DPB Sağlık Bakanlığı Personel Alım İlanına İlişkin Bir Duyuru Yayımlandı

Devlet Personel Başkanlığından Sağlık Bakanlığı personel alımlarında Odyolog Perfüsyonist, Sağlık Fizikçisi, Dil ve Konuşma Terapisti pozisyonlarına başvuru yapacak olan adaylar için bir duyuru yayımlandı.

banner396

DPB Sağlık Bakanlığı Personel Alım İlanına İlişkin Bir Duyuru Yayımlandı

Devlet Personel Başkanlığından Sağlık Bakanlığı personel alımlarında Odyolog Perfüsyonist, Sağlık Fizikçisi, Dil ve Konuşma Terapisti pozisyonlarına başvuru yapacak olan adaylar için bir duyuru yayımlandı.

30 Mart 2016 Çarşamba 11:51
DPB Sağlık Bakanlığı Personel Alım İlanına İlişkin Bir Duyuru Yayımlandı
Devlet Personel Başkanlığından Sağlık Bakanlığı personel alımlarında Odyolog, Perfüsyonist, Sağlık Fizikçisi, Dil ve Konuşma Terapisti pozisyonlarına başvuru yapacak olan adaylar için bir duyuru yayımlandı. 

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Personel Başkanlığınca tarafından Sağlık Bakanlığının 3103 personel alımı ilanında yukarıda belirtilen pozisyonlara başvuru yapacak olan adaylara bir bilgilendirme niteliğinde duyuru yayımlanmıştır. Devlet Personel Başaknalığından yayımlanan duyuru şu şekildedir;

Bilindiği üzere, Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarında istihdam edilmek üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre sözleşmeli sağlık personeli alımı yapılacağı ilan edilmiştir.

1219 sayılı Tababet ve Şuabatı Sanatlarının Tarzı İcrasına Dair Kanun hükümleri uyarınca;

* Lisans eğitimleri üzerine odyoloji alanında yüksek lisans veya doktora yapan adayların Odyolog pozisyonuna, 

* Lisans eğitimleri üzerine perfüzyon alanında yüksek lisans yapan adayların Perfüzyonist pozisyonuna, 

* Fizik, fizik mühendisliği veya nükleer enerji mühendisliği lisans eğitimi üzerine radyoterapi fiziği, diagnostik radyoloji fiziği veya nükleer tıp fiziği dallarının birinde yüksek lisans yapan adayların Sağlık Fizikçisi pozisyonuna,

* Lisans eğitimleri üzerine dil ve konuşma terapisi alanında yüksek lisans veya doktora yapan adayların Dil ve Konuşma Terapisti pozisyonuna, 
başvurmaları mümkün bulunmaktadır. 

12- 18 Nisan 2016 tarihleri arasında ÖSYM Başkanlığınca gerçekleştirilecek olan yerleştirmelerde, lisansüstü öğrenimlerine istinaden Sağlık Fizikçisi, Odyolog, Dil ve Konuşma Terapisti ve Perfüzyonist unvanlı pozisyonlara başvuruda bulunacak adaylardan, daha önce Başkanlığımızca mezuniyet bilgileri alınmamış olanların 5 Nisan 2016 Salı günü saat 17.00’ye kadar;

1. Her bir pozisyon için belirtilen alanlarda düzenlenmiş diploma veya geçici mezuniyet belgesinin aslı ve fotokopisi,

2. Nüfus cüzdanının aslı ve fotokopisi, 
ile birlikte Kamu Personel İstihdamı Dairesi Başkanlığına şahsen başvurmaları gerekmektedir.  Ayrıca, 1219 sayılı Kanunda belirtilenlerden farklı bir alandan mezun olmakla birlikte, Yükseköğretim Kurulunca; “mezun olduğu programın belirtilen programlardan birine denk olduğuna” ya da “mezun olduğu program itibariyle belirtilen pozisyonlardan birinde görev yapabileceğine” karar verilmiş olan adayların, yukarıdaki belgelerin yanı sıra ilgili YÖK kararını da ibraz etmeleri gerekmektedir.

İlgili adaylara duyurulur.>>2018 LİSE-ÖNLİSANS KPSS'YE GİRECEK ADAYLAR DİKKAT!!!


Son Güncelleme: 30.03.2016 12:09
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner389

banner394