PTT 1750 Personel Alacak! Başvurular Yarın Başlıyor ( KPSS 60-70) 

PTT 1750 Personel alımı için başvuru süreci yarın başlıyor. KPSS'den 60 ve 70 Puan alan adaylar dikkat! başvuru süreci ve diğer detaylar kpsscafe.com.tr adresinde...

banner396

PTT 1750 Personel Alacak! Başvurular Yarın Başlıyor ( KPSS 60-70) 

PTT 1750 Personel alımı için başvuru süreci yarın başlıyor. KPSS'den 60 ve 70 Puan alan adaylar dikkat! başvuru süreci ve diğer detaylar kpsscafe.com.tr adresinde...

17 Nisan 2017 Pazartesi 10:36
PTT 1750 Personel Alacak! Başvurular Yarın Başlıyor ( KPSS 60-70) 

PTT 1750 Personel Alacak! Başvurular Yarın Başlıyor ( KPSS 60-70) 

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sn. Ahmet Arslan'ın geçtiğimiz aylarda müjdelediği personel alımlarına dair yeni duyurular gelmeye devam ediyor. PTT'den bu gece saatlerinde gelen duyuruda 1.113 Gişe ve Büro Görevlisi ile 637 Dağıtıcı alımı yapılacağı belirtildi.

Başvuruda bulunacak adayların aşağıdaki genel şartları yerine getirmesi ; 

a) 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 28 inci maddesi kapsamında yer alanlar hariç
olmak üzere Türk vatandaşı olmak.

b) On sekiz yaşını tamamlamış ve otuz beş yaşından gün almamış olmak. NOT: 18/04/1983 tarihinden sonra doğanlar müracaat edebilecektir.

c) Kamu haklarından yasaklı bulunmamak.

ç) 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı altı ay veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

d) Askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş olmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya erteletmiş olmak.

e) Başka kuruluşlara karşı mecburi hizmet yükümlülüğü bulunmamak.

f) Atanacağı pozisyon için ekli listede belirtilen öğrenim şartını haiz olmak (Son başvuru tarihi olan 23/04/2017 tarihi itibariyle mezun olmak).

g) Yapılacak “sözlü sınavda” başarılı olmak.

ğ) Daha önce çalıştıkları kamu kurum veya kuruluşlarından disiplin cezası ile işten çıkarılmış olmamak.

h) 2016 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) girmiş olmak.

a) Gişe ve Büro Görevlisi pozisyonlarına başvurabilmek için; 

1) Gişe ve Büro Görevlisi pozisyonlarına başvurabilmek için en az dört yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının veya denkliği YÖK tarafından kabul edilmiş yurtdışındaki okulların Ek-2 listede belirtilen bölümlerin birinden mezun olmak.

2) Yurtiçinde ve yurtdışında devamlı görev yapmasına engel olabilecek beden veya akıl hastalığı bulunmadığını resmi sağlık kurulu raporu ile belgelemek.

3) KPSS P3 puan türünden en az 70 (yetmiş) puan almış olmak.

b) Dağıtıcı pozisyonuna başvurabilmek için;

1) İki yıllık eğitim veren yüksekokulların veya denkliği YÖK tarafından kabul edilmiş yurtdışındaki okulların Ek-3 listede belirtilen bölümlerin birinden mezun olmak.

2) Son başvuru tarihi itibariyle en az B sınıfı sürücü belgesi ile A2 sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. ( B ve A2 Sürücü Belgesine veya Motorlu Taşıt Sürücü Sertifikasına son başvuru tarihi olan 23/04/2017 tarihi itibariyle sahip olmak.)

3) Her türlü iklim ve yolculuk koşullarında posta dağıtım işlerini yaya şekilde yapabilecek derecede sağlıklı, erkeklerde en az 168 cm., bayanlarda en az 160 cm. boyunda olduğunu, kilo ile boy arasındaki farkın 15’ten fazla olmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek,

4) KPSS P93 puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olmak. 

Başvurular ik.ptt.gov.tr adresi üzerinden 18 ile 23 Nisan 2017 tarihleri arasında yapılacak.

KPSScafe.com.tr - ANKARA

>>2018 LİSE-ÖNLİSANS KPSS'YE GİRECEK ADAYLAR DİKKAT!!!


Son Güncelleme: 17.04.2017 18:07
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Yeter 1 yıl önce

Yazik milleti kandirdilar herkes kpss ye girdi yaş siniri yok dediler simďi yerleşmeye gelince yaş siniri var hakkizimizi helal etmiyoruz yukarida Allah var Allaha havale ediyoruz Allah hakkimizi arasin tşk ederiz

Avatar
Gulcan 1 yıl önce

Hep üniversite mezunu isteniyor .ogtaogretim niye girdi ya bu sınava

Avatar
berat 1 yıl önce

para kazandırmak için girdi ortaöğretim gülcan

Avatar
Aykut 1 yıl önce

Posta dağıtmak için kpssden 60 puan almama ne gerek var delirdiniz icee

Avatar
Kamile 1 yıl önce

Önlisans bölümleri niye açtiniz atama olmuyorsa açmayın bölümleri lütfen önlisans alımları olsun

Avatar
sibel 1 yıl önce

KENDİ BÖLÜMÜNDEN ALIYOR ÖN LİSANSÇILAR

Avatar
Sibel 1 yıl önce

Gecici mezuniyet belgesi olmuyormu haziranda mezun olacagim

Avatar
Aylin 1 yıl önce

Lisans kpssde hangi bölümleri alıyorlar? Ek 2 dedir demiş ama ek2 yi göremedim

banner389

banner394