Zabıta ve İtfaiyecilere Ek Zam Müjdesi!

Belediyelerin zabıta ve itfaiye teşkilatlarında görev yapan personele, 1 Ocak 2016 tarihinde geçerli olacak şekilde ilave maaş zammı yapıldı.

banner396

Zabıta ve İtfaiyecilere Ek Zam Müjdesi!

Belediyelerin zabıta ve itfaiye teşkilatlarında görev yapan personele, 1 Ocak 2016 tarihinde geçerli olacak şekilde ilave maaş zammı yapıldı.

31 Ağustos 2015 Pazartesi 12:45
Zabıta ve İtfaiyecilere Ek Zam Müjdesi!
 Belediyelerin zabıta ve itfaiye teşkilatlarında görev yapan personele, 1 Ocak 2016 tarihinde geçerli olacak şekilde ilave maaş zammı yapıldı.
Kamu görevlilerinin 2016 ve 2017 yıllarına ilişkin mali ve sosyal hakları konusunda belirlemeler getiren Toplu Sözleşmede, 1 Ocak 2016 tarihinden geçerli olarak zabıta ve itfaiye personelini hakkında uygulanmakta olan özel hizmet tazminatı oranını “5 puan” artırılması kararı da yer aldı.

Zabıta ve itfaiyecilerin aylık maaşları

Zabıta ve itfaiye teşkilatlarında görev yapan;

-Zabıta Amiri/İtfaiye Amiri, Zabıta Başkomiseri/İtfaiye Başçavuşu, Zabıta Komiseri/İtfaiye Çavuşu unvanlı kadrolarda görev yapan Devlet memurları, aynı derece/kademe ve hizmet süresine bakımından aynı seviyede olduklarında; gösterge, ek gösterge, özel hizmet tazminatı ve ek ödeme unsurlarında eşit oran seviyede yararlanmaktadırlar. Ücret unsurları bakımından aralarındaki tek fark, yan ödeme toplam puanının zabıta personeli için 675 ve itfaiye personeli için ise 700 olmasıdır. Bu farklılık ise aylık ücreti yaklaşık 59 kuruş etkilemektedir.

-Zabıta Memuru ile Zabıta Eri kadrolarında görev yapan memurlar hakkında geçerli olan maaş unsurları da birbirine eşit olmakla birlikte (yan ödemenin 675 ve 700 olması hali hariç), Zabıta Memurlarının 3 üncü derece kadroya kadar inebilmesine karşılık İtfaiye Eri kadrosu en düşük 5 inci derecede olduğunda, ilk dört derecede Zabıta Memuru maaşı İtfaiye Eri maaşına göre daha fazla olmaktadır.

Aşağıda yer alan tabloda, memurunyeri.com olarak her derecedeki itfaiye eri ve zabıta memuru ile ilk 5 derecedeki itfaiye amiri ve zabıta amirinin 2016 yılının ilk altı aylık döneminde alacakları zamlı aylık net maaş bilgilerine yer verilmiştir.


Aylık maaş dışında yararlandıkları ödemeler

2016 yılının ilk altı ayında İtfaiye Eri ve Zabıta Memuru zamlı net aylık maaşları

NOT:

**2015 yılı sonu enflasyon artışına göre 1 Ocak 2016 tarihinden geçerli olarak yapılabilecek enflasyon farkı zammı dikkate alınmamıştır.

**Asgari ücretin 2016 yıl başından geçerli miktarı belli olmadığından, asgari geçim indiriminde 2015 yılı rakamları (90,11 TL)kullanılmıştır.

*Aile yardımı ve asgari geçim indirimi bakımından bekar (ya da eşi çalışan) ve çocuksuz personele göre değerlendirme yapılmıştır.

*Sosyal Denge Tazminatı ve ikramiye ödemeleri dikkate alınmamıştır.

*Maktu Fazla Çalışma Ücreti ödemeleri dikkate alınmamıştır.

*Toplu sözleşme ikramiyesi ödemesi ve sendika aidatı kesintisi dikkate alınmamıştır.

*Personelin hizmet yılları itibariyle ulaşabileceği derece ve kademeler tahmini olarak alınmıştır.

*7 yıl ve daha az hizmeti olan personelin 30.09.2008 tarihinden sonra göreve başladıkları varsayılarak sosyal güvenlik kesintileri buna göre hesaplanmıştır.
>>2018 LİSE-ÖNLİSANS KPSS'YE GİRECEK ADAYLAR DİKKAT!!!


Son Güncelleme: 31.08.2015 13:02
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner389

banner394