ÖSYM Kamu Personel Alımı Başvurusu İçin Son Gün: 7 Şubat 2018

ÖSYM Başkanlığı kamu personeli alımı başvurusu için son saatlere girildi. Peki ÖSYM personel alımına kimler başvurabilir? Başvuru şartları nelerdir? Başvurular nasıl yapılacak?

ÖSYM Kamu Personel Alımı Başvurusu İçin Son Gün: 7 Şubat 2018

ÖSYM Başkanlığı kamu personeli alımı başvurusu için son saatlere girildi. Peki ÖSYM personel alımına kimler başvurabilir? Başvuru şartları nelerdir? Başvurular nasıl yapılacak?

06 Şubat 2018 Salı 10:17
ÖSYM Kamu Personel Alımı Başvurusu İçin Son Gün: 7 Şubat 2018

ÖSYM Başkanlığı, geçtiğimiz haftalarda DPB'de yayımladığı ilanında personel alımı yapacağını açıklamıştı. Yayımlanna ilana başvuru için son saatlere girildi.

DPB aracılığıyla yayımlanan ilanda Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi bilişim pozisyonunda istihdam etmek üzere 6 sözleşmeli personel alımı yapacağını açıkladı. Yapılan açıklamada 6 personel alımı yapılacağı ve bu alım için mülakatlara 60 kişinin çağrılacağı belirtildi. Başvurular için ise son saaltere girildi. Yapılan açıklamada ÖSYM Başkanlığının kamu personel alımına başvuruların 7 Şubat Çarşamba günü sona ereceği belirtildi.

Kimler Başvurabilir?

# 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde yazılı genel koşulları taşımak,

# Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği bölümlerinden ya da bunların dışında kalan dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak, (Bu maddede belirtilen yükseköğretim mezunları aylık brüt sözleşme ücret tavanının 2 katı ödenecek pozisyonlar için başvuru yapabilirler)

# Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda ücret tavanı iki katını geçemeyecekler için en az 3, diğerleri için en az 5 yıllık mesleki tecrübeye sahip bulunmak,(Mesleki tecrübenin bilişim personeli olarak geçtiğinin belgelendirilmesi gerekmektedir. Sürelerin hesabında lisans mezuniyeti sonrasındaki hizmetler dikkate alınacaktır),(Mesleki tecrübenin belirlenmesinde; bilişim personeli olarak 657 sayılı Kanuna tabi kadrolu veya aynı Kanunun 4'üncü maddesinin (B) bendi ya da 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye tabi sözleşmeli statüdeki hizmetler ile özel kesimde sosyal güvenlik kurumlarına prim ödenmek suretiyle işçi statüsünde bilişim personeli olarak geçtiği belgelenen hizmet süreleri dikkate alınır.)

# Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek,

# Belge olarak öğrenilen programlama dillerinin belirtildiği onaylı lisans veya lisansüstü transkript belgesi veya mezun olunan bölümden alınan eğitimi yapılan programlama dillerini belirten onaylı yazı, çalışılan yerden alınan ve kullanılan programlama dillerini gösteren onaylı yazı veya eğitim kurumlarından alınan kurs katılım sertifikaları gibi belgeler kabul edilir,

# İyi derecede yazılı / sözlü İngilizce bilmek,

# "Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Büyük Ölçekli Bilgi İşlem Birimlerinde Sözleşmeli Bilişim Personeli İstihdamına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmelik" te belirtilen özlük hakları ve diğer kuralları kabul etmek,

# Erkek adaylar için muvazzaf askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, erteletmiş veya muaf olmak,

# Mevcut projelere/yazılımlara hızlı adapte olmak ve geliştirmek, güçlü iletişim ve problem çözme yeteneklerine sahip olmak,

# Yoğun iş ortamında, grup içinde çalışma ve paylaşım düşüncesini benimsemek,

# Yaratıcı ve yenilikçi yaklaşımlara yönelebilmek ve öğrenmeye açık olmak,

# Analitik düşünme yeteneğine sahip olmak.

Başvuru Özel Şartlarına Gitmek İçin TIKLAYIN

Başvuru Şekli

ÖSYM Başkanlığı personel alımı başvurular aşağıdaki evraklarla birlikte ÖSYM Başkanlığı Üniversiteler Mahallesi, İhsan Doğramacı Bulvarı No:1 Bilkent/ANKARA adresine şahsen veya son gün ordad olacak şekilde posta ile yollanarak yapılacak. 

# Başvuru formu
# KPSS sonuç belgesi
# Mezuniyet belgesi
# 3 vesikalık fotoğraf
# Dil belgesi
# CV
# Güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğine dair belge
# Özel şartlarda istenen evrak ve sigorta geçmişi
# Sertifikalar
# Sbıka kaydı beyanı

Memur ve personel alım ilanlarından anında haberdar olmak için;

KPSSCAFE android uygulamamızı ücretsiz indirmek için ---->>> TIKLAYIN

KPSSCAFE iOS uygulamamızı ücretsiz indirmek için----> TIKLAYIN

Kpsscafe.com.tr  | Ankara

Kpsscafe.com.tr  | Ankara

Son Güncelleme: 06.02.2018 11:05
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.