ÖSYM Kamu Personel Alımı Başvurusu İçin Son Saatler !

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı kamu personeli alım ilanına başvuru için son günlere girildi. Peki ilana kimler başvurabilir? Başvuru şartları nelerdir? Başvurular nasıl yapılacak?

ÖSYM Kamu Personel Alımı Başvurusu İçin Son Saatler !

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı kamu personeli alım ilanına başvuru için son günlere girildi. Peki ilana kimler başvurabilir? Başvuru şartları nelerdir? Başvurular nasıl yapılacak?

26 Şubat 2018 Pazartesi 18:12
ÖSYM Kamu Personel Alımı Başvurusu İçin Son Saatler !

ÖSYM Başkanlığı kamu personeli alım ilanına başvuru için son saatlere girildi.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından DPB'de geçtiğimiz haftalarda yayımlanna ilanda 3 adet kamu personeli alımı yapılacağına yer verildi. Yayımlanan ilanda alınacak personeller, sözleşmeli yerli uzman personel pozisyonunda istihdam edilecek. 657 sayılı Kanun ve diğer mevzuat hükümlerine bağlı kalmaksızın, 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) bendi kapsamında sigortalı olarak çalıştırılacak personellerin başvurularını 27 şubat mesai bitimine kadar yapması gerekmektedir.

Başvuru yapan ve mülakata girmeye hak kazanan adaylar 21 Mart günü ÖSYM Üniversiteler Mahallesi, İhsan Doğramacı Bulvarı No:1 Bilkent/ANKARA adresinde sözlü mülakata alınacak. Buna göre ÖSYM'nin alacğı pesonellerde aranan meuniyet ve dil şartı şu şekilde;

BAŞVURU ŞARTLARI

# Türk Vatandaşı olmak,

# Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

# 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

# Askerlikle ilişiği bulunmamak,

# Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak ve güvenlik soruşturması olumlu olmak.

BAŞVURU

ÖSYM personel alımı personel alımı başvuruları aşağıdaki evraklarla birlikte Üniversiteler Mahallesi, İhsan Doğramacı Bulvarı No:1 Bilkent/ANKARA 06800 adresinde bulunan İnsan Kaynakları ve Destek Hizmetler Dairesi Başkanlığı adresine 27 Şubat mesai bitimine kadar şhsen veya posta yolu ile yapılacak.

# Başvuru formu
# Mezuniyet belgesi veya onaylı örneği
# YDS sonuç belgesi
# T.C. kimlik numarası beyanı
# Sabıka kaydı beyanı
# Sağlık raporu
# Erkek adaylar için askerlik durum belgesi
# Tecrübe belgeleri
# Çalışacağı süre boyunca veya Başkanlıktaki görevi sona ermesinden itibaren iki yıl süre ile görevli olduğu alanla ilgili Başkanlıkça yapılacak sınavlara girmeyeceğine ve 6114 sayılı Kanunun 6 ncı maddesinin onbeşinci fıkrasında yer alan kapsam dâhilindeki yasaklılıklara uyacağına ilişkin taahhüt beyanı.

Sonuçlar ÖSYM duyurular kısmından yayımlanacak.

Kpsscafe.com.tr  | Ankara

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.