Apple Watch efsanesi teknolojide çığır açmaya geliyor!

Apple Watch Özellikleri, Fiyatı ve tüm bilinmeyenleriyle efsanesi teknolojide çığır açmaya geliyor!

Apple Watch efsanesi teknolojide çığır açmaya geliyor!

Apple Watch Özellikleri, Fiyatı ve tüm bilinmeyenleriyle efsanesi teknolojide çığır açmaya geliyor!

15 Mart 2015 Pazar 23:22
Apple Watch efsanesi teknolojide çığır açmaya geliyor!
 Apple'ın yeni gözdesi olan Apple Watch, 24 Nisan'da piyasaya sürülmesi hedefleniyor. Alınan bilgiye göre ilk etapta 3 Milyon adet sevk edilecek.
 
 Apple, satış mağazalarında bir dizi fitness bandı markasının satışını durdurdu. Şirketin bu hamlesinin yakın tarihte satışa sunulacak olan Apple Watch’un önünü açmayı amaçladığı düşünülüyor. Bu ürünün sevkıyatı 24 Nisan’da başlayacak. 
Nike FuelBand ve Jawbone Up gibi popüler fitness bandı markaları artık Apple’ın ana satış noktalarında satışa sunulmayacak. Firma ayrıca diğer fitness takip cihazı üreticilerine de ileri tarihlerde ürünlerini satışa sunmayacağını bildirdi.
 
Apple Watch tasarımı ile çok beğenildi.
 
Tabi ki Apple bu konuda henüz resmi bir açıklama yapmadı. Fakat şirket satışa sunduğu ürünleri düzenli olarak değiştirdiğini belirtti.
 
Apple Watch, şirketin yepyeni bir pazar segmentine girişini temsil ediyor. Dolayısıyla, Apple Watch’un sağlık ve fitness alanlarına yoğunlaştığı göz önünde bulundurulduğunda, Cupertino’nun bu yeni ürünü için avantaj yaratmaya çalışması şaşkınlıkla karşılanacak bir şey değil. Şirketin ilk etapta bu yeni ürününden 3 milyon adet sevkıyat yapması bekleniyor.Apple Watch keyfini yaşamak için her şey tamamlandı.

 Spring Forward etkinliğinde Apple Watch’un tanıtılmasından sonra iOS 8.2’nin Final sürümü kullanıcılara sunulmuştu. Apple Watch ve stabilite odaklı olan bu güncelleme ile iOS cihazlara Apple Watch’un uygulaması eklenmişti. Ancak Apple Watch satışa sunulmadığı için iOS uygulamasını kullanmak mümkün değildi.

Apple Watch’u etkinlikten sonra inceleyen geliştirici Hamza Sood bugün Apple Watch’un iOS’taki uygulamasının ekran görüntülerini yayınladı. Apple Watch uygulamasının arayüzünde siyah tonları hakim. Uygulamada Apple Watch’un; bildirimler ayaları, ses ayarı, parlaklık ayarı ve uygulama ayarları bulunuyor.
Bu uygulamalar sayesinde Apple Watch’un tüm ayalarını iOS cihazınızdan değiştirmek mümkün olacak. Uygulamanın siyah tonlarına hakim olması iOS 9 ile “Dark Mode” seçeneğinin iPhone ve iPad cihazlara gelme ihtimalini yükseltiyor. Bakalım ilerleyen günlerde bu konu hakkında başka bulgulara rastlayacak mıyız?

Apple Watch insanları cezbedici özellikleri ile 24 Nisan'da piyasaya girecek.

 Apple Watch'u başkalarıyla iletişime geçmek için devrimsel bir ürün olarak tanımlayan şirketin CEO'su Tim Cook, Apple Watch kullanıcılarının iPhone'larına gelen aramaları dahili mikrofon ve hoparlör sayesinde Apple Watch ile cevaplayabileceklerini açıkladı. 
Apple Watch sayesinde kalp atışlarını ölçebilecek olan kullanıcılar, akıllı saatleriyle diğer Apple Watch kullanıcıları ile iletişim kurabilecek.  Akıllı cihaz aynı zamanda kullanıcıların aktivitelerini takip ediyor ve gün içinde yaktığınız kaloriyi raporluyor.   
Apple'ın dijital asistanı Siri ile birlikte kullanılan cihaz, Apple Pay ile de uyumlu. Cihazın pil ömrü ise  18 saat olarak açıklandı. Apple Watch'ta klasik ve uzay siyahı olmak üzere iki farklı renk seçeneği bulunuyor. Apple Watch Sport modelinde ise gümüş ve uzay grisi renklerini sunuluyor. Apple Watch Edition'da ise iki farklı 18 ayar altın kasa şeçeneği bulunuyor.

NE ZAMAN PİYASAYA SÜRÜLÜYOR?

38 mm Apple Watch Sport, 349 dolar, 42 mm olan model ise 399 dolar fiyatla raflardaki yerini alacak.  Apple Watch 549-1099 arasında değişen fiyatlarla, 18 karat altından yapılan Apple Watch Edition'ın fiyatı ise 10 bin dolardan başlayacak.

Apple Watch 24 Nisan'da ABD, İngiltere, Çin, Fransa, Almanya ve Japonya'da piyasaya sürülecek. Ürün ilk etapta Türkiye pazarında bulunmayacak. ALTIN RENKLİ MACBOOK

MacBook satışlarının yüzde 21'lik bir artış gösterdiğini belirten Cook, yeni MacBook'u tanıttı. Ürün, uzay girisi, altın rengi ve gümüş rengi olmak üzere üç farklı renk seçeneği ile satışa sunulacak.

Klavyesi yenilenen yeni MacBook'un klavyesindeki tuşlar  diğer modellere oranla yüzde 40 daha ince. 12 inç Retina ekrana sahip olan ürün  3 milyondan fazla piksel çözünürlüğü sunuyor. Yeni MacBook'un ağırlığı ise 900 gram.MACBOOK AIR'DEN DAHA İNCEBir önceki modellere oranla yüzde 24 daha ince olan yeni MacBook,  MacBook Air'den bile ince bir kasaya sahip.. Fansız olan model, geliştirilen bataryası sayesinde 1 gün sürecek pil ömrü sunuyor.

Tek şarjla 9 saat internet ve 10 saat multimedya deneyimi sunan cihaz üzerinde bulunan USB-C, tek bir portta 5 farklı bağlantı seçeneği sunuyor.

10 Nisan'da raflardaki yerini alacak olan yeni MacBook, 1.299 dolardan başlayana fiyatlarla satılacak.

iPhone için 900'ün üzerinde sağlık odaklı iOS uygulaması bulunduğunun altını çizen Cook, Apple'ın bugüne kadar 700 milyonun üzerinde iPhone sattığını belirtti.

Bir süredir sağlık odaklı çalışmalar yürüten şirket, iPhone kullanıcılarının yeni uygulaması ResearchKit'i duyuruldu. Söz konusu yeni uygulama kullanıcıların sağlık verilerinin araştırmacılar tarafından kullanılmasına izin verecek.

Konu hakkında bilgi veren Jeff William, paylaşılan bilgilerin Apple tarafından görülemeyeceğinin altını çizdi.

Apple Watch efsanesi teknolojide çığır açmaya geliyor!

 Apple Watch’un duyurulmasının altı ay sonrasında, Tim Cook ve Apple yöneticileri şirketin ilk giyilebilir ürünüyle ilgili detayları bugün gerçekleştirecekleri bir etkinlikle açıklayacaklar. San Francisco’da düzenlenecek etkinlik bu akşam Türkiye saatiyle 19:00’da başlayacak ve detaylar Teknoblog’da olacak. Peki, şimdiye kadar Apple Watch ile ilgili neler biliyoruz? Pil ömrü ne olacak? Sağlık ve zindelik bilgilerini takip edecek mi? Her şeyden önemlisi, verdiğiniz paraya değecek mi ve tam olarak ne zaman satışa sunulacak. 


Apple Watch, şirketin uzun zaman sonraki en büyük ürün lansmanlarından biri olma özelliğini taşıyor. En son 2010 yılında çıkan iPad ile birlikte Apple yeni bir ürün kategorisinin kapısını açmıştı. Ayrıca Apple Watch, Tim Cook’un CEO olduğu dönemdeki en büyük ilk ürün çıkışının da gerçekleştirildiği ürün oluyor. Bugün oldukça önemli ve önemli etkinliğin öncesinde şimdiye kadar Apple Watch ile ilgili öğrendiklerimizi bir araya getirelim istedik.Apple Watch geçtiğimiz eylül ayında gerçekleştirilen iPhone 6 ve 6 Plus tanıtım toplantısında duyuruldu. Apple CEO’su Tim Cook bu yepyeni ürün üzerinde oldukça uzun ve zorlu bir süreç içinde çalıştıklarını vurguladı. Apple Watch, uzun zaman sonra Apple’ın bir mottosu olan “One more thing…”, yani “Bir şey daha…” sloganının kullanılmasını sağlayan ürün olmuştu.
Sadece bir tane Apple Watch bulunmuyor. Şirket farklı malzeme ve ekran dayanıklılığına sahip üç farklı versiyon çıkarıyor. Apple Watch Sport giriş seviyesi model olma özelliğini taşıyor ve iPhone gibi iyonize cam ekran ile alüminyum gövde barındırıyor. Yukarı çıktığımızda standart Apple Watch’u görüyoruz ve bu model paslanmaz çelik gövde ve neredeyse hiç çizilmes safir kaplı ekran içeriyor. Son olarak ultra lüks Apple Watch Edition ise 18 karat altından üretiliyor. Her üç model de başlangıçtan itibaren piyasada olacak. Ürünlerin tam fiyatları belli olmasa da, en temel ürün olan Apple Watch Sport’un başlangıç fiyatının yaklaşık 350 dolar olduğunu biliyoruz.

Üç farklı versiyonun dışında Apple, Apple Watch için 38 mm. ve 42 mm. gibi iki farklı çapa sahip ekran sunacak. Diğer çoğu akıllı saat üreticisi saatleri için bir tane genel büyüklük belirleyip tüketicilere daha küçük saat kayışlarıyla özelleştirme fırsatı sunarken Apple ise her biri tasarım ve özellikler bakımından kendi içinde eşsiz olan iki farklı Apple Watch modeli çıkarmayı tercih ediyor. Apple böylelikle gelebilecek “çok büyük” veya “çok küçük” şeklindeki eleştirileri daha baştan önlemeyi amaçlıyor.
Küçük ekranla çalışmak Apple’ın Apple Watch için yepyeni bir kullanıcı etkileşim sistemi yaratmasını gerektirdi. Hassas ekran Apple’ın “force touch” olarak adlandırdığı, “zorlamalı dokunma” olarak da çevirebileceğimiz basma işlevini basit bir dokunma işleminden kolaylıkla ayırabiliyor. Ayrıca çimdik hareketi veya çoklu parmakla dokuma işlevleri için yeterli ekran alanı olmadığı için Apple bu hareketlerle gerçekleştirilen yakınlaştırma, kaydırma gibi işlevlerin çoğunu “digital crown” olarak adlandırılan, kenara yerleştirilmiş klasik kadrana yüklemiş. Ayrıca Apple saatin nabız sesini başka Apple Watch sahipleriyle paylaşmak gibi farklı iletişim yöntemlerine de sahip olduğuna dikkat çekiyor. Ayrıca Apple’ın sanal asistanı Siri de yakınlardaki lokantaların bulunması, film seanslarının öğrenilmesi ve yazılı mesajların dikte edilmesi gibi işler için kullanılabilecek. Ayrıca Apple Watch sahip olduğu NFC yongası sayesinde Apple Pay ödemelerini bilekten yapmayı sağlayacak.
Apple Watch’un çoğu özelliğini kullanmak için bir iPhone’a ihtiyaç duyulacak. Çünkü Apple’ın akıllı telefonu çoğu ağır yükü üstlenecek ve saatte görülen uygulamaların çoğu iPhone tarafından desteklenecek. Apple, tamamen Apple Watch üzerinde çalışan doğal uygulamaların yol sonuna doğru çıkacağını kaydetti. En azından başlangıçta Apple Watch Android telefon kullanıcılarının işine pek yaramayacak. Apple Watch iPhone 5 ve üstü akıllı telefonları destekleyecek ve ayarları çok yakında iOS’e gelecek yardımcı bir uygulama üzerinden yapmak mümkün olacak.Tim Cook geçtiğimiz haftalarda gerçekleştirilen Apple çeyrek yıl yatırımcı telekonferans görüşmesinde Apple Watch’un piyasaya çıkışı için Nisan 2015’i işaret etmişti. O günü sabırsızlıkla beklediğini söyleyen Apple CEO’su mükemmel yenilikler göreceğimizi müjdelemiş, uygulama geliştiricilerinin bilek için tamamen yeni deneyimler yaratacağına vurgu yapmıştı. Bunların bazılarını bugün gerçekleştirilecek Apple Watch etkinliğinde görmeyi bekliyoruz.
Apple Watch barındırdığı sensörler sayesinde nabzınızı sürekli takip ediyor, egzersiz hedeflerini belirlemede ve fiziksel aktiviteleri takip etmede kullanılacak çeşitli dahili uygulamalar barındırıyor. Apple daha önce iPhone ile geliştiricilere sağlık ve zindelik açısından bazı araçlar ve imkanlar sunmaya çalışıyordu, ancak Apple Watch ile birlikte bunlar birkaç adım daha öteye taşınacak. Her bir saat barındırdığı dahili flaş bellek sayesinde spor yaparken doğrudan saat üzerinden müzik dinlemeye de olanak sağlayacak.


Apple’ın Watch için öngördüğü pil ömrü değerleri henüz açıklanmadı, ancak Tim Cook tüketicilerin saati, tıpkı akıllı telefonları gibi, her gece şarj etmelerinin gerekli olabileceğinden bahsediyor. Apple’ın saatin pil ömrünü artırmak için aylar boyunca yoğun bir mesai harcadığı da söyleniyor.
Apple pil ömrü konusunda mucizeler sunmayı beklemiyor, ancak saatte güç tasarruf modunun bulunacağı, bu mod dahilinde Apple Watch’un saati göstermek dışındaki çoğu işlevinin kapatılabileceği söyleniyor. Bu, saatin şarj edilmeden uzun süre kullanılması noktasında büyük yardımda bulunacaktır, böylelikle hiçbir şey göstermeyen, zamanı bile göstermekten aciz bir saati boşuna bileğinizde taşımak zorunda kalmayacaksınız.Apple Watch’un herhangi bir yerinde iPhone veya iPad’de olduğu gibi Lightning portu bulunmuyor. Apple bunun yerine endüktif şarj yeteneklerini doğrudan ürüne entegre etmiş. Ayrıca MagSafe konnektörüne benzer bir bağlantı elemanı Apple Watch’un arkasına, düzgünce hizalanmış şekilde tutunuyor. Apple kullanıcıların şarj portuyla saati düzgün şekilde hizalama noktasında endişe duymasının gerekmeyeceğini, manyetik kuvvetlerin yardımıyla bunun kolaylıkla halledileceğini söylüyor.
Apple, Apple Watch’un çıkışını sadece teknoloji için değil, moda dünyası için de önemli bir an olarak görüyor.

Basılı ortamlarda ilk Apple Watch reklamları moda dergilerinde boy gösterdi, ayrıca Apple bu saati şirketin geleneksel satış mekanları dışındaki ortamlarda, üst sınıf butiklerde de daha piyasaya çıkmadan önce sergiledi.
18 karat altın içerecek Apple Watch Edition’ın binlerce dolarlık fiyata sahip olmaıs bekleniyor. Bu, Apple’ın koleksiyonu içindeki en değerli parçasını korumak için bazı önlemleri zorunlu kılıyor. Apple’ın Watch Edition cihazlarını her gece mağazaları kapatmadan önce kasalara koyacağını, ertesi gün kasadan çıkarılan ürünlerin sergilenmeye devam edileceği söyleniyor.
Ajanslar
Son Güncelleme: 15.03.2015 23:27
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.