Pervin Buldan, Garo Paylan, Abdullah Levent Tüzel, Ali Kenanoğlu, Emine Beyza Üstün

İZMİR 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

CHP İZMİR MİLLETVEKİLLERİ: Selin Sayek Böme, Musa Çam, Ahmet Tuncay Özkan, Tacettin Bayır, Özcan Purçu, Ali Yiğit, Zeynep Altıok, Kemal Kılıçdaroğlu, Zekeriya Temizel, Mustafa Ali Balbay, Aytun Çıray, Kamil Okyay Sındır, Ali Engin

AK PARTİ İZMİR MİLLETVEKİLLERİ: Veysel Eroğlu, Fatma Seniha Nükhet Hotar, Cemil Şeboy, Hüseyin Kocabıyık, Mustafa İbrahim Turhan, Nesrim Ulema, Hamza Dağ

MHP İZMİR MİLLETVEKİLLERİ: Oktay Vural, Aslan Savaşan, Ahmet Kenan Tanrıkulu, Murat Koç

HDP İZMİR MİLLETVEKİLLERİ: Ertuğrul Kürkçü, Müslüm Doğan

KAHRAMANMARAŞ 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ KAHRAMANMARAŞ MİLLETVEKİLLERİ: Mahir Ünal, Nursel Reyhanlıoğlu, Veysi Kaynak, Sevde Beyazıt Kaçar, Mehmet Uğur Dilipak, Mehmet İlker Çitil

MHP KAHRAMANMARAŞ MİLLETVEKİLLERİ: Fahrettin Oğuz Tor, Sefer Aycan

KARABÜK 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ KARABÜK MİLLETVEKİLİ: Osman Kahveci

MHP KARABÜK MİLLETVEKİLİ: Durmuş Yalçın

KARAMAN 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ KARAMAN MİLLETVEKİLLERİ: Recep Konuk, Recep Şeker

KARS 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

HDP KARS MİLLETVEKİLLERİ: Ayhan Bilgen, Şafak Özanli

AK PARTİ KARS MİLLETVEKİLİ: Mehmet Uçum

KASTAMONU 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ KASTAMONU MİLLETVEKİLLERİ: Mustafa Gökhan Gülşen, Metin Çelik

MHP KASTAMONU MİLLETVEKİLİ: Emin Çınar

KAYSERİ 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ KAYSERİ MİLLETVEKİLLERİ: Mehmet Özhaseki, Ahmet DOğan, Yaşar Karayel, Kemal Tekden, Havva Talay Çalık

MHP KAYSERİ MİLLETVEKİLLERİ: Yusuf Halaçoğlu, Ali Kilci, Süleyman Korkmaz

CHP KAYSERİ MİLLETVEKİLİ: Çetin Arık

KIRIKKALE 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ KIRIKKALE MİLLETVEKİLLERİ: Kağan Köksal, Ramazan Can

MHP KIRIKKALE MİLLETVEKİLİ: Seyih Ahmet Göçer

KIRKLARELİ 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

CHP KIRKLARELİ MİLLETVEKİLLERİ: Türabi Kayan, Vecdi Gündoğdu

AK PARTİ KIRKLARELİ MİLLETVEKİLİ: Hamdi Irmak

KIRŞEHİR 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ KIRŞEHİR MİLLETVEKİLİ: Salih Çetinkaya

MHP KIRŞEHİR MİLLETVEKİLİ: Cemil Yıldırım Türk

KİLİS 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ KİLİS MİLLETVEKİLİ: Reşit Polat

MHP KİLİS MİLLETVEKİLİ: Mustafa Yün

KOCAELİ 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ KOCAELİ MİLLETVEKİLLERİ: Fikri Işık, Radiye Sezer Katırcıoğlu, Zeki Aygün, İlyas Şeker, Mehmet Akif Yılmaz, Cemalettin Kaflı

CHP KOCAELİ MİLLETVEKİLLERİ: Fatma Kaplan Hürriyet, Haydar Akar, Tahsin Tarhan

MHP KOCAELİ MİLLETVEKİLLERİ: Saffet Sancaklı,Lütfü Türkkan

KONYA 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ KONYA MİLLETVEKİLLERİ: Ahmet Davutoğlu, Mustafa Baloğlu, Hüsnüye Erdoğan, Ziya Altunyaldız, Muhammet Uğur Kaleli, Leyla Şahin Usta, Mehmet babaoğlu, Abdullah Ağralı, Halil Etyemez, Rüveyde Gülseren Işık, Hacı Ahmet Özdemir

MHP KONYA MİLLETVEKİLLERİ: Mustafa Kalaycı, Mustafa Sait Gönen

CHP KONYA MİLLETVEKİLİ: Mustafa Hüsnü Bozkurt

KÜTAHYA 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ KÜTAHYA MİLLETVEKİLLERİ: Mustafa Şükrü Nazlı, Vural Kavuncu, İshak Gazel

MHP KÜTAHYA MİLLETVEKİLLERİ: Alim Işık

MALATYA 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ MALATYA MİLLETVEKİLLERİ: Öznur Çalık, Taha Özhan, Mustafa Şahin, Nurettin Yaşar, Bülent Tüfenkci

CHP MALATYA MİLLETVEKİLİ: Veli Ağbaba

MANİSA 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ MANİSA MİLLETVEKİLLERİ: Recai Berber, Uğur Aydemir, Selçuk Özdağ, Murat Baybatur

CHP MANİSA MİLLETVEKİLLERİ: Özgür Özel, Mazlum Nurlu, Tur Yıldız Biçer

MHP MANİSA MİLLETVEKİLLERİ: Erkan Akçay, Zeynel Balkız

MARDİN 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

HDP MARDİN MİLLETVEKİLLERİ: Mithat Sancar, Gülser Yıldırım, Erol Dora, Mehmet Ali Aslan, Enise Güneyli

AK PARTİ MARDİN MİLLETVEKİLİ: Orhan Miroğlu

MERSİN 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

CHP MERSİN MİLLETVEKİLLERİ: Hüseyin Çamak, Durmuş Fikri Sağlar,Aytuğ Atıcı

AK PARTİ MERSİN MİLLETVEKİLLERİ: Mustafa Muhammet Gültak, Yılmaz Tezcan, Muhsin Kızılkaya

MHP MERSİN MİLLETVEKİLLERİ: Oktay Öztürk, Baki Şimşek, Ali Öz

HDP MERSİN MİLLETVEKİLLERİ: Dengir Mir Mehmet Fırat, Çilem Öz

MUĞLA 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

CHP MUĞLA MİLLETVEKİLLERİ: Akın Üstündağ, Ömer Süha Aldan, Nurettin Demir

AK PARTİ MUĞLA MİLLETVEKİLLERİ: Hasan Özyer, Hasan Kökten

MHP MUĞLA MİLLETVEKİLİ: Mehmet Erdoğan

MUŞ 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

HDP MUŞ MİLLETVEKİLLERİ: Burcu Çelik Özkan, Ahmet Yıldırım

AK PARTİ MUŞ MİLLETVEKİLİ: Mehmet Emin Şimşek

NEVŞEHİR 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ NEVŞEHİR MİLLETVEKİLLERİ: Mustafa Açıkgöz, Murat Göktürk

MHP NEVŞEHİR MİLLETVEKİLİ: Mehmet Varol

NİĞDE 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ NİĞDE MİLLETVEKİLLERİ: Alpaslan Kavaklıoğlu, Erdoğan Özegen

MHP NİĞDE MİLLETVEKİLİ: Vedat Bayram

ORDU 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ ORDU MİLLETVEKİLLERİ: Numan Kurtulmuş, Oktay Çanak, İhsan Şener

CHP ORDU MİLLETVEKİLLERİ: Seyit Torun, Mustafa Adıgüzel

OSMANİYE 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

MHP OSMANİYE MİLLETVEKİLLERİ: Devlet Bahçeli, Ruhi Ersoy

AK PARTİ OSMANİYE MİLLETVEKİLLERİ: Suat Önal, Mucahit Durmuşoğlu

RİZE 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ RİZE MİLLETVEKİLLERİ: Hasan Karal, Hikmet Ayar, Osman Aşkın Bak

SAKARYA 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ SAKARYA MİLLETVEKİLLERİ: Ayşenur İslam, Mustafa İsen, Ali İhsan Yavuz, Recep Uncuoğlu, Ali İnci

MHP SAKARYA MİLLETVEKİLİ: Zihni Açba

CHP SAKARYA MİLLETVEKİLİ: Engin Özkoç

SAMSUN 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ SAMSUN MİLLETVEKİLLERİ: Akif Çağatay Kılıç, Ahmet Demircan, Fuat Köktaş, Çiğdem Karaaslan, Hasan Basri Kurt

CHP SAMSUN MİLLETVEKİLİ: Kemal Zeybek, Hayati Tekin

MHP SAMSUN MİLLETVEKİLLERİ: Erhan Usta, Hüseyin Edis

SİİRT 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

HDP SİİRT MİLLETVEKİLLERİ: Kadri Yıldırım, Hatice Seviptekin

AK PARTİ SİİRT MİLLETVEKİLİ: Yasin Aktay

SİNOP 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ SİNOP MİLLETVEKİLİ: Cengiz Tokmak

CHP SİNOP MİLLETVEKİLİ: Barış Karadeniz

SİVAS 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ SİVAS MİLLETVEKİLLERİ: İsmet Yılmaz, Hilmi Bilgin, Selim Dursun

MHP SİVAS MİLLETVEKİLİ: Celal Dağgez

CHP SİVAS MİLLETVEKİLİ: Ali Akyıldız

ŞANLIURFA 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ ŞANLIURFA MİLLETVEKİLLERİ: Nureddin Nebati, Mehmet Kasım Gülpınar, Seyit Eyyüpoğlu, Mazhar Bağlı, Halil Özcan, Hamide Sürücü, Ahmet Eşref Fakıbaba

HDP ŞANLIURFA MİLLETVEKİLLERİ: Osman Baydemir, Dilek Öcalan, İbrahim Ayhan, Leyla Güven, Ziya Çalışkan

ŞIRNAK 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

HDP ŞIRNAK MİLLETVEKİLLERİ: Faysal Sarıyıldız, Leyla Birlik, Ferhat Encu, Aycan İrmez

TEKİRDAĞ 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

CHP TEKİRDAĞ MİLLETVEKİLLERİ: Faik Öztrak, Candan Yüceer, Emre Köprülü

AK PARTİ TEKİRDAĞ MİLLETVEKİLLERİ: Mustafa Yel, Ayşe Doğan

MHP TEKİRDAĞ MİLLETVEKİLLERİ: Bülent Belen

TOKAT 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ TOKAT MİLLETVEKİLLERİ: Coşkun Çakır, Celil Göçer, Fatma Gaye Güler

MHP TOKAT MİLLETVEKİLİ: Abdurrahman Başkan

CHP TOKAT MİLLETVEKİLİ: Orhan Düzgün

TRABZON 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ TRABZON MİLLETVEKİLLERİ: Süleyman Soylu, Muhammet Balta, Ayşe Sula Köseoğlu, Adnan Günnar

MHP TRABZON MİLLETVEKİLİ: Koray Aydın

CHP TRABZON MİLLETVEKİLİ: Haluk Pekşen

TUNCELİ 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

HDP TUNCELİ MİLLETVEKİLLERİ: Alican Önlü, Edibe Şahin

UŞAK 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ UŞAK MİLLETVEKİLİ: Mehmet Altay

CHP UŞAK MİLLETVEKİLİ: Özkan Yalım

MHP UŞAK MİLLETVEKİLİ: Durmuş Yılmaz

VAN 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

HDP VAN MİLLETVEKİLLERİ: Figen Yüksekdağ Şenoğlu, Lezgin Botan, Yurdusev Özsökmenler, Adem Özcaner, Tuğba Hezer, Selami Özyaşar, Remzi Özgökçe

AK PARTİ VAN MİLLETVEKİLİ: Burhan Kayatürk

YALOVA 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ YALOVA MİLLETVEKİLİ: Fikri Demirel

CHP YALOVA MİLLETVEKİLİ: Muharrem İnce

YOZGAT 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ YOZGAT MİLLETVEKİLLERİ: Abdülkadir Akgül, Ertuğrul Soysal, Yusuf Başer

MHP YOZGAT MİLLETVEKİLİ: Sadir Durmaz

ZONGULDAK 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

CHP ZONGULDAK MİLLETVEKİLLERİ: Şerafettin Turpcu, Ünal Demirtaş

AK PARTİ ZONGULDAK MİLLETVEKİLLERİ: Hüseyin Özbakır, Faruk Çaturoğlu

MHP ZONGULDAK MİLLETVEKİLLERİ: Zeki Çakan

>>2016 KPSS'YE GİRECEK ORTAÖĞRETİM ADAYLARI DİKKAT!!!

Son Güncelleme: 08.06.2015 11:14
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner389

banner394