Emniyet Genel Müdürlüğü Sözleşmeli Personel Alımı

Emniyet Genel Müdürlüğü Devlet Personel Başkanlığına verdiği ilan ile kendi bünyesinde çalıştırmak üzere sözleşmeli pilot alımı yapacağını duyurdu.

banner396

Emniyet Genel Müdürlüğü Sözleşmeli Personel Alımı

Emniyet Genel Müdürlüğü Devlet Personel Başkanlığına verdiği ilan ile kendi bünyesinde çalıştırmak üzere sözleşmeli pilot alımı yapacağını duyurdu.

26 Şubat 2016 Cuma 00:17
3007 Okunma
Emniyet Genel Müdürlüğü Sözleşmeli Personel Alımı
Emniyet Genel Müdürlüğü Devlet Personel Başkanlığına verdiği ilan ile kendi bünyesinde çalıştırmak üzere sözleşmeli pilot alımı yapacağını duyurdu. 

Emniyet Genel Müdürlüğü 26 Şubat 2016 tarihinde Devlet Personel Başkanlığına verdiği yeni ilanı ilanı ile sözleşmeli pilot alımı yapacağını duyurdu. Emniyet Genel Müdürlüğü Sözleşmeli Pilot alımı ilanında genel hususlardan şöyle bahsetmiştir;

GENEL HUSUSLAR

a) Emniyet Teşkilatında Emniyet Hizmetleri Sınıfı Dışında Görevli Kadrolu ve Sözleşmeli Personel Yönetmeliği çerçevesinde, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi kapsamında Merkez Sınav Komisyonunca yapılacak sözlü ve/veya uygulamalı sınav sonucuna göre Sözleşmeli Pilot unvanında (657 sayılı DMK/4-B md.) Ankara iline 2 (iki) Uçak Pilotu, Van iline 1 (bir) Helikopter Pilotu, Diyarbakır iline 2 (iki) Helikopter Pilotu alınacaktır.

b) Adaylara atama onayları hariç yapılacak tüm tebligatlar ve duyurular www.egm.gov.tr internet adresinden yapılacak olup adaylara ayrıca yazılı tebligat gönderilmeyecektir.

c) Tüm aşamalarda başvuru şartlarını taşımadıkları anlaşılan adayların işlemleri iptal edilecektir.

d) İşlemler başvurulan İl Emniyet Personel Şube Müdürlüğü tarafından Bilgisayar Sistemine kayıt edilecek olup adaya “Başvuru Formu” çıktısı imzalatılarak bir örneği verilecektir. Sözlü ve/veya uygulamalı sınava girmeye hak kazanan adaylar imzaladıkları bu “Başvuru Formu” nu ve ilanda istenilen belgeleri sınava getirmek zorundadır. Adaylar Başvuru Formunda aksaklık görmesi halinde görevli personele düzelttirilip, yeniden imzalayacaklardır. (Başvuru formundaki bilgiler yapılacak işlemlere esas alınacak olup, beyan edilen yanlış bilgilerden adayın kendisi sorumlu olacaktır.)

e) Başvuruda bulunacak adaylar hakkında, “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar” ın Ek 1. maddesindeki; “ Sözleşmeli personelin, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmesinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içinde sözleşmeyi tek taraflı feshetmesi halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kamu kurum ve kuruluşlarının sözleşmeli personel pozisyonlarında yeniden istihdam edilemez.” hükmü doğrultusunda işlem tesis edilecek olup bu kapsamda bulunanların başvuruları kabul edilmeyecektir.

Emniyet Genel Müdürlüğünün Devlet Personel Başkanlığına 26 Şubat 2016 tarihli verdiği ilanına başvuru yapacak adaylardan bir çok niteliği karşılamalarını bekliyor. Emniyet Genel Müdürlüğü sözleşmeli pilot alımı ilanına başvuru yapacak adaylarda aranan genel nitelikler şöyle;

Başvuruda bulunacak adayların Emniyet Teşkilatında Emniyet Hizmetleri Sınıfı Dışında Görevli Kadrolu ve Sözleşmeli Personel Yönetmeliğinin 5. maddesinde yazılı olan ilk atamada aranacak aşağıdaki şartları taşımaları gerekmektedir:

1. Türk Vatandaşı olmak,

2. Sınavın son başvuru günü olan 11/03/2016 tarihinde 18 yaşını tamamlamış olmak,

3. Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

4. Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

5. Askerlik hizmetini yapmış olmak,

6. Ülke genelinde çalıştırılmayı ve tüm uçuşlarda görevlendirilmeyi kabul etmek,

7. Atanmak istediği unvanla ilgili olarak ilanda belirtilen öğrenim şartı, özel şartlar ve diğer nitelikleri taşımak,

8. Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonuçları olumlu olmak, (Yapılacak sınavlar sonucu başarılı olan ve Emniyet Teşkilatına atanmaya hak kazanan adaylardan istenilecek)

9. Pilotluk lisansına sahip olmak.

10. Emniyet Genel Müdürlüğünce yapılacak sözlü ve/veya uygulamalı sınavda başarılı olmak,

.:: 26 Şubat 2016 tarihinde Emniyet Genel Müdürlüğünün Devlet Personel Başkanlığına verdiği sözleşmeli pilot alımı ilanının detaylarına ulaşmak için tıklayınız ::.Emniyet Genel Müdürlüğü Sözleşmeli Personel Alımı
>>2016 KPSS'YE GİRECEK ORTAÖĞRETİM ADAYLARI DİKKAT!!!

Son Güncelleme: 26.02.2016 00:26
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner389

banner394