Tüm Kamu Personeline Şok Haber!

İç Güvenlik Paketi’nde Polis için getirilen düzenlemelerde yer alan disiplin cezalarının geriye doğru yürütülülmesi kararının tüm kamu personelinide kapsayacağı iddia edildi.

banner396

Tüm Kamu Personeline Şok Haber!

İç Güvenlik Paketi’nde Polis için getirilen düzenlemelerde yer alan disiplin cezalarının geriye doğru yürütülülmesi kararının tüm kamu personelinide kapsayacağı iddia edildi.

20 Şubat 2015 Cuma 09:48
Tüm Kamu Personeline Şok Haber!
İç Güvenlik Paketi’nde  Polis için getirilen düzenlemelerde yer alan disiplin cezalarının geriye doğru yürütülülmesi kararının öğretmenler, askerler veya diğer kamu personelinide kapsayacağı iddia edildi.

 Bugün gazetesinden Çetin ÇİTÇİ'nin haberine göre ;MHP’li Mehmet Erdoğan, Polis için getirilen düzenlemenin ilerleyen dönemlerde öğretmenler, askerler veya diğer kamu görevlileri için de getirilebileceğini söyledi.
MHP’li Mehmet Erdoğan, İç Güvenlik Paketi’nde yer alan disiplin cezalarının geriye doğru yürütülmesinin, tüm kamu çalışanlarını tehdit edeceğine dikkat çekti. Polis için getirilen düzenlemenin ilerleyen dönemlerde öğretmenler, askerler veya diğer kamu görevlileri için de getirilebileceğini söyledi.

İç Güvenlik Paketi’nde yer alan düzenlemeye göre emniyet mensupları son 5 yıl içerisinde aldıkları, ancak zaman aşımı nedeniyle uygulanmayan disiplin cezaları nedeniyle, en geç 2.5 ay içerisinde, Devlet Personel Başkanlığı tarafından başka bir kamu kurumuna nakledilecekler. Müdür ve üstü kadrolarda olanlar araştırmacı olacak. Diğerleri ise Devlet Personel Başkanlığı’nca tespit edilen kadrolara atanacak.


35 KHK İLE BÜROKRASİDE KIYIM

İçişleri Komisyonu Üyesi MHP’li Mehmet Erdoğan, AKP’nin son dönemde istemediği tüm bürokratları ve kamu çalışanlarını kanun çıkararak görevden almayı alışkanlık edindiğini belirtti. Bu yasama dönemi başında çıkarılan 35. Kanun Hükmünde Kararname ile bürokraside AKP’nin istemediği üst düzey ne kadar bürokrat varsa hepsinin kızağa aldığını anlattı. Getirilen düzenleme ile de polis içerisinde AKP’nin istemediği kişilerin başka kurumlara gönderilerek kızağa çekileceğini vurguladı.

SAVAŞTA OLMAZ

Erdoğan, suç ve cezaların geriye yürütülmesinin savaş halinde bile söz konusu olamayacağının evrensel hukukun tartışmasız bir ilkesi olduğunu belirtti. “Anayasamızın 38. maddesinde de açıkça güvence altına alınan bu hükmün uygulanmasının yalnızca memuriyet rejiminde değil tüm hukuksal rejimde kapanmayacak yaralar açacağını kaydetti.

İDARENİN KENDİ KUSURU

Zaman aşımının, idarenin işlemleri belli süre içerisinde yapmasını sağladığını da dile getiren Erdoğan, “İdarenin kendi kusuru nedeniyle sonuçlandırmadığı bir disiplin işlemini geriye dönük olarak uygulaması ve bu kişileri başka kurumlara nakletmesinin hukukla açıklanacak bir yönü bulunmamaktadır” dedi.

MAHKEME İLE DÖNÜNCE BAŞKANLIĞI KAPATIYORLAR

Erdoğan, AKP’nin bu uygulamalarına son örneğin ise Sağlık Komisyonu’ndan geçen İş Sağlığı ve Güvenliği Paketi’nde yaşandığını anlattı. AKP’nin, görevden aldığı bürokrat mahkeme tarafından göreve iade edilince, kanunla makamı ortadan kaldırdığını söyledi. “AKP Maliye Yüksek Eğitim Merkezi Başkanını görevden aldı. O da mahkeme kararı ile geri döndü. Şimdi bu düzenleme ile merkezi kapatarak Başkanı Bakanlık müşaviri, başkan yardımcılarını Vergi Başmüfettişi yapıyorlar” dedi.

>>2018 LİSE-ÖNLİSANS KPSS'YE GİRECEK ADAYLAR DİKKAT!!!


Son Güncelleme: 20.02.2015 09:55
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner389

banner394