Sağlık Bakanlığı’nın Kadro ve Atama Sorunu Yok

Dernek ve platform oluşturarak daha fazla kadro açılmasını isteyen adaylara henüz Sağlık Bakanlığı’ndan bir açıklama gelmedi, dahası Bakanlık 2016 yılı atama planlamalarını bile resmi olarak açıklamadı.

Sağlık Bakanlığı’nın Kadro ve Atama Sorunu Yok

Dernek ve platform oluşturarak daha fazla kadro açılmasını isteyen adaylara henüz Sağlık Bakanlığı’ndan bir açıklama gelmedi, dahası Bakanlık 2016 yılı atama planlamalarını bile resmi olarak açıklamadı.

09 Mart 2016 Çarşamba 10:38
Sağlık Bakanlığı’nın Kadro ve Atama Sorunu Yok
KPSSCAFE.COM.TR - 2016 yılı kadro ve atama planlamalarını takip eden ve atama sayısının artmasını isteyen kesimlerinden biri de sağlıkla ilgili bölümlerden mezun olanlardır.Dernek ve platform oluşturarak daha fazla kadro açılmasını isteyen adaylara henüz Sağlık Bakanlığı’ndan bir açıklama gelmedi, dahası Bakanlık 2016 yılı atama planlamalarını bile resmi olarak açıklamadı. 

Meclis Tutanaklarında Atama Sayıları Konuşuldu

2016 yılı bütçe görüşmelerinin tutanaklarında Sağlık Bakanlığı’nın 2016 yılı için 9600 kadrolu, 6665 sözleşmeli, 10 bin de hizmet alımı yoluyla personel alacağı geçti. Bakanlıktan bugüne kadar atama sayılarıyla ilgili bir açıklama gelmezken atama bekleyen adaylar hem alınacak sayının arttırılmasını istiyor hem de atama planlamalarının açıklanmasını istiyor. 

Sağlık Bakanlığı’nın 473 Bin Serbest Kadrosu Var

Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarına 4 yıl önce toplam 473 bin 596 adet serbest  kadro ihdası yapılmıştı. Bakanlığa bütün unvanlardan çok sayıda kadro ihdası yapılmış olup Hemşire-Ebe-Sağlık Memuru-Sağlık Teknikeri-VKHİ-Memur -Kimyager-Fizikçi-Tekniker-Teknisyen-Teknisyen Yardımcısı-Hizmetli-Mühendis-Ayniyat Saymanı-Bilgisayar İşletmeni-Şoför- Biyolog-Diyetisyen-Psikolog-Sosyal Çalışmacı-Tıbbi Teknolog-Çocuk Gelişimcisi-Laborant-İstatistikçi gibi unvanlara çok sayıda kadro verilmiştir. Sağlık Bakanlığı’nın, her sene bütçeye bağlı kadrolar dışında serbest kadroları da kullanma hakkı vardır. Bakanlığın, serbest kadrolar için ayrıca atama izni almasına gerek yoktur. Serbest kadrolar aşağıdaki şekildedir.

 

Kurumu

Merkez

Taşra

Döner Sermaye

Sağlık Bakanlığı

1693

35460

68

Kamu Hastaneleri Kurumu

1088

294950

33476

Halk Sağlığı Kurumu

1154

103804

447

Hudut Sahiller Genel Müdürlüğü

154

461

 

Türkiye İlaç Ve Tıbbi Cihaz Kurumu

841

 

 

Toplam

4930

434675

33991

GENEL TOPLAM

473596ÖZETLE; Sağlık Bakanlığı’nın 2016 yılı kadro ve atama planlamalarını açıklaması, 2016-1’den önce atama yapacaksa kamuoyunu bilgilendirmesi faydalı olacaktır. 22 Mayıs’ta Lisans KPSS yapılacak olup adayların önünü görmesi açısından Bakanlığın resmi sitesinde bir duyuru yayımlaması olumlu olacaktır. 

Zeki KARA / Kpsscafe.com.trSon Güncelleme: 09.03.2016 10:43
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
tıb.sek hilal 3 yıl önce

mahvettin bizi sayın müezzinoğlu. !!! ara alım istiyoruzzz !!! koskoca 2 yıl bittiiii !!! duyun artık sesimizi

Avatar
Okan 3 yıl önce

Haberiniz için teşekkür ediyorum. Tıbbi Laboratuvar Teknikleri mezunuyum 83,41 puanla atama bekliyorum. Herhangi bir açıklamanın yapılmaması benim gibi birçok arkadaşımızı da tedirgin ediyor. Geleceğimize yön verebilmemiz açısından yakın zamanda bir açıklama ve alım bekliyoruz.

Avatar
bahar ciner 3 yıl önce

kimyagerler alım bekliyor. kimyagerlerin atanabildiği kurumlar çok az bunlardan biri de sağlık bakanlığı.bu kurum da alım yapmazsa aldığımız yüksek puanlar yanacak.LÜTFEN KİMYAGER ALIMI YAPILSIN

Avatar
Semih bastar 3 yıl önce

Artik kimyagerler atama bekliyor . .

Avatar
Semih bastar 3 yıl önce

Artik kimyagerler atama bekliyor . .

Avatar
hemşire 3 yıl önce

kadrolu alım istiyoruz hakkımız olanı istiyoruz duy artık sesimizi sağlık bakanı adil ol ve artık hakkımızı olan kadrolu alımı yap!!!

Avatar
Ömer 3 yıl önce

Bi bakan ancak bu kadar ilgisiz olabilir ?

Avatar
kenan 3 yıl önce

Biyomedikalci olarak atama istiyoruz. Taşerona son verilsin. Ne geldiyse taşeronlardan geldi...